Іригатор дозволяє значно скоротити витрати на стоматолога. Звичайно, за умови, що ви будете використовувати його регулярно 🙂
Замість стандартного матеріалу-розповіді про те, чим корисний іригатор, як вибрати найкращий іригатор у світі і не прогадати, ми поділимося історією одного з пацієнтів D.Ante, який вже кілька років обслуговується в нашій клініці у різних лікарів.
Ця історія стосується гігієни ротової порожнини, тому ми покажемо випадок, який стався в практиці нашого стоматолога-гігієніста, Вадима Гусарук.
Далі — текст, написаний нашим пацієнтом. Без редактури.
Привіт, мене звати Андрій, мені 36 років, і у мене проблемні зуби.
Насправді проблемні: немає жодного зуба без пломби; одна з «шісток» видалена після невдалого лікування (це було ще до того, як я познайомився з лікарями D.Ante); є кілька коронок; на підході імплантація.
І це все незважаючи на чистку зубів ниткою і пастою з щіткою двічі на день, регулярні візити на професійні гігієнічні процедури до Вадима Гусарука. І навіть незважаючи на більш-менш збалансоване харчування.
Напевно, такі гени. Або «ретроградний Меркурій», хто знає. Загалом, зуби проблемні, тому я регулярно потрапляю не тільки на прийом до гігієніста, але і до звичайних лікарів-стоматологів. Але розповісти я хочу не про це.
Я дуже уважно ставлюся до гігієни зубів:
- регулярно міняю зубну щітку;
- користуюся зубною ниткою мінімум один раз в день;
- ношу з собою «похідну» зубну нитку на випадок прийому їжі поза домом;
- ніколи не користуюся зубочистками (запитаєте стоматологів, це дуже шкідливо).
Через свою скрупульозность, я часто помічаю, що зубна нитка не видаляє всі залишки їжі між зубами. Якщо вдень це малопомітно, то вранці, після пробудження присмак у роті той ще.
Тому я і вирішив купити собі іригатор для чищення зубів.
Читайте в нашому блозі: Навіщо та як користуватись зубною ниткою
Що таке іригатор
Іригатор — це спеціальний прилад, який під тиском подає тонкий водяний струмінь. Цей струмінь очищає міжзубні проміжки від залишків їжі та зубного нальоту. Можна сказати, що іригатор для порожнини рота — це портативний брандспойт, яка не гасить пожежі, а робить гігієну зубної порожнини повноцінною.
Зазвичай стоматологи рекомендують його використовувати після встановлення адгезивного мосту (або іншого мостовидного протеза), так як він набагато ефективніше зубної нитки очищає міжзубні проміжки. У моєму ж випадку, хоча «мостів» в роті немає, але є бажання поліпшити гігієну рота, іригатор теж підходить.
Читайте в нашому блозі: Як вибрати зубну щітку?
Як вибрати іригатор
Рішення про покупку іригатора спровокувало стандартні питання, які виникають при купівлі чогось нового:
- Як правильно вибрати іригатор?
- Якому виробнику довіряти?
- Який тип іригатора краще?
- Що потрібно враховувати при покупці?
Загалом, я трохи погуглив і зупинився на американських брендах.
Так як я не люблю нагромадження всяких штук в квартирі, вирішив, що буду використовувати не мережевий, а портативний іригатор порожнини рота: ніяких проводів у ванній, досить компактний, і ціна, хоч і не дешева, але не сильно кусається.
Як користуватися іригатором
Онлайн-оплата, доставка — і ось у мене на руках коробка з девайсом. Інструкції я читаю рідко, тому, поки розібрався, як користуватися іригатором — залив водою і ванну кімнату, і себе: D
Окремий квест був — знайти, як його заряджати (підказка — магнітний коннектор кріпиться до нижньої частини лицьового боку іригатора).
Але в цілому, користуватися іригатором досить просто (простіше, ніж зубною ниткою), тільки потрібно обов’язково нахилятися над раковиною: вода постійно виливається з рота під час використання.
Читайте в нашому блозі: Як зміцнити зуби: продукти для профілактики захворювань ротової порожнини
Досвід використання іригатора: 2 місяці по тому
Якщо коротко, то досвід позитивний. Дихання вранці свіже, відчуття в роті приємніші.
У переносного іригатора є один недолік: вода витрачається досить швидко, тому мені, наприклад, для однієї чистки зубів, потрібно заливати повний бак два рази.
У мене все 🙂
P. S. А найсмішніше те, що тепер мені потрібно періодично заряджати не тільки телефон, ноутбук, годинник, зубну щітку, але і «електронну зубну нитку» — іригатор.
Від себе додамо, що дійсно ті, хто використовують іригатор для зубів, рідше звертаються за терапевтичним лікуванням до нас в клініку — приходять тільки на стандартну професійну чистку два рази в рік (іригатор, хоча й ефективніше зубної нитки, але все-таки не видаляє зубний наліт і камінь повністю).