D.Ante > Імплантація зубів – сучасний дієвий метод
Сьогодні імплантація зубів — найсучасніший метод відновлення зубного ряду або окремих зубів.
Імплантація має великий ряд показань і відмінну результативність.
Зубні протези з часом можуть розхитуватись, мости — потребують міцної опори у вигляді сусідніх зубів, а ось зубні імплантати — надійно фіксуються один раз і на все життя (звичайно, якщо дотримуватися правил гігієни).
Імплант — це штучний зуб, який підбирає лікар з урахуванням особливостей щелеп у пацієнта; імплантація зуба — вживлення імпланта на місце одного або декількох зубів.
Звучить страшно, але насправді імплантація — ефективний і надійний метод відновлення зубного ряду. За статистикою, 98% встановлених імплантатів відмінно приживаються і служать пацієнтам протягом багатьох років.
Все так само, як і в рідного зуба: є корінь (титановий стержень, який імплантують в щелепу) і коронка (мало чим відрізняється від сусідніх зубів). Єдина відмінність — абатмент, за допомогою якого з’єднуються ці дві частини.
Імплантацію проводять і для передніх, і для жувальних зубів. У разі, якщо відсутні всі зуби — імплант встановлюють на всю щелепу (All-on-four, All-on-six).
Зубний імплант встановлюють пацієнтам, у яких відсутній один, кілька або всі зуби.
Також, показанням до установки імпланта можна вважати ситуації, коли пацієнтові планують видалення одного або декількох зубів. Так кісткова тканина у пацієнта після видалення не буде тривалий час без навантаження, а значить процес атрофії не почнеться.
Протипоказання є: абсолютні і відносні.
Якщо у пацієнта немає абсолютних протипоказань, але є відносні, лікарі D.Ante проводять лікування, яке передує імплантації зубів.
Абсолютні протипоказання для імплантації зуба:
До відносних протипоказань відносяться:
Ну і звичайно ж, куріння, наркоманія і алкоголізм — ускладнюють процес приживлення імплантів, тому їх теж можна вважати відносними протипоказаннями.
У деяких випадках, лікарі D.Ante практикують установку імплантатів пацієнтам навіть з абсолютними протипоказаннями, але в таких ситуаціях складніше гарантувати приживлюваність конструкції.
Лікарі D.Ante роблять висновок про можливість і методі імплантації після вивчення:
Після видалення або втрати зуба, навантаження на щелепну кістку розподіляється нерівномірно. Наприклад, пацієнт починає пережовувати їжу на одну сторону, тому в місці видаленого зуба навантаження знижується.
Відсутність навантаження на кістку призводить до її атрофії — поступового розсмоктування. Якщо вчасно не відновити механічне навантаження на щелепу, кісткова тканина зменшується в об’ємі і її буде недостатньо, щоб встановити імплант зуба без додаткових операцій;
Також, зуби можуть зміститися, тому місця для установки імпланту може виявитися недостатньо. У таких ситуаціях встановити імплант можна, але йому передує ортодонтичне лікування.
Імплантація зубів стає популярніше з кожним роком.
Основні переваги імплантації:
1. Безпека.
Лікарі встановлюють імпланти після індивідуального вивчення особливостей зубощелепної системи пацієнта, а також використовують хірургічні шаблони — спеціальні накладки, які допомагають спланувати точне місце під вживляння імплантів.
2. Безболісна установка.
Лікарі підбирають тип наркозу індивідуально для кожного пацієнта, щоб забезпечити безболісну установку імпланта.
3. Дозволяє відновити зубний ряд.
Під час установки імпланта сусідні зуби не обточують, м’які тканини не травмують, після установки — навантаження при жуванні знову розподіляється рівномірно.
4. Відмінна естетика.
Імпланти не відрізняються за формою і кольором від рідних зубів. До речі, в деяких ситуаціях, установка імпланта можлива відразу після видалення зубів.
5. Термін служби — не обмежений.
Звичайно ж, при правильному догляді.
При необхідності коронку можна замінити, а ось імплант — вживлюється в щелепу один раз (при відсутності ускладнень).
Їх два: одноетапний і двоетапний.
Одноетапна імплантація зубів включає видалення зуба (або зубів), вживлення імпланта і фіксацію тимчасової коронки — за 1 день.
Двоетапна імплантація проводиться в кілька візитів і включає:
Якісні імпланти (Київ) виготовляють з біосумісних матеріалів з хорошою остеоінтеграцією і приживлюваністю не менше 98%. З безлічі сучасних систем фахівці-імплантології нашої київської клініки вибрали для роботи три найкращі:
Швейцарська система, одна з лідируючих на світовому ринку. Унікальний асортимент в поєднанні з передовими технологіями. Швидка приживаємість. Більш ніж двадцятирічний досвід застосування. Має довічну гарантію від виробника. Straumann — найкраще рішення для клієнтів, готових до високої ціни за високу якість.
Ще один лідер ринку. Досвід застосування в світі більше п’ятнадцяти років. Контроль кожного етапу виробництва. Широкий асортимент і відповідність усім світовим стандартам. Довічна гарантія виробника. SGS — золота середина в співвідношенні ціна-якість.
Молодий український бренд з європейською якістю. Асортимент з’єднує всі сучасні досягнення імплантології. Власні розробки та патенти. Гарантія на систему від виробника. Великий плюс імплантів Helix — доступна ціна (українське виробництво) без втрати якості.
________
Завод ABM Technology, що виготовляє імпланти, знаходиться в місті Дніпро. Наші імплантології особисто відвідали його, щоб познайомитися з усіма етапами виготовлення і контролем якості імплантів. Завод перевершив наші очікування, і ми з впевненістю взяли в роботу українські імпланти.
Установка імпланта включає чотири основні етапи:
1. Первинний огляд
Лікар проводить огляд, визначає можливість і спосіб установки імпланта, розповідає пацієнтові більше про процедуру.
2. Підбір імпланта.
Стоматолог підбирає підходящу модель на основі цифрового знімка.
3. Установка імпланта.
Лікар вживляє в щелепу імплантат, якщо необхідно, накладає шви на ясна.
4. Фіксація коронки.
Період від вживлення імпланта до фіксації коронки різний: при одноетапній імплантації — тимчасову коронку встановлюють відразу, при двоетапній — фіксують через 2-3-6 місяців.
Вживлення самого імпланту триває не довше години.
Пацієнти відзначають, що вживлення імпланта нагадує установку фотополімерної пломби або лікування карієсу.
Анестезія при будь-якому з хірургічних втручань є важливим етапом процесу. Існує кілька видів знеболювання, які позбавляють від небажаних відчуттів під час операції. Лікар підбирає найбільш підходящий і щадний спосіб анестезії.
Хірургічний шаблон — копія, створена з відбитків щелепи, яка допомагає спланувати і провести імплантацію з найвищою точністю. Розрахунки проводяться в професійній комп’ютерній програмі, допомагають задати правильний кут і потрібну глибину імпланту.
Застосування навігаційної хірургії:
Одне із показань до імплантації — відновлення функцій щелепного апарату при повній відсутності зубів (адентія). Залежно від запланованого лікування в щелепу імплантується від 4 до 6 імплантів. Далі на імпланти встановлюють мостовидні протези.
Види протезів при відсутності зубів:
Кожен з варіантів протезування має свої особливості, підбираються стоматологом-імплантологом індивідуально, залежно від клінічної картини.
Всі види протезів на імплантатах добре фіксуються, природно виглядають, повертають вам комфорт.
В результаті тривалої відсутності зубів і навантаження на кістку, виникають проблеми з кістковою тканиною: вона атрофується, її кількість зменшується. Це призводить до неможливості установки імпланта.
Синус ліфтинг (кісткова пластика) — це нарощування обсягу кістки до необхідного. Операція непроста, має як показання, так і протипоказання, тому для її проведення потрібна висока кваліфікація імплантолога. Київська стоматологічна клініка D.Ante володіє всіма ресурсами для проведення якісної кісткової пластики.
Ускладнення можуть бути: одні вважаються нормою, інші — причиною для повторного візиту до стоматолога.
Невеликий набряк, виділення крові і підвищена температура — норма, але якщо ці ускладнення не пройшли в перші 3-5 днів — варто повторно звернутися до лікаря.
Також, причиною для повторного візиту в клініку можуть бути:
Після установки імпланта правила догляду за ротовою порожниною не змінюються: чистка два рази в день, флос і ополіскувач після їжі. Ну і звичайно ж, консультація у стоматолога двічі на рік.
Ми не можемо похвалитися великою кількістю установок імплантів з двох причин:
Ми викладаємось на максимум — боремося за збереження кожного зуба.
А ось загальну статистику приживлюваності імплантатів, які ми встановили пацієнтам в D.Ante — покажемо.
Кількість установок strong> | Кількість операцій strong> | Приживлюваність імплантів strong> |
---|---|---|
202 імпланта | 109 (6,5% – з підсадкою кісткової тканини) strong> | 99,6% (199 імплантів з 202) strong> |
У клініці D.Ante ціни на імплантацію зубів розраховується індивідуально для кожного пацієнта і залежать від:
Імплантація проводиться під анестезією. Лікарі визначають відповідний спосіб знеболення, щоб мінімізувати неприємні відчуття під час операції.
Більшість пацієнтів відзначають, що операція по імплантації менш болюча і проходить спокійніше, ніж, наприклад, видалення зуба.
Різниця — в способі фіксації протеза.
При імплантації лікар фіксує протез на імплант, який попередньо вживляет в щелепу пацієнта; при протезуванні – протез кріплять на зуби.
Складно сказати що краще, тому що це різні методики і застосовуються вони в різних ситуаціях.
Особливість методу в тому, що видалення зуба, встановлення імпланта і тимчасове протезування проводиться в один візит.
За допомогою одноетапного протезування відновлюють зуби в зоні посмішки.
Етапів — два:
1. Акуратне видалення зуба.
2. Встановлення імпланта у лунку зуба, абатмента (частини імпланта, за допомогою якої імплант з’єднується з коронкою) і тимчасової коронки.
Через 3-6 місяців лікар замінює тимчасову коронку на постійну. Такі операції проводяться при відсутності протипоказань.
Імплантація зубів — дорогий, але ефективний спосіб відновлення зубів.
Загальна вартість процедури включає:
Стоматолог-имплантолог оцінює кількість кісткової тканини під час консультації, на основі КТ (3D-знімка щелеп пацієнта).
Після попередньої консультації у лікаря — так.
Метод одноетапної (одномоментної) імплантації дозволяє видалити зуби і вживити імпланти за один візит в клініку.
Також, якщо у пацієнта немає протипоказань, лікарі виготовляють і встановлюють тимчасовий протез, щоб він не відчував дискомфорт через естетику і нормально пережовував їжу.
Цукровий діабет не є абсолютним протипоказанням до імплантації зубів.
В цей же час, діабет може вплинути на швидкість приживлення імпланта і стати причиною запалення м’яких тканин навколо нього.
Практично всі виробники дають довічну гарантію на імпланти.
При цьому, існує ризик відторгнення імпланта організмом (близько 3-4% від всіх встановлених імплантів), який може виникнути в результаті неправильного встановлення, особливостей здоров’я пацієнта і його способу життя.
Найчастіше, причиною відторгнення імпланта є саме спосіб життя пацієнта: недотримання гігієни, рекомендацій лікаря, пропуск планових консультацій.
Обмеження — є.
Не рекомендується встановлювати імпланти пацієнтам молодше 18 років.
Ідеальний вік пацієнтів для проведення процедури — після 20-23 років.
У будь-якому випадку, пацієнту потрібно проконсультуватися зі стоматологом-імплантологом, тому що такі операції плануються в індивідуальному порядку.
Що дає імплантація?
Кращі стоматологи-імплантологи Києва в клініці D.Ante зробили посмішки багатьох пацієнтів щасливими.
Ми готові ефективно провести імплантацію і порадувати результатом і вас. Приходьте на консультацію: розповімо про деталі установки!
Iван Щербiна
Стоматолог-імплантолог,
стоматолог-хірург
Стоматолог-iмплантолог може відродити будь-яку кількість зубів нижньої і верхньої щелепи.
Зателефонуйте за одним із номерів,
напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ, вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх (код парадного “68” – натиснути одночасно)
Зателефонуйте за одним із номерів, напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ,
вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх
(код парадного «68» —натиснути одночасно)