Протезування зубів
Ортопедія в стоматології — це протезування. Тобто виготовлення і встановлення протезів на зуби: вінірів, коронок на зуби та на імплантати, знімних та незнімних протезів.


Головне одним абзацем: Втрата навіть одного зуба з плином часу негативно впливає на здоров’я. Відбувається зсув зубного ряду, збільшується навантаження на решту зубів, викривляються риси обличчя, порушується процес жування їжі… Ці проблеми вирішують зубні протези. А деякі ортопедичні конструкції повертають привабливість усмішки (вініри).
Що таке протезування зубів?
Протезування зубів, як і інше протезування в медицині — це встановлення штучного замінника якоїсь функціональної частини тіла.
Тож, якщо ми говоримо про зуби, то, протезування — це заміна втраченого зуба (або його частини) на штучну альтернативу.
Інколи (у випадку вінірів) протезування — це корекція форми та естетики зубів.
Види протезування в стоматології
За посиланнями в цьому переліку ви потрапите на відповідну сторінку з детальним описом та вартістю кожної конструкції:
- вініри;
- коронки на зуби;
- коронки на імплантати;
- мостоподібні протези на зуби;
- вкладки;
- протезування при адентії (відсутності зубів) на 4-х або 6-ти імплантатах;
- знімні протези.
Переваги протезування зубів
Основна перевага протезування зубів — відновлення функції. Тобто у випадку втрати зуба або його частини протезування дозволяє повернути функціональність зуба.
З однієї сторони це надає комфорт у повсякденному житті, коли людина знову може повноцінно жувати та розмовляти без дефектів (коли втрачено один з передніх зубів).
З іншої сторони, вчасно зроблене протезування запобігає невідворотнім змінам, які стаються внаслідок відсутності одного або кількох зубів. А такі наслідки можуть бути досить суттєвими: від викривлення рис обличчя до зміни прикусу і підвищеної руйнації інших зубів.
Так, це може здаватися перебільшенням, але ротова порожнина — це єдина взаємоповʼязана система, і втрата навіть одного зуба порушує функціонування цієї системи в цілому.
Показання для протезування зубів
Давайте розглянемо кілька прикладів, коли протезування зубів варто робити.
Вініри встановлюються в тих випадках, коли потрібно покращити естетичний вигляд усмішки та/або приховати невеликі викривлення зубів чи проміжки між ними.
В тих випадках, коли значна внутрішня частина зуба зруйнована і неможливо поставити пломбу, але рідної тканини зуба ще достатньо (тобто ставити коронку зарано), встановлюються зубні вкладки.
Якщо коронкова частина зуба зруйнована, але корінь достатньо міцний, — для відновлення функції і естетики зуба встановлюється коронка на зуб.

Ну а в тих випадках, коли повністю відсутній зуб, використовується або мостоподібний протез, або встановлюється імплантат і коронка на імплантат, або декілька імплантатів і протез на всю щелепу, або ж навіть без імплантації у випадку повної відсутності зубів встановлюються знімні протези.
Тобто якщо у вас частково або повністю зруйнувано зуб; відсутні один або кілька зубів; є якісь травми, пошкодження або відколи зуба, то вам показано протезування.
Проте саме тип протезування має визначати стоматолог-ортопед на основі аналізу загального стану ротової порожнини та наявності інших захворювань, які можуть виступити в якості протипоказань для встановлення ортопедичних конструкцій на зуби.

Протипоказання для протезування зубів
Протипоказань для протезування зубів небагато, проте на них варто зважати:
- запалення ясен та кісткової тканини;
- гострі інфекційні захворювання;
- тяжкі форми діабету або остеопорозу;
- захворювання крові;
- деякі аутоімунні захворювання або психічні захворювання;
- онкозахворювання та наслідки їх лікування.
Проте зверніть увагу, що існують абсолютні і відносні протипоказання до встановлення протезів на зуби, тож в будь-якому разі проконсультуйтесь зі своїм лікарем-стоматологом щодо цього питання.
Яким буває протезування зубів
Вище в цьому материалі ми вже неодноразово згадували різні типи протезів (ортопедичних конструкцій). Проте досі не згадували їх класифікацією. Всі протези діляться на знімні та незнімні ортопедичні конструкції.
Знімне протезування
До знімного протезування відносяться протези, які можна знімати і ставити на місце — бюгельні, нейлонові та акрилові.
Їх основна перевага — це можливість їх знімати, і відповідно, проводити більш ретельну гігієну. Додаткова перевага — це їх вартість. З огляду на те, що вони не потребують будь-яких елементів для фіксації (імплантатів), вони дешевші за незнімні аналоги.
Але в знімних протезів є і значний недолік — дискомфорт.
Деякі види протезів можуть подразнювати ясна. Деякі спроможні випадати з ротової порожнини в процесі використання.
Тож, як бачите, знімне протезування — це, здебільшого, компромісне рішення: менш дороге, але і менш комфортне у щоденному використанні.
⚠️Основний недолік знімного протезування – дискомфорт в експлуатації протезів
Незнімне протезування
Всі інші види конструкцій — вініри, коронки на зуби та на імплантати, протезування все-на-4х та все-на-6ти, вкладки — відносяться до незнімного протезування (так, існують знімні коронки на імплантати та знімні протези на всю щелепу, але ми не виносили їх у знімне протезування, щоб не повторюватися).
І тут переваги і недоліки не так просто окреслити, як у випадку зі знімними конструкціями, бо незнімні мають набагато більшу варіативність видів.
Вкладки, наприклад, дорожчі за пломби, але кращі з точки зору міцності і зберігання тканин зуба (що залишились).
Вініри — досить дорога естетична конструкція, проте вона дозволяє зробити голівудську усмішку без зайвих зусиль.
Коронки на зуби дешевші за коронки на імплантаті виключно за рахунок відсутності найдорожчої частини — імплантату.
Ну а протезування все-на-4х та все-на-6ти імплантатах хоча і дорожча процедура за знімний протез, але дає змогу жити повноцінним життям і не перейматися можливим випадінням протезу на важливій зустрічі.

Популярні методи протезування
Давайте розберемо детальніше, коли і який вид протезування зубів використовується найчастіше. Нижче під зображеннями ви знайдете деталізований опис кожного методу протезування.
Протезування зубів за допомогою вінірів
Ідеально білі та рівні зуби — це і є бажана голлівудська усмішка. Отримати її можна різними методами. Все залежить від загального стану зубів і ротової порожнини пацієнта.
В деяких випадках можна встановити вініри. Але, у випадку сильної руйнації для сучасного протезування зубів в Києві варто використовувати коронки замість вінірів.
Наша стоматологічна клініка встановлює вініри для маскування щілин між зубами, сколів, кривизни, потертості, плям та неправильного розташування окремих зубів. Професійні зубні техніки створюють вініри з правильною глибиною кольору та відповідної форми.
Протезування зубів коронками
Для протезування зубів можна використовувати будь-які коронки — керамічні, металокерамічні або цирконієві.
Варто проконсультуватися з лікарем-стоматологом, але зараз найчастіше використовуються саме керамічні коронки для зубів в зоні усмішки та цирконієві коронки для жувальних зубів через більшу міцність матеріалу в порівнянні з керамікою.
Ну а з огляду на вартість, найбільш доступний варіант — металокерамічні коронки. Вони мають цільний металевий каркас під шаром кераміки. Це ідеальний компроміс між естетикою, міцністю та вартістю протезування. Така комбінація матеріалів (метал та кераміка) дозволяє виготовляти як окремі коронки, так і мостоподібні конструкції.
Коронки на імплантатах
Коронки на імплантатах за своєю сутністю ідентичні до коронок на зуби, які ми описали вище.
Єдина відмінність — встановлення на імплантат. Через це такі ортопедичні конструкції можуть мати незнімну (не спеціальному цементі) або знімну (на гвинті) фіксацію.
Зубні протези на імплантатах
У випадку відсутності кількох зубів поспіль в ротовій порожнині, можна використовувати зубний протез на імплантатах.
Уявімо, що відсутні три зуби поспіль. В такій ситуації можна встановити два імплантати на місце крайніх зубів, а вже на них встановлювати мостоподібний протез.
Протезування на імплантатах – оптимальне рішення навіть за втрати великої кількості зубів.

Знімні протези на всю щелепу
Для цих протезів не потрібне якесь особливе кріплення — вони «тримаються» за слизову оболонку, тобто за ясна.
До знімного протезування відносяться бюгельні, нейлонові та акрилові протези (за цими посиланнями ви знайдете більш детальний опис кожної з конструкцій).

Вкладки
Керамічні та цирконієві вкладки використовуються при сильному руйнуванні зуба, коли ще можна уникнути встановлення коронки, але звичайної пломби вже недостатньо.
Це випадки, коли коронку зуба зруйновано від 30%, майже неможливо запломбувати зуб (при сильному руйнуванні), якщо емаль чутлива та швидко стирається або потрібно встановити на зуб мостоподібні протези.
В останньому випадку вкладки стають міцною і надійною основою для подальшого протезування.
Протезування за повної відсутності зубів
У випадку повної втрати зубів є два варіанти відновлення зубного ряду:
Протезування «все-на-4х» або «все-на-6ти». Спочатку встановлюються 4 або 6 імплантатів, на них — знімні або незнімні протези. Ціна такого протезування зубів залежить від кількості імплантатів і складності операції. Але врешті-решт пацієнт отримує відчуття рідних зубів у ротовій порожнині.
Знімні протези (вставна щелепа). Це — найбюджетніший варіант повного протезування. Доступні ціни приваблюють пацієнтів саме до цього методу. Проте такі протези тримаються виключно на яснах, «притягуючись» до м’яких тканин, тож мають ризик випадіння.
Етапи протезування зубів
Етапи протезування зубів відрізняються в залежності від типу ортопедичної конструкції, але загальні етапи виглядаються наступним чином:
Наголошуємо, що кількість і тривалість етапів залежить одночасно від вашого стану здоровʼя та стану ротової порожнини, а також від типу протезування, яке підходить в вашому випадку.
Рекомендації після протезування зубів
Що робити після встановлення зубного протезу? Залежить від протезу!
Деякі ортодонтичні конструкції не потребують окремого догляду чи поводження з ними окрім стандартних гігієнічних процедур.
А деякі (наприклад, ті ж самі вініри) вимагають більш дбайливого ставлення у повсякденному житті.
В будь-якому випадку, ваш стоматолог обовʼязково надасть детальні рекомендації щодо піклування про встаовлену ортопедичну конструкцію.

Чому пацієнти обирають клініку D.Ante для протезування зубів
Досвід-матеріали-технології-відгуки. Мабуть саме ці компоненти є причиною того, що пацієнти обирають саме нашу клініку для протезування.
У нас досвідчені лікарі-ортопеди, ми працюємо тільки з перевіреними матеріалами та найефективнішими технологіями, а наші пацієнти задоволені отриманим результатом і тому рекомендують нас друзям і знайомим.
Під час консультації в стоматологічній клініці D.Ante кваліфікований лікар-ортопед надасть повну інформацію щодо вартості, матеріалів, методів виготовлення стоматологічного протеза. Разом зі спеціалістом ви виберете ідеальний варіант протезування.
⚠️Сучасне протезування запобігає розвитку захворювань, пов’язаних із відсутністю зубів. Пам’ятайте про це! Подбайте про себе вже сьогодні разом із клінікою D.Ante!
Ціни на протезування зубів (Київ)
Первинна консультація
(включаючи протиепідемічний набір, оцінку ОПТГ/КТ, 1 прицільний знімок)
0-900 грн.*
*віднімається від вартості лікування за умови початку лікування протягом 30-ти календарних днів від консультації
Ортопедичне лікування (вініри, коронки, протези)
Внутрішньокоронкові вкладки
Куксова вкладка металева
1600 грн.*
Куксова вкладка розбірна
(з опаковим покриттям)
2000 грн.*
Адгезивний мостоподібний протез/армований скловолокном
4100/6000 грн.
*без урахування ціни відбитку та фіксації
Вкладки
Вкладка коронкова пресована
Акція -15% до 30.09.2025
10800 грн.
9000 грн.
Вкладка
(без нанесення / з нанесенням / пресована / фрезована / з підвищеними естетичними вимогами)
10800-21500 грн.
Вініри
Вінір композитний лабораторний друкований
5600 грн.*
Вінір композитний лабораторний друкований
(з підвищеними естетичними вимогами)
6400 грн.*
Вінір керамічний пресований
(без нанесення кераміки)
10800-13500 грн.*
Вінір керамічний пресований
(з нанесенням кераміки)
12500-15800 грн.*
Вінір керамічний фрезований
(без нанесення кераміки)
14500-17000 грн.*
Вінір керамічний фрезований
(з нанесенням кераміки)
19000-21500 грн.*
*без урахування ціни відбитку та фіксації
Коронки
Металокерамічна коронка
4950 грн.*
Металокерамічна коронка
(з підвищеними естетичними вимогами)
5850 грн.*
Коронка композитна лабораторна друкована
5600 грн.*
Коронка композитна лабораторна друкована
(з підвищеними естетичними вимогами)
6400 грн.*
Коронка цирконієва
(без нанесення кераміки)
10000-13500 грн.*
Коронка цирконієва
(з нанесенням кераміки)
12500-16000 грн.*
Коронка керамічна пресована
(без нанесення кераміки)
10800-13500 грн.*
Коронка керамічна пресована
(з нанесенням кераміки)
12500-15800 грн.*
Коронка керамічна фрезована
(без нанесення кераміки)
14500-17000 грн.*
Коронка керамічна фрезована
(з нанесенням кераміки)
19000-21500 грн.*
*без урахування ціни відбитку та фіксації
Комплексна естетична реабілітація
18 одиниць композитних лабораторних реставрацій друкованих (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з підвищеними естетичними вимогами)
Акція до 30.09.2025
$4315
$3450**
18 одиниць керамічних пресованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з нанесенням кераміки та з підвищеними естетичними вимогами)
Акція до 30.09.2025
$8150
$6500**
18 одиниць керамічних фрезованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(без нанесення кераміки)
Акція до 30.09.2025
$8650
$6900**
18 одиниць керамічних фрезованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з нанесенням кераміки)
Акція до 30.09.2025
$10535
$8450**
20 одиниць композитних лабораторних реставрацій друкованих (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з підвищеними естетичними вимогами)
Акція до 30.09.2025
$4650
$3750**
20 одиниць керамічних пресованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з нанесенням кераміки та з підвищеними естетичними вимогами)
Акція до 30.09.2025
$9025
$7200**
20 одиниць керамічних фрезованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(без нанесення кераміки)
Акція до 30.09.2025
$9580
$7650**
20 одиниць керамічних фрезованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з нанесенням кераміки)
Акція до 30.09.2025
$11675
$9350**
24 одиниці композитних лабораторних реставрацій друкованих (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з підвищеними естетичними вимогами)
Акція до 30.09.2025
$5530
$4450**
24 одиниці керамічних пресованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з нанесенням кераміки та з підвищеними естетичними вимогами)
Акція до 30.09.2025
$10780
$8600**
24 одиниці керамічних фрезованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(без нанесення кераміки)
Акція до 30.09.2025
$11450
$9150**
24 одиниці керамічних фрезованих реставрацій (вінір/коронка/вкладка/накладка)
(з нанесенням кераміки)
Акція до 30.09.2025
$13960
$11150**
** По курсу на день оплати
Протези
Зубний протез акриловий
від 8000 грн.
Зубний протез нейлоновий
від 10000 грн.
Зубний протез бюгельний на кламерах
від 18000 грн.
Зубний протез бюгельний ацеталовий
від 23500 грн.
Три одиниці металокерамічного протеза
(включаючи відбитки та фіксацію)
від 17000 грн.
Три одиниці безметалевого протеза
(включаючи відбитки та фіксацію)
від 32000 грн.
Капи
Капа для корекції рівня ясен
2500 грн.
Капа для відбілювання / захисна
2100 грн.