• Працюємо з 09:00 до 21:00
 • м. Київ, вул. Антоновича (Горького) 47

Брекети (види і особливості)

Скільки коштують брекети і для чого вони потрібні? Брекети, брекет-системи, «скоби» — як їх не називай, а від цього не стає простіше вибрати з усього асортименту систему, яка буде оптимальною. Тим паче, коли їх так багато.

Навіть якщо обмежити вибір найпопулярнішими варіантами (металеві, керамічні, сапфірові), простіше не стає, оскільки потрібно розібратися з тим, що саме ставити: лігатурні чи такі, які регулюються самі (вони ж «безлігатурні» та «саморегульовані») системи.

Із цього і почнемо.

Лігатурні брекети потребують набагато більше уваги. Якщо ви поставите таку брекет-систему, то раз на 3-4 тижні вам доведеться відвідувати стоматолога, щоби їх підтягнути. Саморегульовані підтягуються самостійно. Лікарю лишається лише раз на 3 місяці змінювати дуги. Такі брекети на зубах мають ще ряд переваг та один невеликий недолік, про який ми розкажемо трошки нижче.

Керамічні брекети

«І Оскар отримує …»

Ні, «Оскар» отримують не керамічні брекети, а ті, хто ними користується: саме цей тип конструкції найчастіше встановлюють собі публічні люди.

Найпопулярнішими такі механізми є серед дорослих людей: міцний каркас, майже не фарбується їжею (але кава, вино та тютюн можуть із часом зробити їх більш тьмяними). Але цілком можливо, що тривалість лікування буде довшою, порівняно з металевими моделями.

Плюси керамічних систем:

 • естетичний вигляд;
 • зручність;
 • висока міцність при використанні.

Сапфірові (прозорі) брекети

Ми не любимо порожніх балачок, тому відразу до справи: переваги і недоліки сапфірових брекетів точно такі ж, як і у керамічних. Але (!) Вони НЕ бояться фарбувальних речовин (тих же кави, сигарет і вина).

Крапка.

Виготовляють сапфірові брекети з монокристалічного сапфіру.

Металеві брекети

Якщо клієнта цікавить доступна ціна брекетів, то металеві підійдуть оптимально. Мають не такий презентабельний вигляд, як керамічні чи сапфірові, зате їхня надійність, міцність і невеликий розмір роблять їх дуже зручними у використанні. Наприклад, уже за три дні пацієнти повністю до них звикають та не відчувають дискомфорту. Цей пункт дуже важливий. Так само, як і приємна ціна брекетів у Києві.

Лінгвальні брекети

Це невидимі брекет-системи, тому і текст про них ми теж зробимо невидимим.

 

Жарт. Це просто порожні абзаци. Тепер — по суті.

Стоматологи D.Ante не рекомендують цей вид. Мало хто з лікарів їх встановлює. Але за умови встановлення, спеціалісти підписують із пацієнтами контракт щодо відмови від відповідальності: майже неможливо передбачити кінцевий результат.

За конструкцією лінгвальні схожі на класичні брекети, але закріплюються на внутрішній поверхні зубів. Тому процес вирівнювання проходить безконтрольно. Гідною альтернативою може стати встановлення брекетів із сапфіру чи кераміки, елайнерів.

Саморегулювальні брекети

Повернімося до саморегулювальних брекет-систем, про які ми писали на початку. Що це таке? Ковзкі фіксатори на брекетах утримують ортодонтичну дугу без проволоки. Дуга вільно ковзає по конструкції та активізує тиск у необхідних зонах.

У цього варіанту є один недолік: ціна на брекети у такому випадку буде вищою.

Але переваг значно більше, ніж недоліків:

 1. Результати лікування помітні уже за 2-3 місяці.
 2. Тривалість лікування зазвичай скорочується на 25%.
 3. Підходять навіть пацієнтам із дуже маленькими зубами.
 4. Мають ромбоподібну форму та низький профіль, тому не викликають дискомфорту.
 5. Особливості конструкції зумовлюють легкий догляд за нею.
 6. Не збирають рештки їжі так, як лігатурні системи, тому на них з’являється менше нальоту.
 7. Мають більш компактний вигляд.

Як довго носити брекети?

Це дуже індивідуально, як і все, що пов’язано з лікуванням зубів.

У більшості випадків лікування триває 1,5-2 роки. Це не залежить від вибору системи (крім саморегулювальних, але не завжди).

Запишіться на прийом

Під час консультації лікар оцінить стан ротової порожнини і призначить ортодонтичне лікування, яке підходить саме вам!

Як вибрати брекет-систему?

Якщо ви хочете поставити брекети, ціна також буде залежати від виробника. Є різні системи: Discovery, Ormco, 3M, Damon Q, American Orthodontics тощо. Найкращий вибір підкаже лікар на консультації.

Ретейнер після брекетів

Останнє, але не за важливістю: після ортодонтичного лікування необхідний ретейнер. Незалежно від того, вибрали ви внутрішні брекети за приємною ціною, класичні металеві, сапфірові чи керамічні.

Ретейнер на зуби — це зйомна чи незйомна конструкція, яку встановлюють для закріплення результатів вирівнювання. Встановлюється на внутрішню поверхню зубів. Ретейнери призначаються на довгий чи короткий період на основі характеру порушення та причини викривлення прикусу.

Ракша Анна Андріівна стоматолог-ортодонт

Анна Ракша
Стоматолог-ортодон

«Купити брекети самостійно складно. Я як лікар допоможу підібрати оптимальний варіант. Запрошую!»

Запис на прийом в D.Ante