fbpx
Переключить на
язык
как выбрать стоматолога
Воронин Виталий

Воронин Виталий

Стоматолог-імплантолог, стоматолог-ортопед у клініці D.Ante

Зміст

Як вибрати «свого» стоматолога?

Зручно, коли є «свій» перукар, механік і, звичайно ж, стоматолог: це дає гарантію того, що виникаючі проблеми будуть вирішені якісно, швидко, безболісно і доступно за ціною.

Проблема в тому, що «свого» стоматолога вибрати дещо складніше, ніж, наприклад, майстри манікюру. Про це і поговоримо.

Але спочатку давайте розіб’ємо «рожеві окуляри»: «свого» стоматолога не існує, і у цього явища є одна об’єктивна причина.

Чому знайти «свого» стоматолога неможливо?

У стоматології дуже багато напрямків: терапія, ортодонтія, імплантологія, хірургія, ортопедія, професійна гігієна та ін. Кожне з цих напрямків — цілий всесвіт нюансів лікування зубів.

Саме тому знайти стоматолога, який буде однаково гарний в усьому — це те ж саме, що знайти сантехніка, який може ще прокласти електрику в будинок, перекрити дах і створити альпійську гірку на задньому дворі з однаковою швидкістю / якістю / ціною. Неможливо.

Звичайно, є пересічення, коли, наприклад, стоматолог-терапевт проводить гігієнічну чистку зубів або відбілювання. Або имплантолог перед установкою видаляє зуб.

Такі пересічення зустрічаються. Але вам, як пацієнту, важливо розуміти: один і той же стоматолог не може бути імплантологом, терапевтом, ортопедом, гігієністом, ортодонтом і хірургом в одній особі.

Не шукайте «свого» стоматолога — шукайте «свою» стоматологічну клініку з досвідченими лікарями, яким ви довірите здоров’я своїх зубів.

«Своего» стоматолога на все случаи жизни найти невозможно, но можно найти свою клин«Свого» стоматолога на всі випадки життя знайти неможливо, але можна знайти свою клініку, в якій будуть всі потрібні лікарі, з гарантовано зрозумілою вартістю і певної якості послуг.ику, в которой будут все нужные врачи, с гарантированно понятной стоимостью и предсказуемым качеством услуг.

Як вибрати «свою» клініку?

Ми маємо кілька критеріїв відбору, якими хочемо поділитися з вами. Зверніть увагу, ми свідомо не ставимо вартість послуг на перше місце, бо вважаємо, що в питанні здоров’я якість завжди важливіша за ціну.

 1. Якість лікування (професіоналізм лікарів-стоматологів).
 2. Людські якості лікарів-стоматологів.
 3. Гнучкість адміністрації клініки.
 4. Місцезнаходження та графік роботи клініки.
 5. Гнучкість в способах оплати послуг.
 6. Вартість послуг.
 7. Гарантія на лікування.
 8. Загальне враження про клініку.

Однак при виборі клініки наведена вище послідовність не дотримується. Коли виникає необхідність лікування, пацієнти вбивають в Google запит «стоматологія Київ» або «стоматологія поруч» і аналізують видачу: дивляться на сайт клініки, читають відгуки на картах Google (4) або на спеціалізованих ресурсах (8).

Після цього вони дзвонять в клініку, щоб оцінити, чи вирішують в цій клініці потрібну задачу (3), чи працює клініка з потрібною страхової і якою буде остаточна вартість послуг (5,6), та вибирають відповідний час для запису на прийом (3, 4 ).

І тільки під час прийому відбувається оцінка клініки (свідома або на рівні підсвідомості).

 • Чи піклуються в клініці про безпеку пацієнта (чистота клініки, COVID-перевірка стану здоров’я, маски-рукавички лікаря та асистента та ін.) (8).
 • Як спілкується з пацієнтом лікар (2).
 • Як швидко стоматолог визначив джерело проблеми і вирішив її (1).
 • Яку гарантію він дав на лікування (7).

Звичайно, головний тест на те, чи стане ця клініка «своєю» — це момент, коли ви змінюєте доктора всередині клініки. Наприклад, після лікування карієсу у лікаря Х йдете ставити імплант до стоматолога У.

Кількість пунктів стане менше (ви вже не будете оцінювати саму клініку), але все що стосувалося роботи з лікарем залишиться 🙂

Про стоматологію — простою мовою

Підпишіться на освітню розсилку
і отримуйте регулярні листи з корисними
статтями про всі аспекти стоматології

Що робити, якщо потрібно вилікувати зуб ЗАРАЗ і немає часу на пошуки «своєї» клініки

Якщо відкололася пломба, з’явилася сильна чутливість зубів або запалення ясен і раптово все це почало боліти, часу на вибір «своєї» клініки немає. Потрібно швидко знайти хорошого фахівця, який вилікує зуб (-и).

Такі випадки — не рідкість. Якщо до нас, стоматологів, звертається пацієнт з гострим болем без попереднього запису, ми максимально швидко робимо все, щоб усунути джерело больових відчуттів. Після цього ми записуємо цього пацієнта на плановий прийом, щоб остаточно вирішити питання з проблемним зубом.

Але так робимо не тільки ми: ви можете звернутися практично в будь-яку стоматологію і отримати таке невідкладне лікування.

Ось невеличка інструкція, як це зробити:

Крок 1: Знайдіть стоматологію

Навіть з огляду на те, що «свого» стоматолога не існує, у кожної людини є лікар, який лікував або лікує його (її) зуби. Запитайте своїх друзів/знайомих — вони обов’язково порадять знайомого лікаря (навіть якщо останній не зможе допомогти, він швидко направить вас до іншого фахівця). На випадок, якщо ви опинилися в незнайомому місті, в якому немає знайомих, зробіть публікацію в соцмережах 😉

Пошукайте в Google. Його пошукові алгоритми намагаються показувати найбільш релевантні результати, тому, швидше за все, ви побачите стоматології поруч із вашим місцезнаходженням.

Крок 2: Подивіться відгуки

Читайте відгуки до візиту до лікаря. Завжди.

Якщо зуб сильно болить — хоча б подивіться рейтинги. Зазвичай сайти використовують п’ятибальну систему оцінки, тому все, що вище оцінки 4,7 балів, заслуговує вашої уваги.

Чому рейтинги і відгуки важливі?

У кожного з нас своя картина світу, емоції до і після лікування, больовий поріг і, найголовніше, — проблема, з якою ми звертаємось до лікаря. Відповідно, один і той же лікар може бути для одного пацієнта висококласним фахівцем, для іншого — тим, у кого не варто лікувати зуби.

У будь-якому випадку, у хорошого фахівця велика частина відгуків — позитивна, у поганого — … ну ви розумієте 🙃

Крок 3 (не обов’язковий): Определите специализацию

Ви вже знаєте, що в кожен стоматолог лікує конкретні захворювання і проблеми. Ваше завдання — визначити, хто саме вам потрібен. Після цього можна переходити до наступного кроку.

К какому стоматологу идти?

Але насправді визначати спеціалізацію не обов’язково: в будь-якій клініці адміністратор вислухає вашу скаргу і визначить, до якого фахівця вас варто направити. 

Тому, навіть якщо ви знайшли підходящу клініку, але не визначилися, до якого фахівця потрібно йти, можна переходити до наступного кроку.

Давно не були на консультації у стоматолога?

з 9:00 до 21:00

Ми не нав’язуємо непотрібних процедур, тому чесно скажемо, чи потрібно вам проводити лікування

Крок 4: Подзвонити або прийти в клініку

Тут навіть пояснювати не будемо 🙂

Будьте здорові: не треба нехтувати профілактичними оглядами у стоматолога раз на півроку. Такі візити допоможуть знайти «свою» стоматологію і виключити випадки невідкладного лікування.

Читайте також:

Запис на прийом в D.Ante

Про стоматологію 🦷 —
простою мовою

Один раз на місяць 🗓  надсилаємо підбірку статей про стоматологічні послуги (пишемо про те, що найчастіше питають наші пацієнти) до вашої поштової скриньки 📩