Імплантація — найефективніший спосіб відновлення втрачених зубів. При цьому, часто пацієнти відносяться з побоюванням до таких операцій: хтось сумнівається в безпеці, хтось вважає послугу «не по кишені», а хтось — взагалі впевнений, що імпланти ніколи не приживаються.
В які чутки про імплантацію зубів точно не варто вірити — розповідає Іван Щербина, стоматолог-імплантолог, стоматолог-хірург київської клініки D.Ante.
Міф 1: Імплантація — це дорого
Це не міф, а стереотип.
Сьогодні дентальная імплантація доступна кожному пацієнтові. Наприклад, українські імпланти Bauer’s Implants не поступаються за якістю швейцарським імплантам Megagen та швейцарським Straumann, при цьому коштують значно дешевше.
Ну і найголовніше: дешевше — не означає гірше. Це доводять міжнародні сертифікати Bauer’s Implants, які ви можете подивитися на сайті виробника.
Ми в стоматології D.Ante успішно встановлюємо такі імпланти.
Міф 2: Установка імпланта — це боляче
Це — король міфів, який краще за інших відлякує пацієнтів від імплантації.
Всі етапи операції, які можуть викликати дискомфорт і больові відчуття, проводяться під анестезією. Більш того, лікар підбирає тип анестезії в індивідуальному порядку для кожного пацієнта з урахуванням особливостей організму.
Відчуття під час встановлення імпланта нагадують установку звичайної пломби: лікар проводить маніпуляції в роті, а болю — немає. Сама процедура вживлення імпланта на місце втраченого зуба триває до години.
Ну і ще кілька цікавих фактів: під час установки імпланта травматичність менше, ніж під час видалення зуба. Також, для операції використовується менше анестетика, ніж при лікуванні кореневих каналів або видаленні зубів.
Міф 3: Імпланти не приживаються
Брехати не будемо: відторгнення імплантів трапляється, але вкрай рідко.
За статистикою, 96-98% операцій по імплантації зубів закінчуються успішно. У нашій стоматології, кількість успішних операцій становить 99,6%.
Щоб спрогнозувати успішність операції, стоматолог-імплантолог проводить детальне вивчення особливостей ротової порожнини кожного пацієнта, його організму і призначає:
- здачу аналізів;
- КТ-обстеження;
- додаткове лікування зубів (наприклад, професійне чищення зубів);
- видалення зубів (якщо сусідні зуби можуть викликати ускладнення після імплантації).
Звичайно, успішність операції залежить і від кваліфікації лікаря, але найчастіше — саме від особливостей організму і стану ротової порожнини. Головне завдання лікаря до старту планування операції — визначити відсутність протипоказань і переконатися, що імплантація пройде успішно.
Міф 4: Лікар вживляє імплант «як вийде»
Міф.
Може бути, в минулому, перші імпланти і встановлювали орієнтовно на місце втраченого зуба, але сьогодні — це точно спланований етап операції, який проводиться в найбільш оптимальному місці на щелепі.
Стоматологи-імплантології створюють 3D-модель щелепи, а також виготовляють і використовують хірургічні шаблони — спеціальні накладки-трафарети, які дозволяють точно спланувати місце під установку імпланта. Така підготовка до операції дозволяє виключити людський фактор і провести успішне вживлення імпланта.
Міф 5: Імпланти викликають алергію
Ще який міф.
У таблиці Менделєєва є три абсолютно інтертних матеріала: тантал, титан і цирконій. Сьогодні більшість імплантів виготовляються з очищеного титану Grade 4, який забезпечує відмінну приживлюваність.
Також, імпланти виробляють з діоксиду цирконію, проте їх встановлюють рідко, тому що вони коштують дорожче титанових конструкцій.
В цей же час, теоретично, викликати алергію можуть препарати, які використовуються в процесі установки, але цей фактор виключається під час підготовки до операції як і наявність інших протипоказань.
Міф 6: Імплантацію можна провести в майбутньому, поспішати нікуди
Частково — міф.
Краще звернутися до стоматолога-імплантолог відразу після видалення зуба: лікар оцінить стан кісткової тканини, розповість орієнтовні терміни і деталі імплантації.
Якщо відразу не звернутися до лікаря і сподіватися, що можна перенести установку «на потім», в місці втраченого зуба може початися зменшення кісткової тканини. Цей процес не відчутній для пацієнта, але може ускладнити установку імпланта в майбутньому.
Тобто, імплантація можлива навіть при втраті кісткової тканини, але обійдеться дорожче і займе більше часу: лікар спочатку проведе аугментацію — нарощування відсутньої кісткової і м’якої тканин (якщо на верхній щелепі — стоматолог проводить синус-ліфтинг), а після — імплантацію.
Міф 7: Установка імпланта — це довго
Відносний міф.
Тривалість установки імпланта залежить від особливостей випадку і методики, за якою пацієнтові будуть відновлювати зубний ряд.
Буває одноетапна і двоетапна імплантація. Одноетапна — коли пацієнту встановлюють імплант, абатмент і коронку за один прийом; двоетапна — коли лікар вживляє титановий імплант і, після його повного приживлення (від 2-х до 6-ти місяців) — встановлює абатмент і коронку.
Двоетапна імплантація займає більше часу, але в порівнянні з одноетапною установкою — зводить ризик відторгнення і ускладнень після процедури до мінімуму.
Цікаве по темі: Зуби за один день або Імплантація зуба за один прийом: правда чи вигадка?
Міф 8: Лікарі спеціально відразу не називають вартість імплантації
Міф.
Якщо коротко, то імплантація втраченого зуба включає обов’язкові та додаткові етапи. З обов’язковими етапами все ясно: їх проводять завжди, а ось з додатковими складніше — їх призначають (або не призначають) в залежності від особливостей ситуації і організму людини в цілому.
Ну і звичайно ж, щоб визначити необхідність додаткових послуг та розрахувати вартість, просто «заглянути» в рот пацієнта недостатньо: лікар проводить детальне вивчення ситуації і формує список необхідних додаткових етапів під час підготовки до імплантації.
А ще є фактори, які не залежать від лікаря. Наприклад, пацієнт хоче встановлення імпланта Straumann, тому що це кращий виробник в світі. Зрозуміло, що вартість такого імпланта буде вище нід ціна аналогів.
Цікаве по темі: Скільки коштує імплантація зуба насправді?
Міф 9: Імпланти, як і інші конструкції, вимагають заміни
Частково — правда.
Навіть незважаючи на факт, що виробники дають довічну гарантію на імпланти, в деяких випадках може знадобитися їх заміна. При цьому, пацієнтам потрібно розуміти, що замінюють не імплант, який вживляють в кісткову тканину, а коронку.
У ситуаціях, коли пацієнтові якісно встановили імплант і він дотримується рекомендацій по догляду за ротовою порожниною, коронка служить не менше 15 років, але частіше — довше. Ну а якщо пацієнт не шкодує зуби і коронку на імпланті, він може скоротити цей термін.
У будь-якому випадку, при необхідності поновлення коронки на імпланті, пацієнту не потрібно повторно проходити через всі етапи імплантації: стару коронку знімають, а нову — фіксують на імпланті. Ніяких ризиків відторгнення і ускладнень немає.
Міф 10: Імпланти краще ставити за кордоном
Міф.
З одного боку, в Європі медицина краща, але з іншого — там ставлять такі ж імпланти, використовують такі ж методики, як в нашій країні. Значить, якісна дентальная імплантація зубів в Україні можлива, але за умови, що ви звернулися до досвідченого стоматолога-імплантолога.
Ще в цьому питанні варто враховувати вартість послуги: на практиці виходить так, що пацієнти з Європи приїжджають лікувати зуби в Україну, тому наші послуги дешевше 😉
Висновки
Ці десять питань про імплантацію — основні міфи, в які пацієнти вірять, і через яких вони відмовляються від відновлення зубного ряду імплантами.
Більш того, ми розповіли про найбільш поширені міфи, але далеко не про всі існуючі, тому якщо ви дізнаєтеся нову інформацію про імплантацію, рекомендуємо робити висновки після попереднього обговорення теми зі стоматологом-імплантологом ☝🏻