Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 
Вініри чи коронки на передні зуби

Вініри чи коронки на передні зуби

стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
Ортопедія
10.11.2023
35
✍️ написано стоматологом D.Ante 👇

Коли мова заходить про зону усмішки, пацієнти дуже переймаються естетикою. 

З одного боку, це зрозуміло, адже ми всі хочемо виглядати привабливими для оточуючих.  

З іншої — це викликає додаткові проблеми для нас, стоматологів: пацієнти хочуть встановлювати вініри на зуби (бо вони бачили їх у відомих особистостей) попри медичні показання.

В цій статті Віталій Воронін, головний лікар клініки D.Ante розставляє всі крапки над «і» в питання, що саме варто встановлювати, вініри чи коронки на передні зуби.

Тож давайте розбиратися разом в цій непростій темі!

В чому різниця між вінірами та коронками?

Спочатку давайте визначимось із термінологією.

По аналогії з пломбами (композитними реставраціями), існують ще й реставрації керамічні, які відрізняються по площі поверхні яку ними перекривають, Коронки вкривають всі поверхні зуба, а вініри, накладки та вкладки — частково вкривають зуб.

Вініри

Вініри — це керамічні накладки на передні зуби, які змінюють естетику усмішки.

Тобто вініри частково вкривають зуб. Їх встановлюють тільки на передню — видиму — частину зуба. За рахунок свого матеріалу (вініри завжди роблять з кераміки) вони ідеально схожі на тканину живого зуба і тому здатні візуально змінити те, як виглядає ваша усмішка. 

Коронки

Коронки, на відміну від вінірів, не частково, а повністю заміняють коронкову частину зуба. 

Для встановлення коронок стоматолог обточує зуб повністю. Інколи, коли здорових тканин зовсім немає, для встановлення коронки залишається лише основу зуба — корінь. Коли здорової тканини достатньо, то мінімально препарує зуб на товщину коронки. Або, якщо є потреба у видаленні зуба, то повністю видаляє зуб і встановлює на його місце імплантат (розповімо про це детальніше у відповідному розділі статті), а вже на нього — коронку.

А тепер, коли ми точно знаємо, що таке коронки, а що таке вініри, можна вже переходити безпосередньо до нашої теми — коронки чи вініри на передні зуби, що краще.

Вініри на передні зуби, коли встановлюють?

Вінір на передній зуб встановлюється у випадку, коли треба змінити виключно естетику усмішки. 

Це означає, що, якщо у вас:

  • природній колір емалі далекий від білого;
  • є діастеми (щілина між двома передніми зубами) або треми (проміжки між іншими зубами) невеликого розміру;
  • один або декілько передніх зубів надкололися.

…тоді ви можете змінити вигляд своєї усмішки за допомогою вінірів.

Читайте також: Вініри: 9 плюсів і 3 мінуса керамічних накладок на зуби  

Чому вініри встановлюють тільки на передні зуби

Зазвичай, встановлюють вініри на передні зуби виключно. Для цього є кілька причин.

Перша причина — це естетика. Навіть теоретично, якщо ви встановите вініри на всі зуби, ніхто не побачить їх в тій частині роту, яку приховано за щоками навіть коли ви посміхаєтесь. 

Друга причина — це міцність вінірів. Через те, що вініри — це дуже тонкі накладки на зуби, які встановлюються виключно на передню частину зубу, за рахунок своєї товщини вони не такі витривалі до сколів, як коронки. Тобто на жувальних зубах вони можуть просто відколотися через надмірне навантаження!

Тож, вініри встановлюються виключно на зону усмішки. 

Встановлення вінірів на передні зуби можливе в будь-якій кількості. Так, можете встановити вінір на один зуб, на два зуби або покращити естетику усмішки, встановивши вініри на передні 4 зуби чи навіть на передні 6 зубів.

Читайте також: Заміна вінірів: коли це необхідно і на що звернути увагу 

Чому встановлювати вінір на один зуб не варто

Проте варто зазначити, що ми не радимо встановлювати вінір на один передній зуб. 

Справа в тому, що колір ваших рідних зубів неоднорідний. Тобто те, що оку здається білим, насправді — кілька відтінків кольору, які сприймаються оком, як один колір. Проте, якщо встановити лише один вінір, то він, нехай і майже непомітно, але буде відрізнятися по кольору від сусідніх зубів. Якщо встановлювати 2+ вініри, то цей візуальний ефект нівелюється і стає зовсім непомітним.

Вартість вінірів на передні зуби

Тепер давайте поговоримо про вартість. 

Скільки коштує поставити вініри на передні зуби залежить в першу чергу від кожного конкретного випадку. 

Чому так? 

Вартість встановлення вініра — це комбінація кількох компонентів, як, в принципі, і все інше в стоматології. Ціна складається з типу кераміки, виду зняття відбитків зубів, того, наскільки сильно потрібно обточувати зуб для встановлення, кількості примірок та тимчасових накладок на зуби тощо. 

Орієнтовну вартість ви можете подивитися на сторінці, присвяченій вінірам (вартість розміщено внизу сторінки), але остаточну вартість ви зможете дізнатися на консультації в лікаря-ортопеда.

Читайте також: Вініри без обточування зубів: коли ставлять, переваги і недоліки методу, вартість установки

Коронки на передні зуби, коли встановлюють?

Коронки на передні зуби встановлюють у випадку, коли… 

Насправді, умов для того, щоб встановлювати коронки на передні зуби замість вінірів дуже багато:

  1. Якщо зуб зруйновано більше ніж на 50% (карієс, травма тощо).
  2. Якщо наявне сильно скупчення зубів і встановлення вініру призведе до сколу останнього в процесі експлуатації, а вирівнювати зуби брекетами пацієнт відмовляється.
  3. Якщо треми (проміжки між зубами) занадто великі для встановлення вінірів. 
  4. Якщо один з передніх зубів видалено і на його місце встановлено імплантат.
  5. Якщо пацієнт страждає на бруксизм (скреготіння зубами уві сні).

Варто зазначити, що естетично коронки на передніх зубах не відрізняються від вінірів. Це повʼязано з тим, що коронки на передні зуби, як і вініри, виготовляють з кераміки, яка ідентична по своїм якостям натуральним тканинам зуба. 

Як і з вінірами, можна поставити будь-яку кількість коронок на передні зуби. Рішення про кількість залежить виключно від кожного конкретного випадку. 

Якщо ви бажаєте дізнатись вартість встановлення коронок на передні зуби, радимо почитати матеріал про керамічні коронки, адже саме цей тип коронок встановлюється на передні зуби — металокерамічні та цирконієві коронки встановлюються здебільшого на жувальні зуби. 

Читайте також: Що краще: коронки, імпланти чи вініри?

Які коронки краще встановлювати на передні зуби?

Окремо треба поговорити про те, які саме коронки встановлювати чи не встановлювати на передні зуби, адже видів коронок дуже багато. 

Як ви знаєте, наразі в стоматологічній практиці найчастіше використовують металокерамічні, керамічні та цирконієві коронки (популярні колись металічні коронки зараз встановлюють тільки дітям на молочні зуби через меншу вартість та недовгий строк носіння — молочні зуби випадають).

Втім, не дивлячись на різноманіття вибору, на передні зуби встановлюються саме керамічні коронки.

Вони найбільш схожі за своїми естетичними якостями на рідні зуби — кераміка має такі ж якості з кольоропередачі та прозорості, а, отже, виглядає найбільш природно в зоні усмішки. 

Читайте також: Цирконієва чи керамічна коронка — яку обрати?

Що краще, коронки чи вініри на передні зуби?

Отже, з цієї статті ви вже розумієте, що не може стояти питання «цирконієві коронки чи вініри на передні зуби», бо знаєте, що вибір між коронками та вінірами потрібно приймати на основі загального стану ротової порожнини, а цирконієві коронки майже не встановлюються в зоні усмішки через нижчу, порівняно з керамічними, естетичність. 

Тож тепер ви будете з критичністю ставитися до всіх рекламних повідомлень про «цирконієві коронки на передні зуби» чи про «вініри на всі 32 зуби». 

А коли вам потрібно буде створити кращу версію вашої усмішки, звернетесь за консультацією до свого стоматолога і разом з ним визначите, яку саме конструкцію варто встановлювати у вашому персональному випадку. Читайте також:Заміна зубної коронки в Києві: показання, способи і етапи зняття конструкції

Питання та відповіді про вініри чи коронки на передні зуби

Вінір на передні зуби, вартість?

Актуальну вартість вінірів ви можете подивитися на сторінці цін (там ви завжди знайдете актуальні ціни на всі послуги і конструкції). Проте, радимо вам записатися на консультацію, щоб дізнатися ціну: окрім самого вініру вартість складається також з роботи стоматолога, матеріалів, тимчасових вінірів, відбитків тощо.

Скільки триває встановлення коронки на передні зуби?

Власне встановлення коронки робиться за один візит до стоматолога, але варто зазначити, що встановленню передує також підготовка зубу до встановлення, зняття відбитків зубу, встановлення тимчасової конструкції, виготовлення коронки… інколи перед тим як встановлювати коронку також треба вилікувати зуб. Саме тому встановлення коронки розтягується на декілька візитів до стоматологічної клініки.

Як відбувається встановлення вінірів на передні зуби?

Якщо дуже спростити, то процес виглядає наступним чином: консультація і підготовка зубів до встановлення, встановлення тимчасових конструкцій та їх коригування, відбиток під постійну конструкцію + виготовлення і встановлення вінірів. Детально цей процес встановлення вінірів ми описували та ілюстрували у відповідній статті «Вініри на зуби в Києві».

Автор цієї статті

doctor
Віталій Воронін
стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт
💬 «Якщо у вас є що жувати, ми зробимо чим вам жувати».

Останні статті
по темі Ортопедія в блозі D.Ante

Цирконієва чи керамічна коронка — яку обрати?
Читати статтю повністю>
Що краще: коронки, імпланти чи вініри?
Читати статтю повністю>
Немає всіх зубів: як відновити зубний ряд
Читати статтю повністю>
Заміна вінірів: коли це необхідно і на що звернути увагу
Читати статтю повністю>
Металокераміка або кераміка: які коронки на зуби кращі
Читати статтю повністю>
Бруксизм: чому виникає нічний скрегіт зубами і як його лікувати
Читати статтю повністю>
Керамічні & композитні вініри: які краще
Читати статтю повністю>
Що робити, якщо карієс руйнує передні зуби
Читати статтю повністю>
Вініри: 9 плюсів і 3 мінуса керамічних накладок на зуби
Читати статтю повністю>
Вініри без обточування зубів: коли ставлять, переваги і недоліки методу, вартість установки
Читати статтю повністю>