fbpx
Переключить на
язык
Лечение пульпита, Киев, Олимпийская

Ендодонтичне лікування пульпіту в Києві

Содержание

Чи можна вилікувати пульпіт антибіотиками?

Якщо дуже коротко — ні. Адже що таке пульпіт? Пульпіт — це «запалення нерва», а якщо по-науковому, то це запалення судинно-нервового пучка зуба (ця частина зуба називається «пульпа зуба»).

Іноді пульпіт називають «запалення зуба», але це неправильно: зуб — це кістка, він не може запалитися. Запалення поширюється тільки на пульпу або на навколишні зуб тканини.

І, так як пульпіт розвивається в результаті запального процесу всередині зуба, тому для його лікування потрібно приймати протизапальні засоби, а не антибіотики.

На початковій стадії пульпіту біль короткочасна, тому може здатися, що антибіотики при пульпіті допомагають як засіб для зняття болю.

Якщо у вас бракує часу на пошук потрібної інформації,
зателефонуйте нам — ми відповімо на всі наявні питання.
з 9:00 до 21:00
Ми не нав’язуємо непотрібних процедур,
тож чесно скажемо, чи варті вони вашої уваги.

Як визначити пульпіт (і вчасно звернутися до стоматолога)

Якщо ви вважаєте, що пульпіт — захворювання, яке можна не лікувати (або можна відкласти лікування на невизначений термін, то подивіться на класифікацію пульпітів.

Список видів цього захворювання можна продовжувати до нескінченності: хронічний пульпіт, гангренозний пульпіт, хронічний гангренозний пульпіт, фіброзний пульпіт, хронічний фіброзний пульпіт, гнійний пульпіт, гострий гнійний пульпіт, гострий дифузний пульпіт, гіпертрофічний пульпіт, травматичний пульпіт…

І у кожного з цих видів своя процедура лікування, часто — довгострокова і недешева. Тому при перших ознаках пульпіту потрібно звертатися в стоматологічну клініку, щоб швидко позбутися від проблеми, уникнути дорогого лікування і — можливої — втрати зуба.

Щоб визначити пульпіти, потрібно уважно ставитися до здоров’я ротової порожнини і прислухатися до мінімального дискомфорту — навіть незначний біль може бути симптомом розвитку пульпіту.

Зазвичай стоматологи виділяють наступні ознаки пульпіту:

 • локальні симптоми: больові відчуття в зубі (посилюються вночі), зуб реагує на холодне або гаряче, іноді зуб «стріляє» в щелепу, вухо або шию;
 • загальні симптоми: зниження апетиту, підвищення температури тіла, погіршення сну.

Якщо ви виявляєте у себе один або декілька з цих симптомів; якщо у вас болить зуб без карієсу — тобто без видимих ​​пошкоджень поверхні; якщо у вас болить запломбований зуб (розвинувся пульпіт під пломбою)…

Варто відразу ж зателефонувати в стоматологічну клініку і записатися на прийом (тим більше якщо мова йде про симптоми пульпіту у дитини): чим раніше стоматолог визначить причини пульпіту і прибере запальний процес, тим менше ймовірність розвитку хронічного пульпіту або однієї з його патологій.

Яким буває пульпіт найчастіше?

Існує кілька видів, кожен з яких виявляє себе по-різному. Наприклад, конкрементозний пульпіт реагує на заняття спортом у вигляді нападоподібного гострого болю, а хронічний пульпіт завдає дискомфорту тільки на стадії загострення, а в інший час не тривожить.

Не займайтеся самодіагностуванням: тільки стоматолог може точно встановити вид пульпіту та призначити своєчасне правильне лікування після огляду пацієнта та рентгенівського знімку.

Гострий пульпіт

Пульпіт буває гострим та хронічним. Гострий виникає внаслідок ускладнень глибокого карієсу:

 • осередковий — перша стадія захворювання, вона триває кілька днів та характеризується різким болем, що «стріляє», незалежно від того, є навантаження на зуб чи ні;
 • дифузний пульпіт з’являється, якщо не вилікувати захворювання на осередковій стадії. Біль зосереджується поряд з одним зубом та не поширюється на щелепи, вилиці чи скроні. Дифузний пульпіт триває до 14 днів, після чого переходить до хронічної стадії.

Хронічний пульпіт

Хронічний пульпіт — запалення, яке триває від 2-3 тижнів до кількох років. Зубний біль при цьому непокоїть дещо менше, ніж на гострій стадії захворювання, але замість нього з’являється реакція на механічне навантаження. Пульпа кровить, а тверді тканини зуба руйнуються.

Види хронічного пульпіту:

 • фіброзний. Перша стадія хронічного пульпіту, інколи проходить безболісно. На цій стадії пульпа болить тільки при дотиках, інколи кровлять ясна;
 • гангренозний — наступна стадія розвитку захворювання, яка виникає, якщо фіброзний не вилікувати: нервові волокна зуба атрофуються, пульпа стає сірою, з’являється неприємний запах з рота;
 • гіпертрофічний. Каріозна порожнина збільшується, руйнується коронка зуба. Основні симптоми — біль, що «ниє» та кровоточивість ясен;
 • загострений — остання стадія захворювання, під час якої пацієнт відчуває ознаки гострого та хронічного пульпіту одночасно: раптовий біль, дискомфорт при натисканні та руйнування кісткової тканини. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, пульпіт може перерости в періодонтит.

Пульпіт зуба пiд пломбою

Виникає в результаті неякісного лікування зуба або як ускладнення від глибокого карієсу. У цього захворювання є досить явні симптоми, які неможливо не помітити:

 • біль різної інтенсивності в локалізації зуба;
 • зміна зовнішнього вигляду ясен (процес запалення, флюс).

  Лікування пульпіту такого виду можливе лише у стоматолога.

Пульпіт зуба мудрості

В 95% випадків ми рекомендуємо пацієнтам видалити зуб мудрості з пульпітом. Зазвичай корені «вісімок» викривлені, тому лікування захворювання ускладнюється.

Виняток складають 5%, коли зуб мудрості використовується як опора для протезування.

Як лікарі D.Ante лікують пульпіт?

Важливо: ніколи не займайтеся самолікуванням. Лікування пульпіту в домашніх умовах неможливе. Навіть якщо ви тимчасово знімете біль знеболюючими, ви не усунете причину цього болю. Запалення буде розвиватися і лікування пульпіту будинку призведе до дорогого і хворобливого лікування в стоматологічному кріслі.

Тільки професійний лікар стоматолог може визначити правильний порядок дій і метод того, як лікувати пульпіт.

Лікар призначає лікування індивідуально після вивчення процесів запалення у ротовій порожнині:

 • консервативне (зі збереженням нервів зуба);
 • біологічне (відновлення дентину);
 • вітальне/девітальне (лікування і пломбування каналів).

При запущеному захворюванні (на останніх стадіях хронічного пульпіту) стоматолог рекомендує не застосовувати перераховані методи лікування пульпіту, а видалити зуб.

Консервативний метод лікування

Використовується на початковій стадії захворювання. Стоматолог-терапевт оголює пульпу, обробляє зуб антисептиком, накладає ліки з гідроксиду кальцію та встановлює тимчасову пломбу.

Через один-два дні на основі рентгенівського знімку лікар робить висновок, чи потрібно продовжувати лікування, чи запалення припинилося і можна встановлювати постійну пломбу. Таким чином пульпіт зубів можна вилікувати без інвазивних для пульпи процедур.

Біологічний метод лікування

Лікар накладає ліки на зуб для виробітку замісного та третинного дентину. Спосіб ефективний і в 40% ситуацій дозволяє повністю заживити пульпу.

Лікування біологічним методом потребує кількох відвідувань стоматологічної клініки. Під час першого візиту лікар обробляє зуби та накладає протизапальні препарати, під час другого — наносить на дно каріозної порожнини препарат, який стимулює виробіток дентину, після — встановлює постійну пломбу.

На цьому лікування не завершується: відвідувати стоматолога необхідно протягом 4-6 місяців, щоби контролювати стан зуба.

Вітальний (інвазивний) метод лікування

У більшості випадків лікування пульпіту проводиться вітальним методом. Воно здійснюється в одне відвідування з використанням локальної анестезії.

Послідовність лікування пульпіту вітальним методом:

 1. Ін’єкція знеболювального.
 2. Повне видалення судинно-нервових пучків у каналах. Зверніть увагу: цей процес може тривати досить довго. Зазвичай у передніх зубах 1-2 пучки нервів, а у жувальних — 3-4, але в нашій клініці були випадки, коли жувальний зуб мав 7 пучків нервів. Такий зуб ми занесли до нашої колекції складних випадків. Розширили зубні канали до необхідної довжини, ширини і промивали їх антисептиком.
 3. Висушування кореневих каналів. Якщо не вдасться висушити канал паперовими пінами, використовується девітальний метод.
 4. Пломбування кореневих каналів. Постійна пломба встановлюється одразу або через добу, коли пломбувальний матеріал у каналах затвердне.

Девітальний метод лікування

Порядок лікування такий самий, як і при вітальному методі, тільки корені висушуються не пінами, а девіталізувальним засобом.

Лікування проводиться в два етапи: перший сеанс завершується встановленням девітальних ліків до зубних каналів, а другий — пломбуванням зуба.

Етапи лікування пульпіту при глибокому карієсі

1. Огляд зуба

Кариес/пульпит

2. Препарування зуба

Пульпит Препарирование зуба

3. Проходження кореневих каналів

Пульпит. Прохождение корневых каналов

4. Розширення кореневих каналів

Пульпит. Расширение корневых каналов

5. Промивання каналів

Пульпит. Промывание каналов

6. Активація розчину в каналі

Пульпит. Активирование раствора в канале

7. Висушування кореневого каналу

Пульпит. Высушивание корневого канала

8. Препарати на основі кальцію

Пульпит. Препараты на основе кальция

9. Встановлення тимчасової пломби

Пульпит. Установка временной пломбы

10. Пломбування каналів

Пульпит. Пломбирование каналов

11. Конденсація штифтів спредером

Пульпит. Конденсация штифтов спредером

12. Зрізання штифта (гутаперчевого)

Пульпит. Срезание штифта (гуттаперчевого)

13. Установка пломби

Пульпит. Установка временной пломбы

14. Відновлення зуба

Пульпит. Восстановление зуба

15. Відновлений зуб

Пульпит. Восстановленный зуб

Рентгенівські знімки при лікуванні пульпіту

У ході лікування пульпіту в Києві стоматологи роблять кілька рентгенівських знімків: перший — для вивчення стану коренів та встановлення точного діагнозу, другий — для перевірки якості (глибина проникнення та розподілу матеріалу) пломбування каналів.

Лікарі клініки D.Ante використовують переносний рентген, тому під час лікування вам навіть не доведеться вставати з крісла, щоби зробити знімок (до того ж, лікування займе менше часу).

З нами зручно: ми знаходимось в самісінькому центрі Києва
і нічого не приховуємо (навіть не видаляємо погані відгуки).
Маршрут та відгуки на мапах Google

Є підозра, що у вас пульпіт?
Ми проконсультуємо і призначимо правильне лікування!

(через сайт можна записатись навіть вночі)

Вартість лікування пульпіту у Києві

Лікування кореневих каналів (1 канал)
від 950 грн.
Перелікування кореневих каналів (1 канал)
від 1450 грн.

Як вгамувати гострий біль при пульпіті?

При сильному зубному болі можна випити нестероїдний протизапальний засіб чи анальгетик (знеболювальне), але ж ви знаєте, як стоматологи (та й будь-які інші лікарі) ставляться до самолікування? Правильно: негативно. Тому оптимальний алгоритм дій такий: болить → записатися до лікаря → приймати призначені ліки.

Тим паче, що мова йде про пульпіт: якщо вчасно його не вилікувати, він може перерости в періодонтит і призвести до видалення зуба.

Ціни на лікування пульпіту варіюються в залежності від кількості коренів і методу лікування, тому краще уточнити вартість під час консультації у стоматолога.

стоматолог Шабріна Анна Олегівна

Анна Шабріна
Стоматолог-терапевт

«Підбираю оптимальне лікування для будь-якого з видів пульпіту і роблю все необхідні, щоб зберегти зуб».

Простіше вилікувати пульпіт за 1-2 сеансу в клініці D.Ante, ніж боротися з періодонтитом, видаляти зуб і вставляти імплантат. Згодні?

Запис на прийом в D.Ante