Стоматологічна клініка D.Ante.
Краща версія твоєї усмішки
Режим роботи клініки:
Пон-Сб: с 9:00 до 21:00
Нд: з 9:00 до 15:00
Контактні телефони:
+38 068 287 77 07
+38 044 287 77 07
Адреса:
Київ, вул. Антоновича 47
метро «Олімпійська»
Соціальні мережі:
Facebook
Instagram
Змінити мову сайту:
Мова сайту
RU UA
Рейтинг клініки в Google
4.8 

Лікування карієсу у дітей

Найбільш поширена причина звернення до дитячого стоматолога D.Ante — це карієс. Лікування карієсу у дітей є необхідним. Це захворювання, якого слід позбутися одразу, як тільки воно виявлене.

✍️ Контент цієї сторінки створено стоматологами D.Ante

Відповідає дитячий стоматолог нашої київської клініки: «Заспокоювати себе думкою, що нездорові молочні зуби випадуть, а постійні виростуть здоровими, не варто. Своєчасне лікування карієсу тимчасових зубів — це безпека зачатків постійних, яких може дістатися патологія».

Карієс молочних зубів — захворювання твердої тканини, викликане впливом патогенної мікрофлори. Це означає, що, якщо проблема з’явилася на одному зубі, то буде і на другому, і на третьому.

Симптоми карієсу:

  • плями на поверхні емалі;
  • тимчасова болюча реакція на холодне та гаряче;
  • чутливість до солодкого і кислого.

Діти не завжди можуть точно описати свої відчуття, тому симптоми часом озвучуються дитиною так:

  • застрягла їжа;
  • чухається зуб і ясна (так описують наші пацієнти).

Ці скарги повинні стати приводом звернутися до стоматолога.

лечение кариеса у детей

Особливості лікування карієсу у дітей від народження до 7 років

Найголовніше — це якісна діагностика, вміння знайти підхід до кожної дитини. За день до відвідування лікаря ми надсилаємо батькам спеціальну казку про «зужастиків», щоби вони прочитали її з малюком разом. Добре, якщо батьки знайдуть та подивляться з дитиною тематичні мультфільми.

Якщо дитина вперше у лікаря, ми не лікуємо її відразу, а знайомимося, спілкуємося, розказуємо про важливість лікування, оглядаємо та робимо безболісну чистку (виключаючи випадки з гострим болем).

У нашій клініці лікування дитячого карієсу — це безболісна та легка для дитини процедура.

Інколи ми використовуємо аплікаційну (поверхневе знеболення — робимо «заморозку» чи наносимо «варення») чи інфільтраційну (шприц анестетика та трошки хитрощів) анестезію. Дітям, які бояться ін’єкцій, ми не повідомляємо про голки, а говоримо, що беремо спеціальну трубочку, яка поливає зуб, щоби знеболити.

Часто залучаємо дитину до самостійної установки пломб на моделі, щоби вона зрозуміла, що немає чого боятися. Після лікування даруємо подарунки.

Людмила Табуранська: «Хочу сказати, що більшість дітей приходять на наступне відвідування якщо не з задоволенням, то без страху».

Лечение кариеса молочных зубов (от 6 месяцев до 12 лет)

Що буде якщо не проводити лікування або запустити проблему?

Якщо не лікувати карієс, порушиться формування постійного зуба. Це може привести до інфікування, запалення і загибелі зуба.

Звичайно, якщо таке трапилося, ми допоможемо зберегти місце для постійного зуба (встановлюємо спеціальну розпірку — колечко, незнімну конструкцію, яка збереже місце для постійного зуба при видаленні молочного). Таку процедуру робить дитячий стоматолог. Безумовно, не варто чекати такої ситуації.

Людмила Табуранська: «Розпірки дозволяють зберегти місце для постійного зуба або подальшої імплантації або моста, але це відбудеться не раніше ніж дитині виповниться 18 років».

Лечение кариеса у детей на передних зубах

Лікування карієсу постійних зубів у дітей

Карієс постійних зубів у дітей лікується з урахуванням віку, ступеню дозрівання тканин, глибини та активності патологічного процесу. У цілому, методи ті самі, що і при лікування дорослих.

З 6 до 15 років у дитини прикус змінний. До 15 років проблему викорінює дитячий стоматолог. Приблизно в 15 років прикус стає постійним (без урахування «вісімок»).

Людмила Табуранська: «Важливий момент — період формування верхівок постійних зубів. Якщо в цей момент нічого не здійснити, подальше ендодонтичне лікування може відбуватися з ускладненнями».

Лікування початкового, поверхневого, середнього та глибокого карієсу молочних зубів

Початковий карієс характеризується білуватими плямами різних форм та розмірів без больових відчуттів. При розвитку захворювання плями темнішають, стають коричневими, а потім — чорними.

На початковій стадії, доки плями гладкі, за ними можна тільки спостерігати. За умови хорошої гігієни ротової порожнини такий стан може зберігатися багато років, але необхідно постійно контролювати розвиток захворювання.

Поверхневий. Каріозна порожнина буває як світлого, так і темного відтінку, вона знаходиться в межах емалі. Спостерігаються больові відчуття при впливі на зуб солодкого, солоного чи кислого.

Середній. Уражені тканини емалі та дентину. До вищезазначених відчуттів додається реакція на гаряче та холодне.

Глибокий карієс вражає більшу частину дентину. Супроводжується підвищеною чутливістю.

Поверхневий, середній та глибокий карієс лікують очищенням та пломбуванням зуба.

Глибокий процес може перейти у більш серйозну проблему. Пульпова камера в тимчасових зубах велика, тому карієс може швидко перерости в пульпіт. Інфекція поширюється далі. Дуже важливо проводити профілактичні огляди, аби запобігти цій ситуації.

врач стоматолог удаляет кариес ребенку

Пляшковий карієс у дітей: лікування

Пляшковий карієс є характерним для дітей від 1 до 4 років. Причина — годування дитини перед сном або вночі, що унеможливлює проведення гігієнічних процедур після годування та провокує розвиток патогенних організмів у ротовій порожнині.

Пляшковий карієс зазвичай вражає значну частину емалі на кількох фронтальних зубах. Лікування індивідуальне, воно залежить від розвитку та стадії захворювання:

  • ремінералізація;
  • пломбування;
  • реставрація.

При відколюванні реставрації (на дитячих зубах — поширений випадок) можна провести протезування.

Циркулярний карієс

Зазвичай зустрічається у дітей та виявляється як ураження коронкової частини зуба вздовж периметру шийки ясен. Часто вражає одразу кілька зубів. Зустрічається і на постійних зубах. Зазвичай починає виявлятися на верхній щелепі попереду.

При ігноруванні захворювання ураження переходить на дентин та глибше — до пульпи. Тверді тканини сильно тоншають, що призводить до зламу коронки зуба.

Апроксимальний карієс

Із молочними зубами, зважаючи на їхню анатомію, виникає небезпека міжзубного (апроксимального) контактного карієсу. Недолікована патогенна мікрофлора поширюється на сусідні зуби. Спочатку руйнується емаль на одному чи кількох зубах, після чого процес поринає глибше. Через те що пульпова камера об’ємна, карієс може швидко дістатися і неї.
Оскільки ураження знаходиться на бокових частинах майже не видиме, його легко не помітити на початкових стадіях.

Множинний карієс

Це захворювання, коли одночасно ураженими є 5-20 зубних поверхонь. Розвивається при ослабленому імунітеті та сильному виснаженні організму. Часто буває ознакою хронічних, нервово-соматичних та ендокринних порушень, тому потребує звернення пацієнта до лікаря-терапевта для пошуку та усунення першопричини.

Такий вид карієсу небезпечний високою ймовірністю розвитку пульпіту на всіх уражених зубах і, як наслідок, періодонтиту та видалення. А раннє видалення — шлях до неправильного розвитку прикусу, нездорового травлення та погіршення уже наявних проблем зі здоров’ям.

Як і в інших випадках, своєчасне звернення до дитячого стоматолога може вберегти від незворотних наслідків.

Найнебезпечніший дитячий карієс

Найнебезпечніший дитячий карієс — той, який вчасно не помітили та не вилікували, а він поширився усією ротовою порожниною.

Звісно, батьки не можуть повністю контролювати харчування дитини не вдома (а інколи і вдома – особливо, коли малюк здогадується, де знаходиться смачна небезпечна їжа: зїдена цукерка у садочку, сухарики як перекус у школі тощо). В якийсь момент батьки перестають контролювати ретельне чищення кожного зуба. І це нормально. Але що робити, щоб вчасно помітити початок розвитку карієсу?

  1. Взяти за обов’язкову звичку профілактичне обстеження дитини у стоматолога.
  2. Не тягти, якщо з’явилися підозри щодо захворювання.

Записуйтесь на відвідування до клініки D.Ante: ми володіємо сучасними методами лікування карієсу у дітей.

Найнебезпечніший дитячий карієс — той, який вчасно не помітили та не вилікували, а він поширився всією ротовою порожниною.

Вартість лікування карієсу у дітей

Послуга Ціна
Первинна консультація* 0 - 600 грн.
(включаючи протиепідемічний набір, оцінку ОПТГ/КТ, 1 прицільний знімок)
*віднімається за умови початку лікування протягом 30-ти календарних днів
**

Лікування зубів у дітей

Адаптація дитини до лікування 300 грн.
**
Анестезія від 280 грн.
**
Використання кофердаму (за необхідністю) 200 грн.
**
Пломба (поверхневий / середній / глибокий карієс) 1000/1200/1400 грн.
**
Призначення лікування при захворюванні слизової оболонки 400 грн.
**

Ендодонтичне лікування дитячих зубів (лікування кореневих каналів)

Лікування кореневих каналів при пульпіті (однокореневий зуб) від 1350 грн.
**
Лікування кореневих каналів при пульпіті (багатокореневий зуб) від 1650 грн.
**

Лікування періодонтиту у дітей

Лікування періодонтиту (однокореневий зуб) від 1700 грн.
**
Лікування періодонтиту (багатокореневий зуб) від 2250 грн.
**

Лікування карієсу у дітей:
запитаєте стоматолога

Если вы не нашли нужной информации в этом материале, задайте свой вопрос — и наши стоматологи ответят на него, администратор перезвонит и озвучит ответ. Обычно отвечаем в течение 24 часов.

І «ні» — ваш питання не буде видно іншим відвідувачам сайту.

    Останні статті
    по темі Дитяча стоматологія в блозі D.Ante

    Гіпоплазія емалі: чому руйнуються зуби дитини
    Читати статтю повністю>
    Що таке седация в стоматології, як і коли її проводять
    Читати статтю повністю>
    ТОП-10 питань від батьків про лікування зубів дітям під наркозом
    Читати статтю повністю>
    Перший візит дитини до стоматолога: поради батькам
    Читати статтю повністю>
    Неправильний прикус у дітей — не вирок
    Читати статтю повністю>
    Прорізування зубів у дітей: що потрібно знати батькам
    Читати статтю повністю>
    Як вибрати хорошого або «свого» стоматолога?
    Читати статтю повністю>
    Брекети для дітей: показання до встановлення і як підготувати дитину до виправлення прикусу
    Читати статтю повністю>
    Стоматит у дітей: види захворювання і методики лікування
    Читати статтю повністю>

    Дитячі лікарі D.Ante

    doctor
    Людмила Табуранська
    дитячий стоматолог
    💬 «Тільки важкою роботою можна досягти того результату, який належатиме лише вам»

    Відгуки про клініку
    та лікарів

    Хочу висловити величезну подяку Табуранській Людмилі, дитячому стоматологу, та її помічнику Богдановій Мірі! Їхнє терпіння, вміння працювати з дітьми = прекрасна і здорова дитяча посмішка!
    Varvara Zuieva
    Зробила гігієнічну чистку у доктора Гусарук В., все дуже акуратно, без болю, задоволена результатом. І знову ж: в іншій клініці мені сказали, що для мене чистка обов'язкова кожні півроку, проте лікар у Данті сказав, що в моєму випадку це ні до чого, раз на рік цілком достатньо. Тому раджу!!)
    Катерина
    Дякую від душі! Потрапила до гнатолога Євгена та залишилася абсолютно задоволена! Все професійно, швидко, якісно! Хоча ситуація була нелегка, але все було на найвищому рівні! Удачі, процвітання та більше вдячних пацієнтів
    Anna
    У цю стоматологію ходжу декілька років. Завжди чудовий сервіс. Лікар Воронін — експерт своєї справи. Ресепціоніст Яна завжди привітна і пропонує каву/чай. Раджу.
    Alyona Kalachova
    Дякую хірургу Івану за комфортне видалення. Я боялася, що видалення зуба мудрості це складно боляче і травматично. Виявилося що це може бути швидко і практично без ускладнень!
    Марія Садова
    Дуже задоволена клінікою! Працюють професіонали. Виправляла посмішку у Ганночки Ракші! Тепер я щасливий володар рівних зубів і не соромлюся посміхатися 😁
    Ketrin
    Хочу сказати «дякую» доктору Шабриній Анні за терпіння та чудовий результат. Встановила собі керамічні вініри, дуже й дуже задоволена. Радію, що потрапила саме в цю клініку до цього спеціаліста.
    Альона Єгорова
    Більше відгуків — на картах Google