Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 
Найкращі імпланти для зубів: рейтинг виробників, порівняння цін, відгуки

Найкращі імпланти для зубів: рейтинг виробників, порівняння цін, відгуки

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
Імплантація
21.07.2022
1260
✍️ написано стоматологом D.Ante 👇

Відповісти однозначно на запитання «Які найкращі імпланти для зубів» неможливо.

Менше з тим, у цій статті Віталій Воронін, стоматолог-імплантолог київської клініки D. Ante розповість, на які фактори варто звернути увагу, щоб самостійно вибрати імплант.

Але спочатку розберемося, чому «найкращих зубних імплантів» не існує.

Для цього є кілька причин:

Всі виробники стверджують, що їх зубні імплантати забезпечують 99.9% приживлення, але перевірити це неможливо.

По-перше, дослідження приживлення часто «закриті» тобто проводяться на обраній виробником групі людей, що унеможливлює репрезентативну оцінку різних груп (їх стан здоров’я, спосіб життя та звички впливають на приживлення).

По-друге, ніхто не знає, що відбувається із встановленими імплантатами після зняття контрольних показників. Коли термін дослідження закінчено, організм може відторгнути імплантат, але, оскільки дослідження вже завершено, негативний результат не фіксується у статистичних даних.

В Україні зареєстровано понад 400 систем імплантації.

Щоб протестувати кожну з них та відповісти на запитання «які імпланти найкращі», потрібно провести тривале (приживлення імплантатів може тривати до 8-9 місяців) та глобальне кількісне та якісне дослідження.

Як ви розумієте, фінансування такого дослідження не входить до зони інтересу ні виробників, ні професійних об’єднань. Через відсутність такого масштабного дослідження складно отримати об’єктивний рейтинг зубних імплантів — для цього не вистачає даних.

На ринок іноді потрапляють підробки (так, найчастіше найдешевші імпланти — це підроблені імпланти), які псують статистику приживлення і надійності перевірених брендів, що добре зарекомендували себе протягом всього преіоду існування.

В цей пункт також можна включити дії нечистих на руку імплантологів, які озвучують пацієнтам одні бренди, а встановлюють інші. Ми стикалися з випадком, коли пацієнт приходив міняти коронку на «американській» системі імплантатів, а виявилося, що насправді в нього встановлена система ізраїльського бренду.

Також бувають ситуації, коли відомі бренди купують маловідомі заводи з виробництва імплантатів.

У таких випадках стоматологи продають пацієнту «бренд Х», але, по суті, встановлюють дешеві імпланти зубів від бренду У, яким володіє (але при цьому не контролює якість) бренд Х.

Через ці причини ми й отримуємо ситуацію, в якій пацієнти розуміють, що імплантація — це один із найефективніших і неінвазивних для інших зубів способів відновлення зубного ряду, але в той же час не можуть зробити правильний вибір системи імплантації.

Так, вибір імпланту непростий (особливо з урахуванням тих змінних, про які ми написали вище), але є ряд рекомендацій щодо вибору кращої системи імплантації для встановлення.

Читайте в нашому блозі: ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити

Як самостійно вибрати систему імплантації

Які імпланти краще вибрати? Існує досить простий алгоритм вибору системи імплантації.

Однак важливо враховувати, що «простота» алгоритму дорівнює швидкості його реалізації. Через те, що кожна система імплантації має кілька змінних, потрібно витратити достатньо часу на те, щоб зібрати і проаналізувати всю необхідну інформацію.

Якщо ви не хочете витрачати на вибір імплантату багато часу, прочитайте наступний розділ, присвячений Альтернативному способу вибору імпланта.

Якщо ж ви готові присвятити цьому питанню досить багато часу, то ось список параметрів, які потрібно проаналізувати: 

  1. Бренд та система імплантації.
  2. Цикл виробництва.
  3. Сумісність із іншими системами імплантації.
  4. Відгуки про цю систему імплантації.
  5. Рейтинг клініки, де буде встановлено імплантат.
  6. Статистика приживлення в клініці.

Нижче ми розберемо кожен із цих пунктів детально. Якщо ви вирішите піти шляхом порівняння імплантів і вибору оптимальної системи, то радимо вам зробити невелику таблицю, щоб вносити в неї потрібні показники і не заплутатися в процесі.

Читайте в нашому блозі: Що краще: коронки, імпланти чи вініри?

Бренд та система імплантації

Перш ніж вибирати імплантат для встановлення, ми рекомендуємо розібратися з тим, чим відрізняються бренди та системи імплантації.

Так само, як виробник товарів для дому (наприклад, Procter & Gamble) може мати кілька торгових марок (Pampers, Ariel, Tampax тощо), так і виробники зубних імплантів можуть працювати з кількома системами імплантації.

І це, одночасно з усіма перевагами різноманіття, також може призводити до проблем поінформованості пацієнтів.

Наприклад, імплантати Straumann відомі як «швейцарська якість за преміум ціною». Проте Straumann володіє і заводом у Бразилії, який виготовляє імпланти Neo Dent. Чи можна говорити, що Neo Dent — це швейцарський бренд Straumann? Ні, але багато стоматологів так заявляють, вводячи тим пацієнтів в оману.

Тобто при виборі імплантату передусім потрібно визначитися з виробником та системою імплантації.

Читайте в нашому блозі: Імплантація переднього зуба

Цикл виробництва

Напевно, один із найважливіших факторів, які мають впливати на вибір системи імплантації для встановлення.

Багато з тих 400 систем імплантацій, про які ми говорили раніше, не забезпечують повний цикл виробництва. Тобто завод виробляє систему імплантації, але її стерилізація відбувається десь в іншому місці. Це негативно впливає на якість виробу, оскільки виробник не забезпечує повний цикл контролю на всіх етапах виробництва.

Це означає, що з усіх наявних на ринку виробників імплантів варто вибирати тих, які забезпечують повний цикл виробництва.

Сумісність з іншими системами імплантації

Це, по суті, страховка від можливого ризику в майбутньому.

Сучасні імпланти зубів найчастіше роблять сумісними з аналогічними системами інших брендів. Навіщо вони це роблять? Щоб убезпечити пацієнтів.

Наприклад, якщо ви встановили зубний імплант Х, який сумісний з компонентами зубного імпланта У, то навіть через 20 років, у разі виходу бренду Х з ринку, ви зможете встановити компоненти системи У.

Відгуки про цю систему імплантації

В інтернеті часто можна зустріти «накручені» відгуки. І найчаствше такі відгуки неможливо перевірити. Однак для систем імплантацій є метод аналізу відгуків, який можна назвати більш-менш надійним.

Потрібно аналізувати декілька незалежних джерел відгуків. 

І тут ми маємо на увазі не порівнювати відгуки одного порталу про стоматології для пацієнтів з іншим порталом про стоматології — де фейкові користувачі виробника можуть змагатися із самими собою, доводячи, які імпланти зубів кращі — в таких місцях відгуки в залишають бажати кращого.

Ні, потрібно порівнювати відгуки про імплантати, знайдені на порталі для пацієнтів з відгуками, опублікованими стоматологами-імплантологами на профільному стоматологічному форумі.

Так можна отримати більш-менш об’єктивну оцінку якості бренду і системи імплантації.

Обрати клініку

Наступний пункт досить простий: потрібно вибрати клініку, де ви готові встановлювати імплантат.

Тут питання у зручності розташування стоматологічної клініки, роботи з обраною системою та кваліфікацією лікаря, який безпосередньо встановлюватиме імплантат.

Варто зазначити, що питання розташування клініки не настільки актуальне, коли йдеться про встановлення імплантату: до нас у клініку на імплантацію приїжджають пацієнти з різних міст України (а до війни — ще й з інших країн) — бо люди передусім шукають кваліфікованого хірурга-імплантолога та надійну систему.

Статистика приживлення в клініці 

Запитайте у стоматолога, який відсоток приживлення в їхній клініці (до речі, в стоматологичній клініці D.Ante відсоток приживлення становить 99.8% (дані на липень 2022 року).

Це дозволить вам порівняти офіційну статистику виробника з реальною статистикою в клініці — тобто отримати інформацію про імплантацію в реальних, а не лабораторних умовах.

Читайте в нашому блозі: Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд

Альтернативний спосіб підбору імпланту

Якщо ви не хочете витрачати досить багато часу на те, щоб вибрати найбільш якісну систему імплантації, є альтернативний спосіб підбору імплантату.

Цей спосіб — довіритися стоматологу.

Тобто, по суті, ваше завдання в такому випадку — обрати стоматолога, якому ви довірите здоров’я своїх зубів, а він, у свою чергу, допоможе вам підібрати ту систему імплантації, яка підійде саме вам, бо знає точно, які імпланти краще ставити у вашому випадку.

Цей спосіб більш оптимальний за самостійний підбір, оскільки стоматолог на відміну від пацієнта може професійно оцінити стан ротової порожнини, кісткової тканини і підібрати оптимальну систему імплантації виходячи з особливостей організму.

Ну і крім того, зважаючи на досить великий досвід роботи (ми в даному випадку говоримо, звичайно ж, про імплантологів D.Ante), у кожного стоматолога за роки роботи сформувалася приблизно така табличка «найкращі імпланти зубів»:

Назва брендуТоргівельні маркиОфіс (позиціонування)Місцезнаходження заводуЦикл виробництваСумісність з іншими імплантатамиЦіна імпланту
StraumannStraumann (Bone level)ШвейцаріяШвейцаріяповнийBauer’s Asper$$$
StraumannNeoDentШвейцаріяБразиліяповний$$
StraumannStraumann synOcta (Tissue Level)повний$$$
Zimmer BiometBiomet 3iСШАСШАповний$$$$
Zimmer BiometZimmerСШАФРНповнийУсі ізраїльскі с-ми, SGS, Unident$$$$
Nobel BiocareNobelСШАШвеціяповний$$$$
Dentsply SironaAstra TechСШАШвеціяповний$$$
Dentsply SironaAnkylosСШАФРНповний$$$
Dentsply SironaXiveСШАФРНповнийУсі ізраїльскі с-ми, SGS, Unident$$$
BiohorizonsBiohorizonsСШАСША$$
Alfa-bioФРНІзраїльповний$
MISІзраїльІзраїльповний$
AdinІзраїльІзраїль$
IterumІзраїльІзраїль$
H-DentІзраїльІзраїль$
Alfa DentAlfa DentІзраїльІзраїль$
Alfa DentBio3ІзраїльІзраїль$$
DentiumСШАКореяКорейські с-ми, Bauer’s Helix$$
ImplaІзраїльІзраїль$
OsstemКореяКореяКорейські с-ми, Bauer’s Helix$$
InnoКореяКореяКорейські с-ми, Bauer’s Helix$
DioКореяКореяКорейські с-ми, Bauer’s Helix$
MegagenКореяКореяповнийКорейські с-ми, Bauer’s Helix$$
TrinonQ-implantФРНФРН$$
KonusK3ProФРНФРН$$
ImplantiumСШАКореяКорейські с-ми, Bauer’s Helix$
BiotechФранціяФранція$$
Global DФранціяФранціяповний$$
TrateRoottШвейцаріяШвейцарія$$
BiconСШАСША$$$
SGSШвейцарія, ЛіхтенштейнУгорщинаповнийІзраїльські с-ми$$
B&BІталіяІталіяC-Tech$$
C-TechІталіяІталіяB&B$$
U-implШвейцаріяУкраїна$
Implantswiss$
Paul Bauer’sUnidentУкраїнаУкраїнаІзраїльські с-ми$
Paul Bauer’sHelixУкраїнаУкраїнаКорейські с-ми$
Paul Bauer’sAsperУкраїнаУкраїнаStraumann$$
NeobiotechКореяКореяУсі корейські + Bauer’s Helix$
TAG DentalФРНФРН$$

Дані в цю умовну таблицю не тільки збираються стоматологом з різних джерел (виробник, колеги-стоматологи, пацієнти, що прийшли з інших клінік), а й постійно оновлюються на підставі надходження нової інформації.

Тож, повірте, досвідчений стоматолог-імплантолог достеменно знає, який імплант краще встановлювати.

Читайте в нашому блозі: Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?

На що варто звертати увагу при виборі імплантів

Вибір імплантів — складний процес.

Тому, окрім рекомендацій щодо вибору імплантів, ми підготували також кілька лайфхаків про те, як не потрапити до рук шахраїв або не стати «піддослідним кроликом», якщо ви вирішите відновити зубний ряд за допомогою імплантатів.

Звертайте увагу на різницю у ціні. Якщо ви шукаєте імпланти бренду Х, вам доведеться провести порівняння цін.

І, якщо у трьох стоматологіях імпланти коштують 10 тисяч гривень, то реклама в якій рекламуються ціни на імпланти за три тисячі гривень на аналогічний бренд Х у четвертій стоматології, то це має вас як мінімум насторожити.

Читайте в нашому блозі: Скільки насправді коштує імплантація зуба?

Поставте додаткові питання, якщо вам пропонують зубні імпланти невідомого виробника. Уточніть у стоматолога, чому вони вирішили піти на ризик і вибрати саме цього виробника, незважаючи на його новизну.

Коли ми у D.Ante, наприклад, одними з перших на ринку України (і точно пеші в Києві!) почали встановлювати імпланти Bauers, то у 100 випадках зі 100 пояснювали свій вибір пацієнтам.

Як вибрати найкращі імпланти для зубів

Які зубні імпланти найкращі? Які зубні імпланти краще ставити?

Врешті решт всі рекомендації щодо вибору систем імплантації зводяться до простої інструкції: або керуйтеся логікою, а не емоціями при виборі імплантатів, або довіртеся своєму стоматологу, який точно допоможе вам вибрати найкращі зубні імпланти.

І будьте здорові!

Автор цієї статті

doctor
Віталій Воронін
стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
💬 «Якщо у вас є що жувати, ми зробимо чим вам жувати».

Останні статті
по темі Імплантація в блозі D.Ante

Імплантація переднього зуба
Читати статтю повністю>
Що краще: коронки, імпланти чи вініри?
Читати статтю повністю>
Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд
Читати статтю повністю>
Що потрібно знати про імплантацію під ключ у Києві
Читати статтю повністю>
Лікування трійчастого нерва після видалення зуба
Читати статтю повністю>
Відторгнення зубного імпланту: що потрібно знати пацієнтам
Читати статтю повністю>
ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити
Читати статтю повністю>
Формувач ясен: що це і навіщо встановлюють
Читати статтю повністю>
Скільки насправді коштує імплантація зуба?
Читати статтю повністю>
Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?
Читати статтю повністю>