Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 
Що потрібно знати про імплантацію під ключ у Києві

Що потрібно знати про імплантацію під ключ у Києві

стоматолог-хірург, стоматолог-імплантолог
✍️ написано стоматологом D.Ante 👇

Ви, напевно, бачили в інтернеті рекламу «зубні імпланти під ключ Київ» або «акція — імплантація під ключ».

Для нас, стоматологів (і тих, хто запускає подібну рекламу), це очевидний термін. Однак на практиці ми часто стикаємося з тим, що пацієнти не знають, що означає імплантація під ключ.

Тому в цій статті Іван Щербина, стоматолог-хірург та стоматолог-імплантолог клініки D.Ante розповість про те, що таке імплантація під ключ, чим ця процедура відрізняється від імплантації і про що потрібно пам’ятати, якщо ви звертаєтесь за цією процедурою до стоматологічної клініки.

Що таке імплантація зубів під ключ

Імплантація зубів — це найсучасніший метод відновлення жувальної функції. Звучить досить голосно, але це обґрунтована заява.

Справа в тому, що інші методи відновлення можуть або пошкодити сусідні зі звільненим місцем у щелепі зуби (наприклад, щоб встановити мостоподібний протез замість одного втраченого зуба, потрібно обточувати два сусідніх зуба, щоб на них «поставити» міст), або надають обмежену функціональність при жуванні (наприклад, акриловий протез на один зуб може пошкодити ясна).

Крім того, штучне коріння, яке встановлюється в щелепу при імплантації, запобігає атрофії — поступовому розсмоктуванню — кісток у щелепі через відсутність жувального навантаження.

Саме тому імплантація і стала найпопулярнішим методом відновлення зубного ряду.

Тепер, коли ми розібралися, чому пацієнти все частіше обирають імплантацію поміж інших методів, давайте перейдемо до статті, щоб зрозуміти: імплантація зубів під ключ — що це і як правильно підійти до цієї процедури, якщо у вас видалено зуб, але ви хочете знову нормально жувати та посміхатися!

Імплантація під ключ — це стоматологічна процедура, яка включає всі етапи для отримання остаточного результату: і безпосередньо імплантацію, і протезування на імплантаті.

Давайте розберемо кожен з них окремо, а потім об’єднаємо в той самий термін «імплантація зубів під ключ у Києві».

Читайте у нашому блозі: ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити

Що таке імплантація

Імплантація — це хірургічна операція з вживлення штучного титанового кореня на місце втраченого зуба.

Тобто, щоб відновити жувальну функцію видаленого чи втраченого зуба, насамперед потрібно відновити його корінь, щоб було на що встановлювати коронку або мостоподібний протез — це залежить від кількості втрачених зубів.

Імплантація, як самостійна процедура, не може відновити жувальну функцію.

Якщо провести аналогію, то уявіть собі, що, з якоїсь причини, коронкова частина вашого зуба (та частина, що виступає над яснами) зруйнована. Можливо через карієс, може через травму або ще за якоїсь причини — не важливо. Важливо те, що все, що у вас залишилося після цього, — це корінь зуба і невеликий «шматочок» зуба над яснами.

Такий самий результат ви отримаєте, якщо провести процедуру імплантації без подальшого протезування: в вашу щелепу буде встановлено штучний корінь, а над поверхнею ясен виступатиме лише невеликий формувач ясен — металева «надбудова», яка готує ясна до встановлення абатменту і подальшого протезування на імплантатах, про яке ми поговоримо у наступному розділі статті.

Читайте у нашому блозі: Формувач ясна: що це і навіщо його встановлюють

Що таке протезування на імплантатах

Протезування на імплантатах — це процедура, яка слідує після імплантації і безпосередньо відновлює жувальну функцію.

Коли імплантат прижився в щелепі після імплантації та була проведена маніпуляція з протезування на імплантатах, пацієнт може повноцінно жувати та посміхатися повністю відновленими зубами.

Імплантати є штучною опорою під знімні або незнімні ортопедичні конструкції.

Коронки на імплантат встановлюються, коли потрібно відновити жувальну функцію одного втраченого зуба: видалили зуб > встановили імплантат > на імплантат встановили коронку > можна повноцінно жувати.

Якщо ж зубний ряд втрачено повністю, проводиться процедура all-on-4 або all-on-6, коли в щелепу встановлюються, відповідно, 4 або 6 імплантатів, а на них ставиться — спочатку тимчасовий акриловий, а потім постійний — протез. Таким чином, встановивши лише кілька імплантатів, можна повністю відновити всі зуби на щелепі і, разом з ними, жувальну функцію.

Цікаве по темі: Протезування на 4-х та 6-ти імплантах

Імплант та коронка під ключ = імплантація під ключ

З усього вищенаписаного ви вже зрозуміли, що імплант під ключ – це не просто імплантат, але імплантат із встановленою на нього коронкою.

Як і в словосполученні «ремонт під ключ», імплантація під ключ передбачає, що після цієї процедури вам вже нічого не потрібно буде робити — ви зможете повноцінно жувати, посміхатися і взагалі робити все те, що ви звикли робити до того, як втратили рідний зуб .

Тепер, після цієї статті, коли ви побачите рекламу, в якій буде написано «імплантація лише за ХХХХ грн», ви будете знати, що йдеться не про імплантацію під ключ, а лише про встановлення імплантата в щелепу.

І, отже, низька ціна в такій рекламі може виявитись маркетинговим прийомом, і, коли ви звернетеся до клініки, виявиться, що вам потрібно буде заплатити і за імплант ті самі ХХХХ грн, і окремо — заплатити за формувач ясна, за абатмент і за коронку.

етапи імплантації під ключ

Імплант під ключ: гарантія у Києві

Окрема важлива тема, про яку потрібно поговорити, — це гарантія, оскільки термін «довічна гарантія на імплантати» вводить в оману не менше, ніж «імплантація під ключ».

Компоненти імплантації зубів під ключ, на які може поширюватися або не поширюватися гарантія, є:

 1. Імплантація (процедура встановлення імплантату).
 2. Імплант (штучний корінь, що вживлюється в щелепу).
 3. Остеоінтеграція (приживлення імплантату — те, наскільки добре він зростеться з кістковою тканиною щелепи).
 4. Коронка (протез, який встановлюють імплантат).
 5. Експлуатація протезу на імплантаті (те, як саме пацієнт використовує встановлену конструкцію).

Читайте у нашому блозі: Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?

Довічна гарантія на імплантати

Більшість виробників імплантатів забезпечує довічну гарантію на імплантат.

Це означає, що якщо щось трапиться зі штучним коренем, що встановлюється в щелепу (він розколеться, трісне тощо), то виробник зобов’язується замінити його на аналогічний.

Тому, коли ви встановлюєте зубний імплант під ключ в Україні, уточнюйте, чи надає на нього виробник довічну гарантію.

Читайте у нашому блозі: Найкращі імпланти для зубів: рейтинг виробників, порівняння цін, відгуки

Обмежена гарантія на коронки

Один із ключових компонентів, який входить у процедуру імплантації під ключ, — це коронки.

Залежно від типу (металокерамічні, керамічні або цирконієві), на них поширюється обмежена гарантія.

Що це означає?

Це означає, що виробник коронок надає гарантію на свій виріб, але ця гарантія обмежена умовами використання.

Якщо пацієнт, наприклад, відкривав пивні пляшки з пивом зубами і при цьому пошкодив коронку, на неї не буде поширюватися гарантія виробника.

Читайте в нашому блозі: Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд

Відсутність гарантії під час імплантації під ключ

Жоден стоматолог не дасть вам 100% гарантії на остеоінтеграцію (приживлення імплантату).

На цей процес впливають десятки факторів, починаючи від наявності хронічних захворювань та стану здоров’я і закінчуючи шкідливими звичками. Ми вже писали про це у розділі «Показання та протипоказання» в матеріалі «Імплантація зубів у Києві».

Звичайно ж, стоматолог-імплантолог при плануванні процедури аналізує всі фактори, які можуть вплинути на приживаність, проте це не гарантує, що імплантат приживеться.

І, як і у випадку з обмеженою гарантією на коронки, стоматологи та стоматологічні клініки не можуть гарантувати, що пацієнти неухильно дотримуватимуться всіх рекомендацій щодо експлуатації коронок та імплантатів, тому на цей компонент імплантації під ключ гарантія не поширюється.

Якщо резюмувати всі опції щодо гарантії, то список буде виглядати так:

 1. Імплантація – немає гарантії.
 2. Імплант – довічна гарантія.
 3. Остеоінтеграція – немає гарантії.
 4. Коронка – обмежена гарантія.
 5. Експлуатація – немає гарантії.

Читайте у нашому блозі: Відторгнення зубного імпланту: що потрібно знати пацієнтам

Ціна імплантації зубів під ключ у Києві

І останнє найцікавіше: скільки коштує установка імпланту під ключ?

На це питання немає однозначної відповіді, тому що в рівнянні дуже багато змінних.

На вартість імплантації 1 зуба під ключ впливає виробник імплантату, тип імплантату, тип додаткових компонентів (формувача ясен та абатменту), тип коронки, яка встановлюється після імплантації…

І, якщо ви бачите рекламу, в якій фігурує супер-низька ціна на імплант під ключ, це може означати одне з двох:

 • стоматологічна клініка, яка запустила цю рекламу, нещодавно відкрилася та працює «в мінус», щоб отримати перших пацієнтів;
 • якісь із компонентів такої імплантації під ключ відносяться до мінімальної цінової категорії. Поміркуйте самі, швейцарський імплант штрауманн і його ціна під ключ не може бути рівною вартості ноу-нейм виробника імплантатів з Кореї.

Тому ціни імплантації зубів під ключ це скоріше калькулятор, ніж статична величина.

Читайте у нашому блозі: Скільки коштує імплантація зуба насправді?

У будь-якому випадку, якщо ви цікавитеся імплантацією під ключ, щоб відновити функцію зубного ряду, рекомендуємо вам не займатися самодіагностуванням, а звернутися до стоматолога-імплантолога.

Професійний дантист зможе проаналізувати всі фактори, які впливатимуть на встановлення та приживання імплантату у вашому випадку та порекомендує таку зв’язку компонентів та процедур, яка збільшить ваші шанси на ефективну остеоінтеграцію та подальшу експлуатацію конструкції.

Питання та відповіді про імплантацію під ключ

Що входить до імплантації зубів під ключ? Що не входить до цієї процедури?

Імплантація під ключ — це завжди імплантація одного зуба, якщо не вказано інше.
У цю процедуру входить безпосередньо імплантат (титановий гвинт, який замінює рідний корінь зуба), його встановлення (тобто хірургічна операція, яка називається імплантацією), а також виготовлення та встановлення коронки на імплант (заміна рідного зуба). Зверніть увагу, що вартість імплантації під ключ залежить від виробника самого імплантату та типу коронки (металокерамічна, керамічна чи цирконієва).
В імплантацію під ключ не входить процедура синус-ліфтингу (збільшення обсягу кісткової тканини при її нестачі в щелепі).

Чим відрізняється імплантація під ключ від звичайної?

“Звичайна” імплантація – це процедура встановлення імплантату в щелепу на місце втраченого зуба. До «звичайної» імплантації не входить установка коронки. Тобто, якщо пацієнтові зробити «звичайну» імплантацію, то повноцінно жувальну функцію не відновити — над ясною буде не зуб, а невеликий металевий «пагорб», який називається «формувач ясен».

Хто робить імплантацію зубів під ключ?

Стоматолог-імплантолог або стоматолог-хірург. Це залежить від того, як працює окрема стоматологічна клініка. У нас в D. Ante імплантацією займається стоматолог-імплантолог, який не робить нічого крім, безпосередньо, імплантації та пов’язаних з нею маніпуляцій – видалення пошкодженого зуба, синус-ліфтинг (процедура збільшення обсягу кістки і т.д.).

Імплантація під ключ у Києві: куди звернутися?

Ми, звичайно ж, радимо звертатися до нашої клініки, оскільки відсоток приживання імплантатів у нас вище середнього — 98,4%. Однак за імплантацією ви можете звернутися до будь-якої стоматологічної клініки, тільки уточнюйте, що саме входить до «імплантації під ключ», щоб не зіткнутися з несподіваними сюрпризами.

Автор цієї статті

doctor
Іван Щербина
стоматолог-хірург, стоматолог-імплантолог
💬 Без ускладнень у хірургії ніяк не обійтись, але ми робимо все, щоб їх мінімізувати.

Останні статті
по темі Імплантація в блозі D.Ante

Імплантація переднього зуба
Читати статтю повністю>
Що краще: коронки, імпланти чи вініри?
Читати статтю повністю>
Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд
Читати статтю повністю>
Лікування трійчастого нерва після видалення зуба
Читати статтю повністю>
Найкращі імпланти для зубів: рейтинг виробників, порівняння цін, відгуки
Читати статтю повністю>
Відторгнення зубного імпланту: що потрібно знати пацієнтам
Читати статтю повністю>
ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити
Читати статтю повністю>
Формувач ясен: що це і навіщо встановлюють
Читати статтю повністю>
Скільки насправді коштує імплантація зуба?
Читати статтю повністю>
Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?
Читати статтю повністю>