Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 
Імплантація переднього зуба

Імплантація переднього зуба

стоматолог-хірург, стоматолог-імплантолог
✍️ написано стоматологом D.Ante 👇

Втрата зуба — це майже завжди проблема: 

  • порушується функціональна компонента ротової порожнини, тобто стає складніше жувати; 
  • перенавантаження суглоба щелепи (протилежного втраченому зубу) майже завжди призводеть до болей в суглобі;
  • з часом зменшується обʼєм кістки щелепи, що призводить до зміни форми обличчя.

Але ці всі проблеми не йдуть в ніяке порівняння з втратою переднього зуба, коли порушується естетична складова — і людина вже не може нормально посміхатися чи навіть повноцінно розмовляти, соромлячись відсутнього зуба.

Саме в такому випадку частіше за все застосовується імплантація переднього зуба — процедура, яка найбільш естетично відновлює зубний ряд і дозволяє пацієнтам жити повноцінним життям навіть після втрати кількох передніх зубів.

Про імпланти передніх зубів, особливості процедури та відмінності від імплантації жувальних зубів розповідає Іван Щербина, стоматолог-імплантолог київської стоматологічної клініки D.Ante. 

Особливості імплантації переднього зуба

За своєю процедурою імплантація передніх зубів нічим не відрізняється від імплантації інших зубів: спочатку лікар встановлює імплантат та формувач ясен, а після певного періоду остеоінтеграції (процес формування звʼязку між живою кісткою щелепи та поверхнею титанового імплантата) — встановлює протез (коронку або міст).

Але в той же час, у процедури є свої особливості, про які треба знати:

По-перше, імплант на передні зуби більш вибагливий до естетики. Через це під час встановлення імплантата досить часто проводиться також аугментація ясен, тобто процедура ясеневої пластики. 

Під час цієї процедури змінюється форма ясен, щоб повністю приховати титановий корінь імплантату і він не псував естетичний вигляд передніх зубів після імплантації передніх зубів та подальшого протезування.

По-друге, імплант переднього зуба, знову ж таки, через важливість охайного зовнішнього вигляду, потребує більшої точності встановлення, ніж імплантати кутніх зубів. 

Тому в більшості випадків під час такої процедури використовуються хірургічні шаблони. Це, в першу чергу, впливає на вартість імпланту переднього зубу на відміну від інших зубів.

По-третє, одразу після імплантації встановлюється тимчасова конструкція, яка імітує рідний зуб.

Це може бути адгезивний зуб, протез-бабочка або тимчасова коронка — будь-яка декоративна конструкція, яка імітувати рідний зуб, але не буде приймати участь в процесі прийому їжі. 

Такий захід необхідний «для краси» на період приживлення імплантату в щелепі. Тобто повноцінно жувати ще не можна, але посміхатися — будь ласочка!

Якщо дозволяє обʼєм кістки дозволяє, то також можливо проводити одномоментну імплантацію переднього зуба. 

Читайте в нашому блозі: Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?

Одномоментна імплантація переднього зуба

Це процедура, яка обʼєднує одночасно видалення рідного зуба та встановлення на його місце імплантату. 

Нижче ви можете побачити процес того, як встановлювється імплант на передній зуб фото — від проблеми до її рішення.

В чому ж перевага такої процедури, коли одразу після видалення рідного зуба встановлюється імплант на передній зуб?

Справа в тому, що зазвичай, після втрати рідного зуба, обʼєм кістки щелепи та оточуючих ясен з часом зменшується, тож для встановлення імплантату потрібно робити додаткову підсадку кістки або ясеневу пластику. 

У випадку коли на передні зуби імпланти встановлюються одномоментно, зберігається максимальний обʼєм рідних тканин. Це позитивно впливає і на приживлення імплантату, і на естетичний вигляд ясен після процедури.

Читайте в нашому блозі: Скільки насправді коштує імплантація зуба?

Імплантація кількох передніх зубів

Чи можлива імплантація 4 передніх зубів? Можлива. А також трьох, двох або одного окремого зуба. 

Все залежить від конкретного випадку. 

Можна встановлювати окремі імплантати замість видалених зубів, а можна — поставити імплантати замість крайних зубів, а між ними — встановити мостоподібний протез.

У випадку імплантації кількох передніх зубів варто розуміти різницю, з якою ви стикнетеся:

  1. Окремі імпланти з окремими коронками будуть виглядати естетичніше, адже вони більше схожі на рідні зуби.
  2. Натомість мостоподібний протез буде значно дешевший, адже він потребує меншої кількості імплантатів і вартості протезу (один мостоподібний протез коштує менше, ніж чотири коронки).

Читайте в нашому блозі: Що краще: коронки, імпланти чи вініри?

Імплантація переднього верхнього та нижнього зуба

Чи відрізняється чимось імплантація передніх верхніх зубів від імплантації передніх нижніх зубів? 

Ні, не відрізняється. 

Імплант переднього верхнього зуба встановлюється так само, як імплант переднього нижнього зуба; процес приживлення імплантату до кістки щелепи триває плюс-мінус ідентичний час; протезування переднього зуба після імплантації проходить ідентично; тощо.

Імплантація переднього зуба: ціна

Звичайно, не можна написати матеріал про імплантацію передніх зубів, не згадавши про вартість цієї процедури.

Однак, відповісти дистанційно на питання «вставити передній зуб ціна київ» вам не зможе жодна стоматологічна клініка, адже вартість імплантації переднього зуба залежить від кількох факторів:

  • вартість імпланту переднього зуба: залежить від виробника, моделі та розміру імплантату — а вони визначаються виключно під час огляду та аналізу панорамних знімків (або КТ) стоматологом-імплантологом;
  • вартість протезу (коронки або моста): залежить від матеріалу (металокераміка, кераміка або цирконій) та розміру протезу;
  • власне імплантація переднього зуба — ціна також залежить від складності процедури, потреби в ясеневій пластиці тощо;
  • тимчасовий протез, який пацієнт буде носити між етапом встановлення імпланту переднього зуба і етапом встановлення протезу переднього зуба.

Тож для того, щоб дізнатися остаточну вартість імплантації і протезування передніх зубів, вам потрібно зробити знімок щелепи (уточніть у адміністратора клініки, який саме потрібен) та завітати на консультацію до стоматолога-імплантолога клініки D.Ante, який оцінить стан ротової порожнини, обʼєм кісток та ясен і підбере оптимальні компоненти для імплантації та протезування.

Орієнтовні ціни на стоматологічні послуги можна подивитися на відповідній сторінці, але памʼятайте, що точну вартість вам може сказати тільки стоматолог-імплантолог під час консультації.

Читайте в нашому блозі: Рентген зуба в Києві: користь і шкода під час стоматологічного лікування 

Імпланти яких виробників використовують лікарі D.Ante для відновлення передніх зубів

Ми вже згадували про те, що на вартість імплантації передніх зубів впливає, в тому числі і виробник імплантатів, які використовуються під час процедури. 

Ми в D.Ante використовуєм ті імплантати, які пройшли перевірку часом, файно приживаються у різних пацієнтів, і які ми встановлюємо самі собі:

В кожного з цих виробників є свої переваги і недоліки, але про це ми розкажемо вам під час консультації 🙂

Питання та відповіді про імпланти на передні зуби

Які відгуки в тих, хто ставив імпланти на передні зуби?

Наші пацієнти завжди повертаються через деякий час після встановлення імплантата на огляд, тож ми запитуємо, як їм живеться з новою «конструкцією». В 99% випадків після деякого періоду звикання вони не помічають різниці між імплантатом та рідним зубом.

Чи боляче встановлювати імпланти на передні зуби?

Імплантація передніх зубів — це абсолютно безболісна операція, адже проводиться вона під місцевою анестезією. Однак після того, як закінчується дія знеболювального, пацієнти можуть відчувати невеликий ниючий біль (це все ж хірургічне втручання в організм, тож це природньо). Ми завжди прописуємо дієві знеболювальні, щоб зняти ці симптоми.

Що краще, міст чи імплант на передні зуби?

Це питання естетичних уподобань: окремі коронки на імплантатах не відрізнити від рідних зубів, тоді як мостоподібний протез все ж можна відрізнити від рідних зубів. 

Втім, можемо порадити розглядати мостоподібний протез для встановлення на нижні передні зуби, тоді як для верхніх (більш помітних оточуючим) обрати окремі імпланти на верхні передні зуби з окремими коронками.

Зубні імпланти на передні зуби, що варто знати?

Загальна інформація — імпланти на передні зуби не відрізняються імплантатів на інши зуби. Втім, є додаткові нюанси (пластика ясен, варіанти тимчасового та постійного протезування тощо), які варто враховувати (і про які вам розповість ваш лікар-стоматолог).

Скільки коштує імплант переднього зуба?

Вартість залежить від вартості самого імпланта, необхідності додаткових хірургічних маніпуляцій (як-от пластика ясен), вартості постійної та тимчасової (та, яка встановлюється на час приживлення імплантата до щелепи) коронки.

Чи роблять операцію синус-ліфтингу під час встановлення імпланту на передні зуби?

Ні, для передніх зубів ця операція не проводиться, адже синусова пазуха (задля захисту якої проводиться операція сінус-ліфтингу) знаходиться ближче до кутніх зубів.

Автор цієї статті

doctor
Іван Щербина
стоматолог-хірург, стоматолог-імплантолог
💬 Без ускладнень у хірургії ніяк не обійтись, але ми робимо все, щоб їх мінімізувати.

Останні статті
по темі Імплантація в блозі D.Ante

Що краще: коронки, імпланти чи вініри?
Читати статтю повністю>
Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд
Читати статтю повністю>
Що потрібно знати про імплантацію під ключ у Києві
Читати статтю повністю>
Лікування трійчастого нерва після видалення зуба
Читати статтю повністю>
Найкращі імпланти для зубів: рейтинг виробників, порівняння цін, відгуки
Читати статтю повністю>
Відторгнення зубного імпланту: що потрібно знати пацієнтам
Читати статтю повністю>
ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити
Читати статтю повністю>
Формувач ясен: що це і навіщо встановлюють
Читати статтю повністю>
Скільки насправді коштує імплантація зуба?
Читати статтю повністю>
Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?
Читати статтю повністю>