Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 
Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд

Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
✍️ написано стоматологом D.Ante 👇

Люди втрачають зуби з різних причин це може бути вік, хвороби, травми і т.д. І хоча ситуація, коли немає всіх зубів не надто приємна, зубний ряд можна відновити. А з ним відновиться і функціональність (тобто ви зможете знову повноцінно їсти), і естетика (ви усміхатиметеся сміливо і впевнено).

Тож, якщо немає зубів, що можна зробити?

Єдиний варіант відновлення зубного ряду — тотальне протезування, тобто встановлення протезів, які замінять рідні зуби. Переваги, недоліки та типи протезування ми розглянемо в цьому матеріалі.

Зауважимо (!), що ми говоритимемо виключно про повну втрату зубів, тож відповідей на питання про часткову втрату зубів у ній не буде.

Про те, що робити, якщо немає всіх зубів, розповідає

Про те, що робити у випадку, якщо немає всіх зубів, розповідає Віталій Воронін, головний лікар стоматологічної клініки D.Ante.

Якщо немає зубів, що можна поставити

Якщо немає зубів повністю, то єдиний варіант, який допоможе відновити функцію, естетику та повернути повноцінне життя людині — це повне протезування зубів або, іншими словами, тотальна реабілітація. 

Ця процедура може відрізнятися своєю тривалістю, вартістю і травматичністю відповідно до того, які протези обирає пацієнт для повного (тотального) протезування. Тож давайте розглянемо, які протези краще, якщо немає зубів. 

По суті, у кожної людини, яка втратила повністю зуби, є вибір з двох варіантів: 

Кожен з цих варіантів, в свою чергу, має додаткові опції, які ми розглянемо нижче. Вони впливають і на вартість, і на тривалість, і, найголовніше, на комфорт пацієнта при щоденному використанні конструкції. 

Повне знімне протезування

Якщо по-простому, то повне знімне протезування зубів — це такий вид протезування, при якому протези можна в будь-який момент зняти і знов поставити, тобто пацієнт може самостійно знімати, одягати та обслуговувати протез. 

Якщо трошки ускладнити, то такі протези відрізняються за матеріалом та за наявністю кріплення до кісток щелепи.

Знімні протези без кріплення до щелепи

Знімні протези бувають двох типів*: нейлонові та акрилові

* насправді типів більше — акрилові, безакрилові (акрифрі), термопластичні (нейлон, поліпропілен), комбіновані. Проте з урахуванням властивостей матеріалів інші типи не так часто використовують при постійному протезуванні. Наприклад, пориста структура нейлону та поліпропілену жорсткого типу через 2-3 роки перетворює конструкцію на сіру та непрезентабельну массу, тому такий тип протезів використовується виключно для тимчасового протезування. 

Обидва типи добре зарекомендували себе у пацієнтів, і кожен з них має свої переваги та недоліки.

Нейлонові знімні протези

Мабуть, найкомфортніший вид знімного протеза без кріплення до щелепи. 

Мʼякий матеріал — гіпоалергенний нейлон — не натирає та не травмує ясна, і, до того ж, виглядає більш природно порівняно з акриловим аналогом. 

Але нейлон також має і свої недоліки. 

Мʼякість матеріалу може викликати просідання жувальних частин ясен (через нерівномірне навантаження), деформацію самого протезу і взагалі призводить до того, що вся конструкція має менший термін служби порівняно з іншими конструкціями. 

Акрилові знімні протези

З однієї сторони, акрилові протези не мають недоліків нейлонових — не деформуються, їх можна корегувати, а не виготовляти нові тощо. 

Але разом з тим, вони мають і свої недоліки.

По-перше, через матеріал товщина протезу більша, тому він займає більше місця в роті (окрім іншого це може створювати дефекти дикції). 

По-друге, також через матеріал, до такого протезу складніше звикати, бо він створює тиск на ясна. 

До того ж, в окремих випадках акрил, після тривалого використання, може викликати алергію. 

Ну і нарешті, з точки зору естетичності, акрилові протези, все ж, програють нейлоновим.

Але навіть на тлі недоліків, ці протези мають одну велику перевагу, про яку ми не згадали раніше: їх вартість менша за будь-які аналоги, які використовуються для тотального протезування ротової порожнини. 

Знімні протези з кріпленням до щелепи

Ще один тип знімних протезів, який варто згадати в цьому розділі — це знімні протези на імплантатах. 

На відміну від акрилових та нейлонових, встановлення знімних протезів на імплантатах потребує більше ресурсів: окрім виготовлення власне протезів, потрібно ще провести операцію встановлення імплантатів (від 2 до 4 штук на кожну щелепу в залежності від рекомендацій стоматолога) та дочекатися їх інтеграції з кісткою щелепи. 

Але цей тип протезування має одну значну перевагу: протези, встановлені за такою технологією, не випадають при використанні. А це означає, що знімні протези на імплантатах більш зручні у щоденному житті, тобто пацієнт з такими протезами веде звичайне життя, без необхідності контролювати їх положення в ротовій порожнині. 

Читайте в нашому блозі: Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?

Повне незнімне протезування

Незнімне протезування, як і знімні протези з кріпленням до щелепи, кріпиться в ротовій порожнині за допомогою імплантатів.

Читайте матеріал «Протезування на імплантатах», щоб дізнатися більше. 

Варто зазначити, що будь-яке протезування на імплантатах має суттєву перевагу над звичайним протезуванням: завдяки встановленню імплантатів воно сповільнює атрофію кісток щелепи, а, отже, риси обличчя менше змінюються з плином часу. 

І тут також є два типи протезів, які можуть встановлюватися при такому виді протезування:

Повне незнімне протезування зубів на імплантах 

В такому випадку, коли робиться повне протезування на імплантах, протез кріпиться до імплантатів за допомогою цементу. В цьому випадку, на відміну від знімних протезів, для протезування використовується 4 або 6 імплантатів на кожну щелепу. 

Що це означає? 

Це означає, що, при необхідності зняти протез (таке трапляється, якщо протез пошкоджено), стоматолог «спилює» його без можливості відновити. Тобто після такої процедури потрібно буде виготовляти новий протез, щоб зробити тотальне протезування зубів.

Повне умовно-знімне протезування зубів на імплантах 

На відміну від попереднього виду протезування, умовно-знімне протезування дозволяє знімати протез, проводити реставрацію (якщо пошкодження не критичне) і знов встановлювати його.

Тобто в процесі експлуатації цей тип протезу може бути більш економічним попри більш високу вартість власне встановлення. 

Читайте докладніше про протезування на 4 та 6 імплантах у нашому блозі:

Протезування на 4-х імплантах: показання та особливості процедури

Протезування на 6 імплантах: деталі відновлення зубного ряду

Повне протезування зубів — ціни

Ціни на знімне і незнімне протезування залежать від типу протезу та того, чи кріпиться він до щелепи імплантатами чи ні. 

Якщо проранжувати вартість виготовлення та встановлення різних типів протезів від найдешевшого до найдорожчого, то послідовність* буде такою:

  1. Акрилові протези.
  2. Нейлонові протези.
  3. Незнімні протези на імплантатах.
  4. Умовно-знімні протези на імплантатах.
  5. Знімні протези на імплантатах.

* варто зазначити, що наведена градація — умовна і наводиться в якості прикладу: все залежить від матеріалу протезу і способу фіксації, тож ранжування не відбувається лише по типології протезу. Наприклад, незнімна цирконієва конструкція буде набагато дорожчою за умовно-знімну металокерамічну. 

З огляду на те, що кожна стоматологічна клініка пропонує власний прейскурант цін на стоматологічні послуги, який постійно змінюється, вивести якусь «середню вартість» складно. 

До того ж, ця вартість залежить також від показань та протипоказань до встановлення того чи іншого типу протезів у кожного окремого пацієнта. 

Дізнатися актуальну вартість протезів в стоматологічній клініці D.Ante ви можете на сторінці цін

Як вставити зуби, якщо немає зубів — висновок

Якщо взагалі немає зубів, що робити? 

Відповідь на це питання — робити тотальне протезування, тобто встановлювати протези.

В цій статті ми намагалися вичерпно відповісти на питання «що робити, якщо немає жодного зуба» і дати загальне уявлення про те, які варіанти у вас є, якщо ви оберете тотальне протезування ротової порожнини. 

Як і завжди, не дивлячись на цей матеріал і поради в ньому, ми не радимо займатися самолікуванням і самостійно вирішувати, які протези вам потрібні. 

Завжди дослухайтеся до рекомендацій вашого стоматолога: він проаналізує всі фактори, які в майбутньому впливатимуть на експлуатацію протезів — і порадить той варіант, який вам підійде найбільше.

Питання-відповіді про те, що робити, якщо немає всіх зубів

Скільки часу потрібно на відновлення всіх зубів?

Це залежить від того, який тип тотального протезування ви обираєте (обов’язково проконсультуйтеся зі своїм стоматологом). Наприклад, акриловий протез можна виготовити та встановити за 1-2 тижні, а ось тотальне протезування на імплантатах займає близько 6 місяців — саме стільки часу потрібно для того, щоб імплантати прижилися.

Скільки коштує відновлення всіх зубів?

Загалом вартість стартує від 8-9 тис. грн за одну щелепу, але, зважаючи на те, що для виготовлення протезів використовуються імпортні компоненти, вона постійно змінюється. Ви можете дізнатись актуальну вартість на сторінці цін.

Від чого залежить вартість відновлення всіх зубів?

Вартість тотального протезування залежить від типу протеза та від того, чи потрібно встановлювати імплантати, щоб прикріпити протез до щелепи.

Які протези кращі, якщо немає зубів?

Однозначної відповіді це питання немає, оскільки на вибір протеза впливає і стан ротової порожнини, і вимоги пацієнта до комфорту носіння протеза, і бюджет.

Чи безпечно відновлювати всі зуби, які ризики?

Відновлення зубів є абсолютно безпечним. Кожен тип протезування має свої недоліки, але дотримання рекомендацій стоматолога після встановлення протеза дозволяє мінімізувати їх вплив.

Скільки займає процес адаптації після відновлення зубів?

Зазвичай, пацієнти звикають до носіння протезів протягом 1-2 тижнів. У разі знімних акрилових протезів цей термін може бути трохи більшим, оскільки розмір протеза впливає на дикцію.

Автор цієї статті

doctor
Віталій Воронін
стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
💬 «Якщо у вас є що жувати, ми зробимо чим вам жувати».

Останні статті
по темі Імплантація в блозі D.Ante

Імплантація переднього зуба
Читати статтю повністю>
Що краще: коронки, імпланти чи вініри?
Читати статтю повністю>
Що потрібно знати про імплантацію під ключ у Києві
Читати статтю повністю>
Лікування трійчастого нерва після видалення зуба
Читати статтю повністю>
Найкращі імпланти для зубів: рейтинг виробників, порівняння цін, відгуки
Читати статтю повністю>
Відторгнення зубного імпланту: що потрібно знати пацієнтам
Читати статтю повністю>
ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити
Читати статтю повністю>
Формувач ясен: що це і навіщо встановлюють
Читати статтю повністю>
Скільки насправді коштує імплантація зуба?
Читати статтю повністю>
Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?
Читати статтю повністю>