fbpx
Переключить на
язык
Ретейнеры на зубы в Киеве

Ортодонтичні ретейнери для зубів в Києві

Содержание

Ретейнери — головна ознака того, що ортодонтичне лікування, виправлення прикусу та експлуатація брекетів добігають кінця.

Зуби та тканини, які їх оточують, консервативні. Як тільки лікар зніме брекети, зуби спробують повернутися на звичні попередні місця. Щоби запобігти регресії лікування, ортодонт призначає та закріплює ретейнер — непомітну конструкцію, яка утримує зубний ряд у необхідній позиції та фіксує результат після корекції.

Що потрібно знати про ретейнери?

Найголовніше: ретейнери необхідні для успішного виправлення неправильного прикусу. У випадку відмови від такої конструкції уже за кілька років після зняття брекетів зуби повертаються у попереднє положення.

Як довго носити ретейнери?

Плануючи корекцію усмішки, пацієнти думають, що достатньо буде 1,5-2 років носіння брекетів, після чого усе скінчиться. Така оцінка є помилковою. Повністю лікування завершиться через 3-6 років. Зняття брекетів завершується встановленням ретейнера. Термін використання такої конструкції сягає до двох термінів носіння брекет-систем. Наприклад, якщо пацієнт носив брекети 1,5 року, то ретейнер знадобиться на три роки. Це умовні цифри. Точну тривалість може назвати тільки лікар-ортодонт. Можливі поодинокі випадки, коли пацієнту доведеться прожити з конструкцією усе життя.

Добре, що ретейнер не завдає дискомфорту, майже непомітний. Вони бувають двох типів: зйомні та незйомні.

Незйомний ретейнер

Виконаний із металевої проволоки, яку лікар прикріплює  до внутрішньої поверхні зубів за допомоги композитного матеріалу. Існують стандартні та індивідуальні моделі. Індивідуальні роблять з одного шару сталевої проволоки діаметром 0,6 мм, а іноді ортодонт скручує кілька проволок діаметром 0,02 мм, отримуючи витий ретейнер.

Зйомний ретейнер

Інколи стоматолог-ортодонт рекомендує пацієнту після лікування зйомні конструкції — капи, пластини чи позиціонери. Не обов’язково носити їх постійно, але важливо про них не забувати, інакше відбудеться те саме, що й у випадку відсутності ретейнера: зуби повернуться на попередні місця.

Пластинки роблять з основи (гіпоалергенний пластик) і металевих дуг. Такий ретейнер зазвичай використовується вночі. Капи необхідно носити цілодобово та знімати тільки під час прийому їжі: вони прозорі і тому непомітні для людей, які вас оточують. Позиціонери надягають виключно на час сну. Фактично вони являють собою еластичні капи. Якщо в процесі лікування у пацієнта змінювався кут повороту зуба, то позиціонер призначають тільки разом із незйомним ретейнером, оскільки через еластичність він не може утримати зуби від повороту.

Якщо у вас бракує часу на пошук потрібної інформації,
зателефонуйте нам — ми відповімо на всі наявні питання.
з 9:00 до 21:00
Ми не нав’язуємо непотрібних процедур,
тож чесно скажемо, чи варті вони вашої уваги.

Ретейнер, капа чи позиціонер?

Правильно вибрати, яку конструкцію слід носити після брекетів, може тільки досвідчений стоматолог-ортодонт. Він оцінить положення зубів до лікування, їхній стан після, врахує особливості способу життя пацієнта щоби підібрати оптимальний спосіб закріплення ефекту.

Ретейнери після брекетів

Наостанок перед розділами про догляд та вартість ретейнерів ми відповімо на найпопулярніше запитання:

Чи можуть рухатися зуби з ретейнером?

Коротка відповідь — ні. Якщо лікар підібрав правильний вид конструкції, то зуби не будуть переміщуватися. Навіть коли йдеться про незйомну модель (за умови її регулярного використання пацієнтом), система утримує зуби від будь-якого руху і зсуву.

З нами зручно: ми знаходимось в самісінькому центрі Києва
і нічого не приховуємо (навіть не видаляємо погані відгуки).
Маршрут та відгуки на мапах Google

Догляд за ретейнером

Найуважніше слід ставитися до незйомного варіанту. В інших випадках достатньо проводити гігієнічні процедури зі зйомними конструкціями. 

Якщо вам призначили перший варіант, слід утриматися від газованих напоїв, твердих, в’язких і кислих продуктів (можуть пошкодити модель та спровокувати карієс), регулярно відвідувати стоматолога.

Як чистити зуби з ретейнером?

Для чищення зубів з незйомним варіантом, необхідно обов’язково користуватися зубною ниткою з тримачем (допомагає чистити зуби під і над проволокою). А чищення зубів схоже на аналогічний процес із брекетами.

Що робити, якщо ретейнер відклеївся?

Треба терміново записатися на прийом до лікаря. Стоматолог розуміє, як важливо поквапитися з корекцією, тому навіть у щільному графіку неодмінно знайде для вас вільний час.

Залишилися питання про ретейнери?
Ми проконсультуємо і відповімо на всі ваші запитання

(через сайт можна записатись навіть вночі)

Ціна на ретейнери:

Ретенційна капа
1000 грн.
Незйомний ретейнер
1200 грн.
Підклеювання ретейнера (післягарантійна)
500 грн.

Ортодонт клініки D.Ante

Ракша Анна Андріівна стоматолог-ортодонт

Анна Ракша
Стоматолог-ортодонт

«Ми встановлюємо ретейнери,
щоби зафіксувати положення усмішки після корекції».

Запис на прийом в D.Ante