Металокерамічна коронка
У разі необхідності відновлення функції та форми втраченого зуба з успіхом використовуються металокерамічні коронки — каркас виконаний із металу (сплав кобальту з хромом) із зовнішнім керамічним покриттям.

Головне одним абзацем: Металокерамічна коронка — найдоступніший спосіб протезування. Її можна встановлювати і на передні, і на кутні зуби. Єдиний недолік — зміна естетичного вигляду такого протезу із часом.
Сьогодні металокерамічна коронка в Києві — найдоступніший варіант протезування, який поєднує зовнішній вигляд, якість та міцність разом із вартістю виробу.
Колись давно для протезування коронками використовувався виключно метал. Ще й досі у старших людей можна побачити срібні або металеві конструкції.
Проте сьогодні у разі необхідності відновлення функції та форми втраченого зуба на зміну металевим коронкам прийшли їх металокерамічні коронки «нащадки».
Для цього типу ортопедичних стоматологічних конструкцій каркас також виконується з металу (сплав кобальту з хромом), але зовні вони покриваються керамічним покриттям, що покращує їх естетичній властивості..
Переваги металокерамічних коронок
Одна з найбільших переваг металокерамічних коронок — це їх ціна.
Порівняно з керамічними чи сапфіровими аналогами металокераміка досі лишається найбільш доступною опцією.
Переваги металокерамічної коронки порівняно з пломбою
Насправді металокерамічну коронку не можна порівнювати з пломбою, бо вони призначені для зовсім різних задач.
Пломби здатні відновити частину коронкової частини зуба, якщо більша частина коронки залишається неушкодженою. Тобто, якщо є невеликий карієс — пломба допоможе.
Коронки, своєю чергою, використовуються в тих випадках, коли більшу частину зуба зруйновано і встановлення пломби лише відтермінує момент протезування.
Тобто металокерамічну коронку встановлюють тоді, коли пломба вже не зможе відновити функцію зуба (і естетику разом із нею).
Плюси встановлення коронки з металокераміки:
- довговічність експлуатації при доступній вартості;
- втрачена функція відновлюється;
- немає ризику відколів при жувальному навантаженні зуба.
🗞️Читайте також: Металокераміка або кераміка: які коронки на зуби кращі
Показання та протипоказання до встановлення коронок
Необхідність встановлення коронки визначає лікар-стоматолог.
Показаннями для встановлення металокерамічної коронки є:
- відсутність понад 50% тканини зуба (внаслідок карієсу чи травми);
- неможливість встановлення пломби чи зубної вкладки;
- неможливість відновити естетичний вигляд зуба за допомогою інших методів протезування.
Протипоказання до встановлення металокерамічної коронки:
В той самий час є і протипоказання, які унеможливлюють встановлення будь-якого типу коронок, включно з металокерамічними:
- зуб зруйновано глибоко під яснами;
- корінь зуба рухливий;
- є тріщина в корені;
- порушене місце з’єднання коренів з щелепою.
В таких випадках, коли просто неможливо встановити коронку, в київській стоматологічній клініці D.Ante вам запропонують інші варіанти відновлення функції та естетики ротової порожнини.
Коли не ставлять металокерамічні коронки
Існують два випадки, коли для пацієнта показане протезування зубів, але металокерамічні коронки при цьому не встановлюють:
- Якщо є підвищені вимоги до естетики. Наприклад, на передні зуби встановлюють здебільшого керамічні коронки, бо вони більш схожі на рідні зуби та металева частина не стає видимою навіть у випадку опущення ясен.
- Якщо на зуб-антагоніст (тобто зуб, який стоїть на протилежній щелепі) вже встановлено цирконієву коронку. З огляду на різницю в міцності матеріалів, цирконієва коронка може зруйнувати металокерамічну в процесі експлуатації.
Як встановлюють металокерамічну коронку в D.Ante
Все починається з первинного огляду стоматологом. Він визначає найкращий спосіб протезування. Також, під час цього огляду, обов’язково робиться рентгенівський знімок зуба. Це дає змогу виключити прихований карієс та ідентифікувати запальні процеси в кореневій зоні.
Далі лікар-ортопед обточує коронкову частину зуба. Таким чином він надає йому форми, яка дозволяє металокерамічній коронці міцно триматися.
Наступний крок — виготовлення анатомічних відбитків (зліпків) зуба. Це може бути зроблено за допомогою стоматологічного силікону або спеціального сканера, який створює 3D-модель щелепи.
На основі відбитків вже відбувається виготовлення коронки в зуботехнічній лабораторії.
⚠️На період виготовлення металокерамічної коронки в зуботехнічній лабораторії стоматолог робить пацієнту тимчасову коронку з медичного пластику. Вона точно повторює зуб та майже непомітна оточуючим.
Передостанній етап виготовлення металокерамічної коронки — примірка. І стоматолог, і пацієнт впевнюються в тому, що колір керамічного покриття не відрізняється від сусідніх зубів, а сама коронка не заважає іншим зубам.
Тільки після цього коронка фіксується на зубі — і роботу завершено.
🗞️
Етапи встановлення металокерамічної коронки
В цілому, процес встановлення металокерамічної коронки виглядає так:
Як довго ставити металокерамічну коронку
Від першого відвідування до фіксації готової коронки може пройти від одного до кількох тижнів.
По-перше, це залежить від стану ротової порожнини. Якщо немає додаткових захворювань, то готувати місце під встановлення коронки та робити відбитки можна вже під час першого відвідування. Якщо ж на цільовому зубі є карієс, запалення ясен або кореню (або рухливість зуба), то підготовка до встановлення може тривати кілька візитів.
⚠️Не втомлюємося повторювати: чим серйозніше ви ставитеся до профілактичних оглядів у стоматолога, тим менше часу та засобів витрачаєте в результаті.
По-друге, швидкість залежить також від естетичного стану сусідніх зубів. Зубний технік під час виготовлення коронки намагається зробити її максимально схожою на рідні зуби. Таким чином, якщо з першого разу колір не підійде, то можливе перефарбування коронки (це призводить до відтермінування її остаточного встановлення).
Недоліки металокерамічних коронок
Мабуть, найбільший недолік металокерамічних коронок — це зміна їх естетики з часом.
Як ви памʼятаєте, в металокерамічних коронках поєднано два матеріали, металеву основу і керамічне покриття.
З роками ясна пацієнта можуть опуститися (таке трапляється з віком або внаслідок деяких захворювань), через що край коронки — та частина, яка мала бути прихована яснами — стає видимим.
І, якщо металокерамічну коронку було встановлено в зоні усмішки, відповідно естетика усмішки може змінитися.
Скільки служить металокерамічна коронка
На термін та збереженість металокерамічної коронки впливає якість догляду за ротовою порожниною.
При звичайній експлуатації металокераміка стоїть 8-10 років. Після цього рекомендовано замінити металокерамічну коронку.
Металокераміка з каркасом із золота може використовуватися до 20 років. (Раніше такі варіанти були гарною альтернативою у випадку алергії на метал. Але сьогодні київська клініка D.Ante в такій ситуації рекомендує до встановлення цирконієві вироби).
🗞️Читайте в нашому блозі: Заміна зубної коронки в Києві: показання, способи та етапи зняття конструкції
Альтернативи металокерамічним коронкам
Металокерамічні коронки досить універсальні, тож їх можна встановлювати на будь-які зуби.
Проте через їх недолік — втрату естетичного вигляду в процесі тривалої експлуатації, пацієнти радше використовують альтернативи:
На передні зуби встановлюють керамічні коронки, а на кутні (жувальні) зуби — цирконієві коронки.
Питання та відповіді про металокерамічні коронки
Металокерамічна коронка ціна Київ
Первинна консультація
(включаючи протиепідемічний набір, оцінку ОПТГ/КТ, 1 прицільний знімок)
0-900 грн.*
*віднімається від вартості лікування за умови початку лікування протягом 30-ти календарних днів від консультації
Металокерамічна коронка
4950 грн.*
Металокерамічна коронка
(з підвищеними естетичними вимогами)
5850 грн.*