• Працюємо з 09:00 до 21:00
 • м. Київ, вул. Антоновича (Горького) 47

Адгезивний мостоподібний протез

Адгезивні мостоподібні протези (також мають назву «мерилендський міст», а для стоматологів — «липучка») – альтернативне рішення звичайному зубному мосту. Протез встановлюється з мінімальним обточуванням сусідніх зубів, тому, якщо в майбутньому пацієнт вирішить встановити інший протез, не потрібно буде відновлювати сусідні зуби.

Що таке адгезивний протез?

Такі мостоподібні протези в Києві виготовляються з композитного матеріалу (з того ж, який використовується для створення пломб). Через цю особливість стоматолог може виготовити та встановити подібний елемент усього за один сеанс.

Фактично, адгезивний міст — швидка та відносно бюджетна альтернатива класичному протезу, що є його недоліком та перевагою водночас. Встановити адгезивний протез можна за відсутності одного зуба. При відсутності двох і більше сусідніх зубів потрібні альтернативи.

Виготовлення адгезивного мостоподібного протеза

Протез встановлюється тільки за умови здоров’я сусідніх зубів, тому першим етапом встановлення є лікування зубів (одне з протипоказань — пародонтоз).

Після цього стоматолог закріплює конструкцію з скловолокна на сусідніх зубах спеціальними джгутами.

Переваги адгезивного моста

 • низька вартість;
 • швидке встановлення;
 • мінімальна травматичність для сусідніх зубів;
 • відсутність реабілітаційного періоду;
 • швидке зняття у випадку заміни іншою конструкцією.

Недоліки адгезивного моста

 • не можна встановлювати на зуби з великим жувальним навантаженням («шістки» і «сімки») — він не витримає довго;
 • як і будь-який композитний матеріал, схильний до стирання та відколів;
 • збільшується навантаження на сусідні зуби, які є опорою;
 • кісткова тканина на місці відсутнього зуба з часом атрофується;
 • неефективний при встановленні пацієнтам із бруксизмом.

Чи варто ставити адгезивний міст?

Враховуючи особливості конструкції (фактично, адгезивний міст «склеює» зуби), за ним потрібен більш ретельний догляд. Для того, щоби такий міст протримався якомога довше, знадобиться використання і стандартних зубних засобів, і міжзубних йоржиків, і навіть іригатора. І за умови ретельного догляду, опорні зуби, на яких закріплюється скловолокно, схильні до ризику вторинного карієсу.

Незважаючи на доступну ціну на мостоподібні протези в Україні, ми в D.Ante рекомендуємо його тільки як тимчасову конструкцію: як і фотополімерні пломби, із часом він стирається, відколюється та потребує коригування. Такий протез можна поставити, наприклад, на період виготовлення металокерамічного мостоподібного протеза чи імплантата з подальшим протезуванням.

Запишіться на прийом

Під час консультації лікар оцінить стан ротової порожнини і оцінить можливість встановлення адгезивного мостового протеза

стоматолог Шабріна Анна Олегівна

Анна Шабріна
Стоматолог-терапевт

Якщо немає протипоказань, ми виготовимо і встановимо адгезивний міст за один прийом

стоматолог Воронін Віталій Вікторович

Віталій Воронін
Iмплантолог

Адгезивний протез — відмінне рішення, коли потрібно тимчасово відновити зубний ряд. Зателефонуйте нам в D.Ante, щоб дізнатися більше про встановлення протеза і записатися на прийом.

Запис на прийом в D.Ante