Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 
Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?

Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
Імплантація
05.03.2021
1397
✍️ написано стоматологом D.Ante 👇

Відсутність зубів в зубному ряді призводить до купи проблем: зміщення сусідніхб які стоять поруч або навпроти відсутніх зубів, травми ясен на місці відсутнього зуба, витончення кісткової тканини на місці видаленого зуба, розвиток захворювань зубів і ін.

Імплантація — це стоматологічна маніпуляція з вживлення штучного кореня зуба, який відновлює відсутній зуб (або всю щелепу — при відсутності більшості зубів). При цьому, на відміну від установки мостовидних протезів, при імплантації не травмуються сусідні зуби, що дозволяє всьому щелепного апарату служити довше.

Завдяки цим факторам імплантація — найправильніше і найсучасніше вирішення проблеми відсутності зубів на поточний момент.

У цій статті, Віталій Воронін, стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт київської клініки D.Ante розповість про види імплантації (щоб ви розуміли, чого чекати) і детальніше зупинимось на одномоментної імплантації — або, як її ще називають, імплантації за один прийом.

Види імплантації

Що таке одномоментна імплантація? Одномоментна або «негайна» імплантація — це установка імплантату в лунку видаленого зуба відразу ж після його видалення. Може поєднуватися з одночасною підсадкою кісткової тканини (якщо своєї кістки не вистачає). Одномоментна імплантація з моментальною навантаженням — це установка імплантату після видалення зуба, на такий імплант відразу ж подається навантаження у вигляді протеза (коронки).

Одноетапна імплантація — імплантація, яку стоматолог-хірург робить за один прийом (при класичній двоетапної імплантації спочатку встановлюється імплантат, а після його приживлення — абатмент).

Саме одномоментну і одноетапну імплантації мають на увазі, коли говорять про те, щоб «вставити зуби за 1 день», про «імплантацію за один день» або про «імплантацію зуба за один прийом».

Двоетапна або «класична» імплантація — стандартна процедура, яку проводять в більшості клінік. Спочатку встановлюється імплантат, після — абатмент, і тільки після повного загоєння кістки — коронка або протез на 4-х або 6-ти імплантатах.

Варто зазначити, що миттєве навантаження застосовується досить рідко: для цього повинні бути ідеальні умови (стан кістки, динаміка сусідніх зубів, правильність прикусу та ін.).

Важливо: визначити відповідний тип імплантації може тільки лікар-імплантолог під час попереднього обстеження.

Найбільша плутанина зазвичай виникає з одномоментною і одноетапною імплантацією, тому ми зупинимося на цих видах трохи детальніше.

Читайте в нашому блозі: Температура після видалення зуба мудрості: чи потрібно панікувати?

Особливості одномоментної імплантації

Одномоментна імплантація застосовується, щоб зменшити кількість інвазивних процедур: імплантат вживлюється в лунку зуба відразу після видалення останнього.

Однак, хоча така імплантація і називається «імплантація зуба за один прийом», це не означає, що процедуру не передує підготовка (комп’ютерна томографія, аналіз стану кістки, обстеження загального здоров’я пародонта і ін.).

Не можна просто так прийти в стоматологію, видалити зуб, а після попросити вкрутити на його місце імплантат. Потрібно обов’язково підготуватися

Як проходить одномоментна імплантація

Якщо у пацієнта немає протипоказань (бруксизм, захворювання крові, проблеми серцево-судинної системи та ін.), То порядок дій виглядає так:

 • комп’ютерна томографія щелепи;
 • аналіз стану кістки;
 • обстеження загального здоров’я пародонта;
 • підготовка до операції (вибір відповідного імплантату);
 • видалення рідного зуба;
 • вкручування неразборного або розбірного імплантату;
 • опціонально — моментальне навантаження, протез на імплант.
как проводят одномоментную имплантацию

Ризики одномоментної імплантації

У одномоментної імплантації є один істотний мінус — вищий ризик відторгнення імплантату в порівнянні зі звичайною імплантацією.

Цей ризик викликаний тим, що форма лунки зуба і форма імплантату не завжди збігаються на 100%, тому в лунці накопичується наліт, який може привести до відторгнення імпланта.

Ще один момент, який впливає на ризик — це моментальне навантаження. Якщо встановити коронку або протез відразу після одномоментної імплантації, це також може викликати труднощі з приживлюваністю імплантату.

Важливо розуміти і те, що рішення про встановлення імпланту може бути змінено після видалення зуба, так як альвеола (лунка, в якій знаходився корінь зуба) не готова до імплантації по ряду причин.

Через це ті відгуки про одноетапну імплантацію зубів, які ви можете знайти в інтернеті завжди неоднозначні: комусь пощастило і з клінічним випадком, і з доктором, а кому — ні.

Питання і відповіді про одноетапну імплантацію

Чи можна зробити одномоментну імплантацію через тиждень після видалення зуба?

Ні, з часом можна робити тільки одно- або двоетапну імплантацію. Але навіть в цьому випадку потрібно більше часу, ніж один тиждень, щоб ясна встигли повністю зажити.

Навіщо роблять одномоментну імплантацію, якщо ризик відторгнення імплантату досить високий?

Це менш інвазивна процедура: не потрібно додатково розрізати ясна і робити поглиблення в кістці під імплантат. Крім того, скорочується кількість візитів до стоматолога і загальна тривалість лікування.

Чому не можна відразу поставити коронку на імплантат?

Можна, якщо немає протипоказань для моментального навантаження. Але найчастіше, особливості кістки і щелепного апарату не дозволяють відразу ж навантажити імплантат не збільшуючи ризик відторгнення.

Чи підійде мені одномоментна імплантація?

Це можна визначити тільки під час візиту до лікаря-імплантолога та після всіх обстежень: кожен випадок індивідуальний, тому немає універсального правила.

Які ще є протипоказання для одномоментної імплантації?

Якщо видалення зуба пов’язане із запальним процесом; якщо після видалення зуба залишається недостатньо кісткової тканини; якщо видалення не було атравматичним і супроводжувалося додатковими проблемами; або якщо після видалення утворилася лунка невідповідною під імплантат форми, то такий вид імплантації протипоказаний.

Особливості одноетапної імплантації

Суть одноетапної імплантації в тому, що замість послідовної установки імплантату, абатмента і коронки (або протеза)— з тимчасовими проміжками на загоєння кістки і яснен — все відбувається за один візит.

Тобто, стоматолог робить поглиблення в кістці, вкручує імплантат (найчастіше нерозбірними, відразу з абатментом) і надягає тимчасову коронку (встановлює протез) протягом одного прийому.

Крім економії часу, основна перевага цього способу — естетичний ефект: навіть тимчасова коронка відновлює візуальну привабливість усмішки, особливо, якщо мова йде про імплантацію передніх зубів.

Як проходить одноетапна імплантація

Процес схожий на одномоментну імплантацію, за винятком останніх кроків в роботі:

 • комп’ютерна томографія щелепи;
 • аналіз стану кістки;
 • обстеження загального здоров’я пародонта;
 • підготовка до операції (вибір відповідного імплантату);
 • вкручування неразборного або розбірного імплантату;
  опціонально — установка тимчасової, часто пластикової, коронки до повного загоєння кістки (від 2 до 4-х місяців);
 • установка постійної коронки або протеза на всю щелепу.
этапы одноэтапной имплантации

Ризики одноетапної імплантації

Так як при одноетапній імплантації формування м’яких тканин ясен відбувається одночасно з процесом приживлення імплантату, існує досить високий ризик потрапляння інфекції з ротової порожнини в кісткову тканину. Це, в свою чергу, може привести до запалення кістки і відторгнення імплантату.

Додатковий ризик одноетапної імплантації — це моментальне навантаження на імплантат. Тимчасова коронка тисне на встановлений імплантат, не даючи повноцінно інтегруватися з кістковою тканиною.

Питання і відповіді про одноетапну імплантацію

Чому такий високий ризик відторгнення при одноетапній імплантації?

По суті, імплантат спочатку фіксується в щелепи за рахунок «розпирання» кісткової тканини (це називається компресія), а не за рахунок зрощування титанового вироби та кістки (це називається інтеграція) — як це відбувається при двоетапної імплантації. Це підвищує ризик «розхитування» і відторгнення імплантату в щелепи. Плюс формувач ясен, який «забезпечує» доступ бактеріям до кісткової тканини збільшує ризик запалення.

Чому відрізняється ціна одномоментної і одноетапної імплантації зубів?

Вартість будь-імплантації дуже індивідуальна. Це не означає, що один тип імплантації дорожче іншого, це означає, що в залежності від клінічного випадку конкретного пацієнта, обраного типу і виробника імплантату, виду протеза після імплантації ціна буде відрізнятися.

Як вибрати клініку і лікаря для одноетапної імплантації в Києві?

Перш за все зверніть увагу на спеціалізацію стоматолога (не варто вибирати фахівця широкого профілю), репутацію клініки (почитайте відгуки, запитаєте знайомих) і орієнтуйтеся на середню по ринку ціну одноетапної імплантації зубів, щоб не переплачувати. Ми написали статтю про вибір «свого» стоматолога і «своєї» клініки, можливо вона буде вам корисна.

Рекомендація стоматолога-імплантолога по одномоментній і одноетапній імплантації

Ми, лікарі D.Ante, не будемо відмовляти вас ні від одномоментної, ні від одноетапної імплантації. Поряд з класичною, двоетапної імплантацією, ці способи мають право на існування, але з однією важливою обмовкою:

Рішення про тип імплантації може приймати тільки кваліфікований стоматолог після ретельного вивчення окремого клінічного випадку

Таким чином, якщо у будь-якого з ваших знайомих був випадок успішної одномоментної імплантації або, наприклад, сталося відторгнення титанового імпланту після одноетапної імплантації, то це не означає, що з вами станеться щось подібне.

На консультації, після вивчення комп’ютерної томографії, патологій прикусу, стану пародонту і сусідніх зубів, стоматолог-імплантолог озвучить вам ступінь ризику кожного з відповідних вам способів імплантації, щоб ви могли прийняти зважене і обгрунтоване на даних рішення.

Зміст статті
Показати весь зміст

Автор цієї статті

doctor
Віталій Воронін
стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
💬 «Якщо у вас є що жувати, ми зробимо чим вам жувати».

Останні статті
по темі Імплантація в блозі D.Ante

Імплантація переднього зуба
Читати статтю повністю>
Що краще: коронки, імпланти чи вініри?
Читати статтю повністю>
Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд
Читати статтю повністю>
Що потрібно знати про імплантацію під ключ у Києві
Читати статтю повністю>
Лікування трійчастого нерва після видалення зуба
Читати статтю повністю>
Найкращі імпланти для зубів: рейтинг виробників, порівняння цін, відгуки
Читати статтю повністю>
Відторгнення зубного імпланту: що потрібно знати пацієнтам
Читати статтю повністю>
ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити
Читати статтю повністю>
Формувач ясен: що це і навіщо встановлюють
Читати статтю повністю>
Скільки насправді коштує імплантація зуба?
Читати статтю повністю>