Сапфірові (прозорі) брекети
Сапфірові брекети — найкрутіші брекети серез усіх можливих. І це дійсно так.

Головне одним абзацем: Сапфірові брекети (прозорі брекети) мають всі переваги металу та кераміки, без їхніх вад. Хіба що міцність незначною мірою поступається металевим брекетам.
Сапфірові брекети — це прозорі брекети, тому вони найестетичніші поміж всіх видів ортодонтичних систем. І, завдяки своєму матеріалу, найдорожчі.
Особливості сапфірових брекетів
Найголовніша особливість — це матеріал.
⚠️Сапфірові брекети виробляють з монокристалічного сапфіру.
Саме цей матеріал надає цьому типу брекетів їх переваги, міцність і естетичність. Як і сапфір, який використовується для виготовлення коштовностей, монокристалічний сапфір не боїться ані фарбуючих матеріалів, ані сколів та ударів. Ба більше, цей тип сапфіру навіть використовують для військової техніки, щоб створювати броньовані сапфіросклопакети.
Тож і брекети з цього матеріалу набули тих самих якостей:
- вони міцні, тож можуть витримувати майже ті ж самі навантаження, що і металеві брекети;
- вони естетичні, тож не фарбуються з часом ані їжею, ані напоями.
Ну і наостанок, сапфірові брекети прозорі, тож вони ще менш помітні для оточуючих, ніж керамічні брекети.

Показання та протипоказання для сапфірових брекетів
Так само як і металічні та керамічні аналогі, сапфірові брекети вирішують проблеми з рівністю зубного ряду.
Це означає, що сапфірові брекети встановлюють, коли потрібно виправити неправильний прикус, позбутися скупченості зубів, вирівняти неправильне положення зубів відносно їхньої осі, прибрати великі проміжки між зубами (діастеми та треми).

Але водночас сапфірові брекети мають і ті ж самі протипоказання, що і інші ортодонтичні брекет-системи.
По-перше, їх неможна встановлювати, коли є пошкодження емалі або карієс. Спочатку потрібно пролікувати всі хворі зуби і підготувати емаль до тривалого носіння брекетів.
По-друге, протипоказанням можуть бути деякі онкологічні захворювання, а також хвороби внутрішніх органів, нервової та ендокринної системи.
Ну і наостанок, сапфірові брекети не встановлюються, якщо пацієнтєу менше 12 років. В цих випадках для вирішення проблем із прикусом використовуються пластинки на зуби для дітей.
Сапфірові брекети чи керамічні? Чи краще металеві?
Це найпопулярніше запитання, яке нам ставлять пацієнти про сапфірові брекети.
Відповідь досить проста:
⚠️Якщо дозволяє фінансова спроможність, то краще встановити сапфірові брекети для корекції прикусу.
Сапфірові брекети діють так само, як і керамічні брекети, але при цьому не «бояться» фарбників. Так, можна пити червоне вино, фарбуючі напої та каву: на естетиці брекетів це не позначиться.
⚠️Єдиний випадок, коли не варто використовувати сапфірову брекет-систему для корекції зубних рядів — надскладні патології прикусу.
В такому разі вибирати між керамікою та сапфіром не доводиться: встановлюємо виключно металеві брекет-системи.
Самолігуючі сапфірові брекети
Самолігуючі сапфірові брекети можна порівняти з Lamborghini в світі авто.
Естетичний зовнішій вигляд, міцність та витривалість до навантажень, комфорт носіння і, швидкість досягнення результату. Це все — характеристики самолігуючих сапфірових брекетів.
Нагадаємо, що самолігуючі брекети — це брекети, в яких для кріплення дуги до брекета замість лігатури використовується спеціальний замок. Цей замок не тільки утримує дугу і рівномірно розподілює навантаження, але й зменшує необхідність корекцій.
Тобто, встановивши безлігатурні (інша назва самолігатурних брекетів) конструкції, ви прискорите результат вирівнювання на 25% і зменшите кількість відвідувань стоматолога на 50%.
Які сапфірові брекети обрати?
Сапфірові брекети можна умовно поділити за двома критеріями:
- Лігатурні та безлігатурні.
- За компанією-виробником.

Якщо з першим пунктом все зрозуміло (безлігатурні відновлюють красу усмішки на 25% швидше), то з другим все не так однозначно.
Виробників сапфірових брекетів більше двох десятків, отже, вибрати їх без допомоги професійного стоматолога складно.
Чому так? Навіть якщо вам сподобалася якась реклама чи ваші знайомі вже встановлювали прозорі брекети відомої фірми, не факт, що такий самий варіант підійде і вам.
Допомогти з вибором може досвідчений стоматолог-ортодонт, який точно знає усе про підводні камені, якi жоден виробник не зазначає у своїй рекламі. Тому закликаємо вас не займатися самолікуванням і запрошуємо обрати оптимальну сапфірову брекет-систему разом із нашими спеціалістами.
І наостанок, давайте поговоримо про наслідки встановлення брекетів. А саме про те, як довго їх доведеться носити. А ще про те, що треба робити, щоби досягти максимального лікувального ефекту.
Скільки носити сапфірові брекети
Як довго доведеться носити брекети?
І, перш ніж відповісти на це запитання, ми маємо — поки ви читаєте цей матеріал, віртуально — уточнити, скільки вам років.
Чому це питання таке важливе? Тому що все ваше життя зуби в ваші щелепі рухались. Вони здійснювали мікропересування завдяки особливостям прикусу, внаслідок поступового стирання коронкових частин тощо. Через це, зазвичай, чим більший вік, тим довший термін відновлення коректних позицій зубів.

Але це все дуже індивідуально.
Зазвичай ми орієнтуємо пацієнтів на півтора-два роки лікування самолігуючими сапфіровими брекет-системами, але ця цифра умовна:
⚠️На тривалість лікування впливає діагноз та особливості способу життя пацієнта.
В декого зуби реагують на вирівнювання швидко, а в деяких — чинять спротив до останнього. Навіть найвища ціна сапфірових брекетів не впливає на природні особливості щелепи пацієнта.
Ще один фактор впливу на час лікування сапфіровими брекетами — підготовчі роботи.
Іноді пацієнтам треба спочатку вилікувати хворі зуби, а інколи — навіть видалити їх перед встановленням сапфірових брекетів.
Такі процедури можуть відтермінувати початок лікування на один-два місяці.

Як доглядати за сапфіровими брекетами?
Доглядати за сапфіровими брекетами потрібно вдвічі ретельніше, ніж за зубами без брекетів: елементів в роті стало буквально в два рази більше!
І це не жарт:
- необхідно чистити зуби одразу після їжі, а не двічі на день;
- для чищення потрібно використовувати спеціальні щітки, нитки, йоржики для брекетів;
- професійну чистку у стоматолога треба робити також в 2 рази частіше.
А ще для того, щоб не пошкодити брекети і не вплинути на їх ефективність, потрібно буде трохи змінити раціон: обмежити вживання тягнучих та твердих продуктів.

Попри ці особливості догляду, брекети не потребують особливої уваги.
До них швидко звикаєш та вони не викликають дискомфорту: не заважають їсти, пити, розмовляти, цілуватися, надувати повітряні кульки чи свистіти.
Питання та відповіді про сапфірові брекети
Ціна на сапфірові брекети приблизно на 20% вища за вартість керамічних і на десь 40% — за вартість металевих. Якщо говорити про самолігатурні брекет-системи з сапфіру, то їх вартість буде ще вищою.
Також вартість сапфірових брекет-систем в нашій клініці вказано внизу поточної сторінки.
Плюси: міцність, непомітність для оточуючих, естетичний вигляд, який не змінюється з часом.
Мінуси: вартість дорожча за керамічні чи металеві аналоги.
Власне встановлення відбувається за один візит до стоматолога.
Проте варто пам ʼятати, що встановленню передують ще додаткові маніпуляції, від консультації до підготовки зубів до встановлення.
Ціна на сапфірові брекети
Первинна консультація
(включаючи протиепідемічний набір, оцінку ОПТГ/КТ, 1 прицільний знімок)
0-900 грн.*
*віднімається від вартості лікування за умови початку лікування протягом 30-ти календарних днів від консультації
Брекет-система сапфірова ID-Logical Luminous
Акція до 30.09.2025
22750 грн.
20500 грн.
Брекет-система сапфірова Speed-Dental fine
Акція до 30.09.2025
20600 грн.
18500 грн.