Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 
результат 100% поліпшення функції
якість якість сучасні методології
досвід 360 всебічна діагностика

Стоматолог-гнатолог у Києві

Обмеження при відкритті рота, порушення артикуляції та прикусу, мігрень, клацання, ниючі болі в щелепі при відкритті рота та пережовуванні їжі – сфера діяльності стоматолога-гнатолога.

78+ задоволених пацієнтів (дані оновлено в 2023 році)
✍️ Контент цієї сторінки створено стоматологами D.Ante
досвід
Міорелаксаційна та репозиційна капи
Повна ліквідація порушень та їх наслідків
Відновлення жування, мовлення та естетики

Більшість людей не стикалися з гнатологією та стоматологом-гнатологом, тому навіть не знають про його існування. Це і не дивно: у більшості випадків пацієнти звертаються до стоматологічної клініки, щоб поставити пломбу, вилікувати карієс або видалити зуб мудрості.

Хто такий стоматолог-гнатолог?

Гнатолог – лікар, який займається функціональною реабілітацією зубощелепної системи пацієнтів. Як правило, пацієнти звертаються до стоматолога-гнатолога за наявності проблем з оклюзією, суглобами та м’язами обличчя, шиї та спини.

Стоматолог-гнатолог займається лікуванням суглобів та м’язів. Далі лікар призначає пацієнту наступний етап лікування, як правило, це ортодонтичне або ортопедичне лікування.

Гнатологія — вузька і водночас широка спеціальність. Вона поєднує навколо себе роботу гнатолога, стоматолога-ортопеда, стоматолога-ортодонта, зубного техніка, реабілітолога, масажиста, невропатолога тощо.

Які проблеми лікує гнатологія

Як ми вже написали раніше, стоматолог-гнатолог лікує не лише зуби. Лікар займається комплексним лікуванням системи, яка відповідає за жування, мовлення та естетику.

Початкове завдання гнатолога – відновити баланс між зубами, м’язами та суглобами у пацієнта. Явні ознаки порушення балансу:

 • наявність патологій усіх структур жувальної системи;
 • порушення пародонту;
 • нестабільність нижньощелепного суглоба;
 • нестабільність оклюзії;
 • порушення зубних рядів;
 • функціональний дискомфорт;
 • порушення естетики.

Як правило, порушення балансу між зубами, м’язами та суглобами призводить до:

 • бруксизму (скрегіт зубами під час сну);
 • стирання зубів (з’являється в результаті бруксизму);
 • болю та дискомфорту під час жування;
 • головного болю і сильно стислим зубам після сну;
 • болю у жувальних м’язах (міофасціальний синдром);
 • швидкої «втоми» при жуванні;
 • біль під час відкриття рота, а також неможливості тримати рот відкритим;
 • хрускоту щелепи при жуванні;
 • клацання та болю у суглобі.

Це найпопулярніші, але далеко не всі проблеми, які вирішує гнатологія в стоматології.

Читайте у нашому блозі: Бруксизм: чому виникає нічний скрегіт зубами і як його лікувати

Як відбувається лікування у стоматолога-гнатолога

Насамперед пацієнт заповнює гнатологічну анкету в стоматологічній клініці — цей етап можна вважати нульовим. Після цього, на пацієнта чекає первинний огляд у стоматолога-гнатолога, під час якого лікар збирає анамнез.

Первинний огляд та діагностика

Розмова з пацієнтом

Починається діагностика з обговорення скарг пацієнта. Лікар ставить уточнювальні питання, які допомагають дізнатися про необхідну інформацію.

Огляд ротової порожнини

Лікар проводить огляд ротової порожнини: вивчає особливості прикусу, змикання зубів, як відкривається і закривається рот.

Вивчення роботи м’язів

Далі лікар вивчає роботу м’язів, які відіграють ключову роль у нашому тілі. Якщо м’язам щось «не подобається», вони підлаштовують роботу зубощелепної системи «під себе».

Наприклад, бувають ситуації, коли стоматолог-терапевт встановив фотополімерну пломбу і пацієнт не відчуває незначний дискомфорт під дією анестезії. Пацієнт помічає, що пломбу потрібно трохи «підточити» після дії анестезії, але через роботу не встигає потрапити до стоматолога цього ж дня. Через кілька днів, коли пацієнт має час для візиту до стоматолога, дискомфорту вже немає.

Це чудовий приклад того, як м’язи підлаштовують роботу щелеп «під себе».

Завдання гнатолога під час вивчення роботи м’язів — визначити особливості їх роботи, де в пацієнта «тягне» чи «болить». Для цього лікар проводить пальпацію та навантажувальні тести.

Вивчення роботи суглоба

Як і м’язи, суглоб відіграє важливу роль у функціонуванні жувального апарату.

Щоб детально вивчити особливості роботи суглоба, лікар направляє пацієнта на КТ-знімок лівого та правого суглоба у прикусі. Результати комп’ютерної томографії дозволяють оцінити стан кісткової тканини та наявність деформацій.

КТ-світлина лівого та правого суглобів у прикусі
* КТ-світлина лівого та правого суглоба в прикусі

Лікар може направити пацієнта на КТ до або після первинного прийому, залежно від скарг та даних, які він вказав у гнатологічній анкеті.

Якщо у пацієнта є скарги на хрускіт, клацання або больові відчуття в ділянці суглоба, лікар призначає МРТ суглоба в динаміці (відкривання та закривання рота). Це необхідно, щоб оцінити стан м’яких тканин, локалізацію суглобового диска, зв’язок, визначити області запальних процесів тощо.

Нижче на фото — артикулятор: спеціальний пристрій для відтворення рухів щелеп відносно одна одної. Використовується для діагностики і корекції.

Комп’ютерна томографія не дозволяє побачити стан м’яких тканин, тому потрібно зробити МРТ-знімок.

МРТ суглоба в динаміці
* МРТ-знімок суглоба в динаміці. Синім кольором обведений суглобовий диска

Отримані дані в процесі первинного огляду, КТ-, КМТ-знімків дозволяють дізнатися 90% інформації, які необхідні, щоб поставити діагноз і перейти до лікування.

10% інформації, що залишилися, лікар дізнається після зняття індивідуальних параметрів жувальної системи пацієнта.

Зняття індивідуальних параметрів

Накладання лицевої дуги

Накладання лицевої дуги дозволяє дізнатися правильне розташування нижньощелепних суглобів щодо верхньої щелепи у форматі 3D.

Зняття фактичних відбитків

Дані необхідні реєстрації фактичного положення змикання щелеп (прикусу) до початку лікування.

У майбутньому, в процесі лікування ці дані дозволяють аналізувати динаміку лікування, тобто порівняти прикус до і в процесі лікування.

Гіпсування в артикуляторі

Артикулятор — прилад, який відтворює рух нижньої щелепи пацієнта.

Лікар використовує артикулятор, щоб детально проаналізувати роботу нижньої щелепи з усіх боків, без щік та губ.

етапи лікування у гнатолога
* етапи зняття індивідуальних параметрів: накладання лицьової дуги, зняття відбитків, загіпсування в артикулятор

Після комплексної діагностики зубощелепної системи лікар ставить діагноз і складає план лікування. У 95% випадків подальше лікування патологій суглобів і спазмів жувальних м’язів проводиться за допомогою кап.

індивідуальні параметри щелепи пацієнта
* індивідуальні параметри щелепи пацієнта

Капи для лікування патологій суглобів та спазмів жувальних м’язів

Стоматолог-гнатолог у Києві в клініці D.Ante призначає два види кап для гнатологічного лікування патологій: міорелаксаційну та репозиційну.

Міорелаксаційна капа

Призначається пацієнтам зі спазмами м’язів, бруксизмом та остеоартрозом суглобів.

У процесі лікування пацієнт носить капу 24/7 протягом 3-4 місяців. Знімати капу можна лише гігієнічних маніпуляцій (чистки зубів та капи).

Репозиційна капа

Призначається у випадках, коли пацієнту необхідно вправити суглобовий диск.

У процесі лікування пацієнт носить капу 24/7 протягом 6-12 місяців. Як і міорелаксаційну, репозиційну капу можна знімати тільки для гігієнічних маніпуляцій або за рекомендацією лікаря.

У процесі лікування пацієнт відвідує планові консультації. Коли це потрібно, капу пацієнта відшліфовують.

Перед призначенням міорелаксаційної та репозиційної капи стоматолог-гнатолог може призначити пацієнтові депрограматор – платівку для зняття спазму жувальних м’язів перед носінням капи. Пацієнт носить капу 2-3 тижні, вночі обов’язково, вдень — за бажанням.

Чи можна не носити капу 24/7?

Для ефективності лікування капу важливо носити цілодобово. Якщо носити капу час від часу, результат лікування буде навіть не нульовим, а негативним.

Чому так відбувається. У щелепному суглобі є променева зона — жирова клітковина, що містить судини та нерви. Коли пацієнт починає носити капу, щелепи адаптуються, формується нова звичка, а променева зона розростається та заповнює новий простір.

Коли пацієнт знімає капу, він навмисне дозволяє щелепам працювати у звичному режимі. Це призводить до пошкодження суглоба: кістка працює за старою звичкою, тому тисне та дратує променеву зону, яка вже заповнила новий простір.

Ми, стоматологи D.Ante, вважаємо, що в цілодобовому носінні капи немає нічого страшного, тим більше коли це необхідно для правильної роботи зубощелепної системи. Наприклад, коли людина ламає руку, її ж не відлякує факт, що треба ходити з гіпсом 1-1,5 місяці? Більше того, йому навіть на думку не спадає зняти гіпс перед виступом на конференції або перед побаченням ☝🏻

Що чекає на пацієнта після носіння капи

Пацієнта чекає один із трьох варіантів розвитку подій (залежно від випадку та віку пацієнта):

 1. Продовжувати носити капу, якщо в цьому є необхідність. У такому разі пацієнту необхідно один раз на рік відвідувати стоматолога для огляду та виготовлення нової капи (вони виготовляються із пластмаси, яка в процесі носіння трохи стирається).
 2. Ортодонтичне лікування. Рекомендується молодим пацієнтам для формування правильного прикусу та корекції положення зубів. При цьому стоматолог-ортодонт проводить маніпуляції без втрати співвідношення щелеп, яке було досягнуто у процесі гнатологічного лікування.
 3. Ортопедичне лікування. Лікарі відновлюють зубний ряд за допомогою коронок та накладок на зуби.

Вартість лікування у гнатолога у Києві

Попри тривалий і не найдешевший процес функціональної реабілітації, при дотриманні всіх рекомендацій лікаря, пацієнти отримують довгостроковий та прогнозований результат у функціональному та естетичному плані.

Нижче наводимо ціни стоматологічної клініки D.ante на діагностику та виготовлення гнатологічних апаратів.

Ціни на послуги гнатолога

Стоматолог-гнатолог у Києві:
запитаєте стоматолога

Если вы не нашли нужной информации в этом материале, задайте свой вопрос — и наши стоматологи ответят на него, администратор перезвонит и озвучит ответ. Обычно отвечаем в течение 24 часов.

І «ні» — ваш питання не буде видно іншим відвідувачам сайту.

  Останні статті
  по темі в блозі D.Ante

  Шкода та користь жувальної гумки: думки стоматолога
  Читати статтю повністю>
  Вініри чи коронки на передні зуби
  Читати статтю повністю>
  Стоматолог-ортодонт: хто це, що лікує, коли до нього варто звернутися
  Читати статтю повністю>
  Печіння в роті: причини та лікування
  Читати статтю повністю>
  Брекети або пластинка на зуби: переваги, недоліки, що краще
  Читати статтю повністю>
  Пародонтоз: причини, симптоми, лікування
  Читати статтю повністю>
  Цирконієва чи керамічна коронка — яку обрати?
  Читати статтю повністю>
  Рекомендації після видалення зуба: що можна та не треба робити
  Читати статтю повністю>
  Стоматологічний мікроскоп і коли він потрібен
  Читати статтю повністю>
  Імплантація переднього зуба
  Читати статтю повністю>

  Відгуки про клініку
  та лікарів

  Хочу висловити величезну подяку Табуранській Людмилі, дитячому стоматологу, та її помічнику Богдановій Мірі! Їхнє терпіння, вміння працювати з дітьми = прекрасна і здорова дитяча посмішка!
  Varvara Zuieva
  Зробила гігієнічну чистку у доктора Гусарук В., все дуже акуратно, без болю, задоволена результатом. І знову ж: в іншій клініці мені сказали, що для мене чистка обов'язкова кожні півроку, проте лікар у Данті сказав, що в моєму випадку це ні до чого, раз на рік цілком достатньо. Тому раджу!!)
  Катерина
  Дякую від душі! Потрапила до гнатолога Євгена та залишилася абсолютно задоволена! Все професійно, швидко, якісно! Хоча ситуація була нелегка, але все було на найвищому рівні! Удачі, процвітання та більше вдячних пацієнтів
  Anna
  У цю стоматологію ходжу декілька років. Завжди чудовий сервіс. Лікар Воронін — експерт своєї справи. Ресепціоніст Яна завжди привітна і пропонує каву/чай. Раджу.
  Alyona Kalachova
  Дякую хірургу Івану за комфортне видалення. Я боялася, що видалення зуба мудрості це складно боляче і травматично. Виявилося що це може бути швидко і практично без ускладнень!
  Марія Садова
  Дуже задоволена клінікою! Працюють професіонали. Виправляла посмішку у Ганночки Ракші! Тепер я щасливий володар рівних зубів і не соромлюся посміхатися 😁
  Ketrin
  Хочу сказати «дякую» доктору Шабриній Анні за терпіння та чудовий результат. Встановила собі керамічні вініри, дуже й дуже задоволена. Радію, що потрапила саме в цю клініку до цього спеціаліста.
  Альона Єгорова
  Більше відгуків — на картах Google