Якщо у вас болить зуб, опухла щока і з’явилося відчуття, що зуб вище за інших — це, швидше за все, флюс.
Нижче — розповідаємо всі подробиці про захворювання.
Флюс або періостит — це гострий запальний процес навколо кореня зуба, який призводить до скупчення гною під яснами. Розвивається захворювання з різних причин, але найчастіше через карієс.
Захворювання розвивається, коли бактерії потрапляють в м’які тканини і призводять до їх запалення.
Причиною розвитку флюсу (періоститу) можуть інші захворювання:
Ці захворювання розвиваються при ослабленому імунітеті, тому авітаміноз і неправильне харчування можна вважати відносними причинами флюсу на яснах.
Основні симптоми флюсу:
Можна виділити три основні етапи розвитку захворювання:
1. Початкова стадія: ясна ущільняються і червоніють
2. Щека опухає, з’являється відчуття, що зуб «виріс»
3. На яснах з’являється шишка (скупчення гною)
Давно не були на консультації у стоматолога?
Ми не нав’язуємо непотрібних процедур,
тому чесно скажемо, чи варто вам їх проводити
Якщо ви не знаєте, що робити при флюсі зуба — розповідаємо єдиний і вірний план дій:
Флюс (періостит) — перша стадія запалення щелепи. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, захворювання переходить у другу стадію — абсцес, потім в третю — флегмону (скупчення гною).
При флюсі інфекція розташована в надкісниці, на стадії абсцесу вона проникає в найближчі тканини. А ось якщо захворювання переходить в останню стадію, гній поширюється по лицьовим м’язам, шийним відділам, трахеї і стравоходу.
Деякі пацієнти розуміють важливість і терміновість візиту до лікаря, але все одно починають самолікування, яке тільки погіршує ситуацію.
Тому якщо ви вже записалися на прийом, але немає сил терпіти біль до візиту в клініку — зв’яжіться з вашим лікуючим лікарем: він підкаже, як зменшити біль.
Ми не рекомендуємо:
Якщо вам хтось, десь, по секрету розповів магічний спосіб, який дозволяє вилікувати флюс за один день — поділіться з нами, тому що ми такого способу не знаємо і лікуємо пацієнтів мінімум за два візити в клініку.
Під час першого візиту стоматолог-терапевт проводить огляд і маніпуляції, які допомагають зняти запальний процес, на другому (якщо запалення вдалося зняти) — пломбує канали та встановлює постійну пломбу.
У домашніх умовах, народними методами, без візиту в клініку — неможливо вилікувати флюс, тому що це, в першу чергу, лікування коренів зуба.
Радимо не шукати чим лікувати флюс в домашніх умовах: ніякі розчини, антибіотики і народні методи не позбавлять вас від захворювання, а ось погіршити ситуацію — можуть.
Підпишіться на освітню розсилку
і отримуйте регулярні листи з корисними
статтями про всі аспекти стоматології
Лікують захворювання двома способами: зі збереженням причинного зуба або його видаленням.
Послідовність лікування флюсу включає п’ять етапів:
1. Консультація.
Насамперед лікар оглядає флюс на зубі і робить рентгенівський знімок (прицільний, панорамний або обидва), щоб визначити «проблемний зуб» і поставити точний діагноз.
2. Забезпечення доступу до зубних каналів.
Лікар видаляє пломби і уражені карієсом області зуба і створює доступ до каналів.
3. Видалення нервів зуба.
Після видалення нервів лікар визначає робочу довжину каналів і розширює їх, щоб отримати доступ до більш глибоких ділянок.
4. Купація запального процесу.
Лікар поміщає в канали пасту з кальцієм і встановлює тимчасову пломбу.
5. Розріз і установка дренажу.
Лікар направляє пацієнта до стоматолога-хірурга, який розрізає ясна і встановлює дренаж, щоб вивести гній.
Далі лікар прописує антибіотики, розповідає пацієнтові чим полоскати флюс для швидкого виведення гною з ясен, і призначає наступний візит в клініку (орієнтовно через 3-5 днів).
6. Другий візит в клініку.
Під час другого візиту лікар повторно оглядає ротову порожнину, робить рентген і, якщо запальний процес зупинений — видаляє тимчасову пломбу, пломбує кореневі канали і встановлює постійну пломбу.
Якщо запалення не минуло, пацієнту повторно прочищають кореневі канали зуба, встановлюють ліки і тимчасову пломбу. Лікар повторює цей етап до тих пір, поки запалення не пройде.
Уже в перші 24 години опухлість ясен і щоки спадає, біль зменшується, температура тіла прийде в норму.
Якщо пацієнт не відчуває поліпшень, необхідно повторно записатися на прийом до лікаря.
У складних ситуаціях, коли лікування зуба може виявитися неефективним, лікар призначає його видалення.
Далі, як і при терапевтичному лікуванні, лікар розрізає ясна і встановлює дренаж для виведення гною.
Найчастіше, флюс у дитини виникає при зміні молочних зубів на корінні.
Спровокувати утворення флюсу може карієс або погана гігієна (наприклад, коли молочний зуб випав і бактерії потрапили в рану).
Якщо у дитини флюс молочного зуба, план дій для батьків залишається тим самим: —> записати дитину на прийом до стоматолога —> прийти на огляд —> слідувати призначеному планом лікування.
Вчасно не вилікуваний зубної флюс у дитини може привести до пошкоджень і втрати корінного зуба, навіть якщо він ще не прорізався.
Видалення зуба — хірургічне втручання, яке призводить до травмування м’яких тканин навколо зуба. Як результат, тканини навколо зуба опухають і може утворитися невеликий флюс.
Хороша новина в тому, що флюс після видалення зуба мудрості проходить через 2-3 дня після процедури, а якщо не пройшов — краще повторно записатися на прийом до лікаря.
Під час вагітності імунітет жінки слабшає, тому можуть розвинутися різноманітні захворювання. Флюс при вагітності — не виняток.
Лікують флюс під час вагітності трохи по-іншому: наприклад, в перший триместр не можна робити рентген і знімок за допомогою визиографа, від якого, до речі, рівень опромінення не більше, ніж від мобільного телефону.
Під час вагітності захворювання може негативно вплинути на розвиток малюка, тому лікувати флюс потрібно без уповільнень.
Як ми вже говорили, каталізатором флюсу є інші хвороби ротової порожнини і поганий імунітет. Отже, щоб мінімізувати шанси розвитку флюсу, пацієнтам необхідно:
Ціна лікування флюсу залежить від багатьох факторів, наприклад, складності випадку, способу і тривалості лікування, тому наші лікарі озвучують вартість лікування під час консультації.
Приходьте на консультацію в D.Ante: ми розповімо деталі і вартість лікування, і зробимо все можливе, щоб швидше позбавити вас від «флюсового» дискомфорту 😉
Зателефонуйте за одним із номерів,
напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ, вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх (код парадного “68” – натиснути одночасно)
Зателефонуйте за одним із номерів, напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ,
вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх
(код парадного «68» —натиснути одночасно)
Один раз на місяць 🗓 надсилаємо підбірку статей про стоматологічні послуги (пишемо про те, що найчастіше питають наші пацієнти) до вашої поштової скриньки 📩