fbpx
Переключить на
язык
Лікування карієсу у дітей в Києві | D.Ante

Лікування карієсу у дітей в Києві

Содержание

Найбільш поширена причина звернення до дитячого стоматолога D.Ante — це карієс. Лікування карієсу у дітей є необхідним. Це захворювання, якого слід позбутися одразу, як тільки воно виявлене. Чому?

Відповідає дитячий стоматолог нашої київської клініки: «Заспокоювати себе думкою, що нездорові молочні зуби випадуть, а постійні виростуть здоровими, не варто. Своєчасне лікування карієсу тимчасових зубів — це безпека зачатків постійних, яких може дістатися патологія».

Карієс молочних зубів — захворювання твердої тканини, викликане впливом патогенної мікрофлори. Це означає, що, якщо проблема з’явилася на одному зубі, то буде і на другому, і на третьому.

Симптоми карієсу:

  • плями на поверхні емалі;
  • тимчасова болюча реакція на холодне та гаряче;
  • чутливість до солодкого і кислого.

Діти не завжди можуть точно описати свої відчуття, тому симптоми часом озвучуються дитиною так:

  • застрягла їжа;
  • чухається зуб і ясна (так описують наші пацієнти).

Ці скарги повинні стати приводом звернутися до стоматолога.

лечение кариеса у детей
Якщо у вас бракує часу на пошук потрібної інформації,
зателефонуйте нам — ми відповімо на всі наявні питання.
з 9:00 до 21:00
Ми не нав’язуємо непотрібних процедур,
тож чесно скажемо, чи варті вони вашої уваги.

Особливості лікування карієсу у дітей від народження до 7 років

Найголовніше — це якісна діагностика, вміння знайти підхід до кожної дитини. За день до відвідування лікаря ми надсилаємо батькам спеціальну казку про «зужастиків», щоби вони прочитали її з малюком разом. Добре, якщо батьки знайдуть та подивляться з дитиною тематичні мультфільми.

Якщо дитина вперше у лікаря, ми не лікуємо її відразу, а знайомимося, спілкуємося, розказуємо про важливість лікування, оглядаємо та робимо безболісну чистку (виключаючи випадки з гострим болем).

У нашій клініці лікування дитячого карієсу — це безболісна та легка для дитини процедура.

Інколи ми використовуємо аплікаційну (поверхневе знеболення — робимо «заморозку» чи наносимо «варення») чи інфільтраційну (шприц анестетика та трошки хитрощів) анестезію. Дітям, які бояться ін’єкцій, ми не повідомляємо про голки, а говоримо, що беремо спеціальну трубочку, яка поливає зуб, щоби знеболити.

Часто залучаємо дитину до самостійної установки пломб на моделі, щоби вона зрозуміла, що немає чого боятися. Після лікування даруємо подарунки.

Катерина Садовська: «Хочу сказати, що більшість дітей приходять на наступне відвідування якщо не з задоволенням, то без страху».

Лечение кариеса молочных зубов (от 6 месяцев до 12 лет)

Що буде якщо не проводити лікування або запустити проблему?

Якщо не лікувати карієс, порушиться формування постійного зуба. Це може привести до інфікування, запалення і загибелі зуба.

Звичайно, якщо таке трапилося, ми допоможемо зберегти місце для постійного зуба (встановлюємо спеціальну розпірку — колечко, незнімну конструкцію, яка збереже місце для постійного зуба при видаленні молочного). Таку процедуру робить дитячий стоматолог. Безумовно, не варто чекати такої ситуації.

Катерина Садовська: «Розпірки дозволяють зберегти місце для постійного зуба або подальшої імплантації або моста, але це відбудеться не раніше ніж дитині виповниться 18 років».

Лечение кариеса у детей на передних зубах
З нами зручно: ми знаходимось в самісінькому центрі Києва
і нічого не приховуємо (навіть не видаляємо погані відгуки).
Маршрут та відгуки на мапах Google

Лікування карієсу постійних зубів у дітей

Карієс постійних зубів у дітей лікується з урахуванням віку, ступеню дозрівання тканин, глибини та активності патологічного процесу. У цілому, методи ті самі, що і при лікування дорослих.

З 6 до 15 років у дитини прикус змінний. До 15 років проблему викорінює дитячий стоматолог. Приблизно в 15 років прикус стає постійним (без урахування «вісімок»).

Катерина Садовська: «Важливий момент — період формування верхівок постійних зубів. Якщо в цей момент нічого не здійснити, подальше ендодонтичне лікування може відбуватися з ускладненнями».

Лікування початкового, поверхневого, середнього та глибокого карієсу молочних зубів

Початковий карієс характеризується білуватими плямами різних форм та розмірів без больових відчуттів. При розвитку захворювання плями темнішають, стають коричневими, а потім — чорними.

На початковій стадії, доки плями гладкі, за ними можна тільки спостерігати. За умови хорошої гігієни ротової порожнини такий стан може зберігатися багато років, але необхідно постійно контролювати розвиток захворювання.

Поверхневий. Каріозна порожнина буває як світлого, так і темного відтінку, вона знаходиться в межах емалі. Спостерігаються больові відчуття при впливі на зуб солодкого, солоного чи кислого.

Середній. Уражені тканини емалі та дентину. До вищезазначених відчуттів додається реакція на гаряче та холодне.

Глибокий карієс вражає більшу частину дентину. Супроводжується підвищеною чутливістю.

Поверхневий, середній та глибокий карієс лікують очищенням та пломбуванням зуба.

Глибокий процес може перейти у більш серйозну проблему. Пульпова камера в тимчасових зубах велика, тому карієс може швидко перерости в пульпіт. Інфекція поширюється далі. Дуже важливо проводити профілактичні огляди, аби запобігти цій ситуації.

врач стоматолог удаляет кариес ребенку

Пляшковий карієс у дітей: лікування

Пляшковий карієс є характерним для дітей від 1 до 4 років. Причина — годування дитини перед сном або вночі, що унеможливлює проведення гігієнічних процедур після годування та провокує розвиток патогенних організмів у ротовій порожнині.

Пляшковий карієс зазвичай вражає значну частину емалі на кількох фронтальних зубах. Лікування індивідуальне, воно залежить від розвитку та стадії захворювання:

  • ремінералізація;
  • пломбування;
  • реставрація.

При відколюванні реставрації (на дитячих зубах — поширений випадок) можна провести протезування.

Циркулярний карієс

Зазвичай зустрічається у дітей та виявляється як ураження коронкової частини зуба вздовж периметру шийки ясен. Часто вражає одразу кілька зубів. Зустрічається і на постійних зубах. Зазвичай починає виявлятися на верхній щелепі попереду.

При ігноруванні захворювання ураження переходить на дентин та глибше — до пульпи. Тверді тканини сильно тоншають, що призводить до зламу коронки зуба.

Апроксимальний карієс

Із молочними зубами, зважаючи на їхню анатомію, виникає небезпека міжзубного (апроксимального) контактного карієсу. Недолікована патогенна мікрофлора поширюється на сусідні зуби. Спочатку руйнується емаль на одному чи кількох зубах, після чого процес поринає глибше. Через те що пульпова камера об’ємна, карієс може швидко дістатися і неї.
Оскільки ураження знаходиться на бокових частинах майже не видиме, його легко не помітити на початкових стадіях.

Множинний карієс

Це захворювання, коли одночасно ураженими є 5-20 зубних поверхонь. Розвивається при ослабленому імунітеті та сильному виснаженні організму. Часто буває ознакою хронічних, нервово-соматичних та ендокринних порушень, тому потребує звернення пацієнта до лікаря-терапевта для пошуку та усунення першопричини.

Такий вид карієсу небезпечний високою ймовірністю розвитку пульпіту на всіх уражених зубах і, як наслідок, періодонтиту та видалення. А раннє видалення — шлях до неправильного розвитку прикусу, нездорового травлення та погіршення уже наявних проблем зі здоров’ям.

Як і в інших випадках, своєчасне звернення до дитячого стоматолога може вберегти від незворотних наслідків.

Помітили у дитини на зубах чорні точки?
Ми проконсультуємо і вилікуємо карієс на початковій стадії!

(через сайт можна записатись навіть вночі)

Найнебезпечніший дитячий карієс

Найнебезпечніший дитячий карієс — той, який вчасно не помітили та не вилікували, а він поширився усією ротовою порожниною.

Звісно, батьки не можуть повністю контролювати харчування дитини не вдома (а інколи і вдома – особливо, коли малюк здогадується, де знаходиться смачна небезпечна їжа: зїдена цукерка у садочку, сухарики як перекус у школі тощо). В якийсь момент батьки перестають контролювати ретельне чищення кожного зуба. І це нормально. Але що робити, щоб вчасно помітити початок розвитку карієсу?

  1. Взяти за обов’язкову звичку профілактичне обстеження дитини у стоматолога.
  2. Не тягти, якщо з’явилися підозри щодо захворювання.

Записуйтесь на відвідування до клініки D.Ante: ми володіємо сучасними методами лікування карієсу у дітей.

Вартість лікування карієсу у дітей

Консультація (при лікуванні — консультація безкоштовно)
0 — 400 грн.
Анестезія
від 190 грн.
Коффердам
130 грн.
Лікування постійного зуба у дітей (реставрація)
700 / 800 / 900 грн.
Детский стоматолог Садовская Катерина Васильевна

Катерина Садовська
Дитячий стоматолог

«Найнебезпечніший дитячий карієс — той, який вчасно не помітили та не вилікували, а він поширився всією ротовою порожниною».

Запис на прийом в D.Ante