95% пацієнтів зізнаються, що не поспішають до стоматолога через невелику кровоточивості зубів, і записуються на консультацію тільки в разі, якщо з’являється неприємний запах з рота, а зуби стають рухливими.
Кровоточивість, запах з рота і рухливість зубів — це перші ознаки пародонтиту, які потрібно швидко усунути, інакше, можна втратити зуба.
Крім цього, захворювання пародонту можуть призвести не тільки до втрати зубів, але можуть і спровокувати інші захворювання: пульпіт, стоматит, хронічний фарингіт, хронічний тонзиліт, риніт, ангіну і т.д.
На початку розвитку пародонтиту, ви не відчуваєте нічого. Тільки невелика кровоточивість при чищенні зубів. І це перший дзвіночок, щоб записатися на прийом до лікаря!
1. Наліт і зубний камінь.
Наліт утворюється з білків, вуглеводів і хвороботворних мікроорганізмів, які приклеюються до зубів. Згодом зубний наліт твердне і перетворюється на зубний камінь, який подразнює слизову ясен і провокує запалення.
Дальше більше. З’являється набряк ясен, змінюються ясенні сосочки, страждають зв’язки, що підтримують зуб в ясенний лунці.
2. Гени, гастрит і інші фактори
Причиною захворювання пародонтит може бути спадковість, але не тільки вона. Серцево-судинні порушення, розлади нервової системи, цукровий діабет, гастрит, виразка шлунка, коліт, алергічні та інфекційні захворювання, недолік в їжі вітамінів також сприяють розвитку хвороби.
Пародонтит на початкових стадіях розвитку не доставляє дискомфорту, тому важливо навчитися визначати його до того, як він зруйнує тканини зуба 👨🏼⚕️
1 стадія. Кровоточивість ясен під час чищення зубів або поїданні твердої їжі. Якщо це не разовий випадок, а періодично повторювані ситуації, то швидше звертайтеся до лікаря!
2 стадія. Неприємний запах з рота, з яким не справляється зубна паста. Десна стають пухкими, а зуби виглядають видовженими (тому як ясна опускаються). Кровоточивість стає постійною.
3 стадія. Чутливість зубів до всього: температура, солодкість, кислота… Прийом їжі стає болючим процесом.
4 стадія. Підвищена температура і погіршення стану всього організму в цілому.
☝Давайте не переходити навіть до 2 стадії.
Заходьте в гості:
📍метро Олімпійська, вул. Антоновича (Горького) 47, 2-й поверх.
Ми не жартуємо, коли говоримо, що пародонтит є небезпечним захворюванням і може привести до різних неприємних наслідків.
Пародонтит викликає:
1. Захворювання з серцево-судинною системою.
Запалення ясен збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Кожен раз, коли ви чистите зуби щіткою або ниткою, бактерії потрапляють в кров і поширюються по артеріях, можуть збиратися в конкретних областях, і, в підсумку, може утворитися тромб.
Люди, які страждають захворюваннями пародонту, також схильні до сильної анемії при хронічних захворюваннях.
2. Проблеми з дихальною системою.
При вдиханні бактерій з в ротовій порожнині, може розвинутися аспіраційна пневмонія.
3. Цукровий діабет.
Наявність діабету підвищує ризик розвитку інфекції в організмі, що може привести до пародонтиту.
Але (!) І при захворюваннях пародонту збільшується ризик виникнення запальних уражень інших областей при цукровому діабеті. Ці захворювання обтяжують один одного.
4. Проблеми під час вагітності.
Якщо у вас є які-небудь передумови до хвороби ясен і ви вагітні, негайно зверніться до лікаря!
5. Захворювання печінки та шлунково-кишкового тракту.
Застій жовчі, печінковий стеатоз, абсцес печінки пов’язані захворюваннями пародонту. І навпаки, захворювання печінки можуть викликати пародонтит.
Пародонтит — не тільки неприємне, але і дуже підступне захворювання, тому передчасна діагностика та лікування, допоможуть заощадити гроші, нерви і час 😇
Давно не були на консультації у стоматолога?
Ми не нав’язуємо непотрібних процедур,
тому чесно скажемо, чи варто вам
їх проводити
Наші лікарі люблять жартувати, що поняття не мають в чому різниця між двома захворюваннями, але насправді — вони все знають 😄
Пародонтит — запальне захворювання ясен. По суті, запалення починається зовні, а потім проникає всередину ясна і доходить до пародонту.
Розвиток пародонтиту провокують бактерії і мікроорганізми, що потрапили в травмовані м’які тканини ясен. Крім цього, спровокувати захворювання може зубний наліт або камінь: якщо їх вчасно не видаляти, то підясенні кишені заповнюються нальотом і руйнівно впливають на тканини пародонту.
Cимптоми:
Пародонтоз — НЕ інфекційне захворювання, а системне ураження тканин. Тобто запалення починається всередині і виходить назовні.
Його «спусковим гачком» можуть стати ендокринні порушення і порушення кровообігу в організмі.
Cимптоми:
Якщо відразу не почати лікування, пародонтоз призводить до опущення ясен, оголення шийок і коренів зубів.
Тепер ви точно не переплутати ці захворювання. Якщо у вас один із симптомів — не тягніть, приходьте до нас на огляд, ми допоможемо.
Підпишіться на освітню розсилку
і отримуйте регулярні листи з корисними
статтями про всі аспекти стоматології
Щоб уникнути проблем з пародонтом, ми рекомендуємо пацієнтам:
1. Дотримуватися гігієни ротової порожнини.
Чистити зуби двічі на день, використовувати зубну нитку і ополіскувач. Крім цього, не забувати міняти зубну щітку через 2-3 місяці після використання.
2. Раз на півроку проводити професійну чистку зубів.
3. Відновити зубний ряд.
Ми не рекомендуємо залишати порожнечі в зубному ряду, так як це псує ваш прикус. Адже зуби, що залишилися будуть приймати на себе надмірне навантаження, стаючи вразливими. Результат — простір для розвитку хронічного запального процесу.
Якщо у вас кровоточать ясна або з’явився неприємний запах з рота — відразу записуйтеся на прийом до лікаря.
Вилікувати пародонтит на ранній стадії простіше, ніж в занедбаному стані.
Зателефонуйте за одним із номерів,
напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ, вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх (код парадного “68” – натиснути одночасно)
Зателефонуйте за одним із номерів, напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ,
вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх
(код парадного «68» —натиснути одночасно)
Один раз на місяць 🗓 надсилаємо підбірку статей про стоматологічні послуги (пишемо про те, що найчастіше питають наші пацієнти) до вашої поштової скриньки 📩