Меню

Встановлення фотополімерних пломб у Києві

Фотополімерна пломба — найкращий спосіб відновити зруйновані карієсом зуби. Пломби довговічні, зносостійкі, швидко встановлюються і, найголовніше, — практично не помітні у ротовій порожнині (лікар підбирає колір пломби під колір зуба).

Які види пломб існують?

Пломби бувають двох видів: цементні та фотополімерні.

Цементні пломби стоматолог формує замішуванням цементного розчину, який після встановлення самостійно застигає протягом кількох хвилин.

Цементні пломби рідко використовуються, оскільки вони «програють» фотополімерам у стійкості, довговічності та естетичним властивостям. Їх встановлюють, наприклад, коли необхідно зберегти ушкоджений карієсом зуб мудрості (як опору для встановлення протеза), а до ураженої зони недостатньо доступу для встановлення фотополімера.
Альтернатива цементу — фотополімерна пломба, виготовляється зі спеціального світлополімерного матеріалу, який застигає при світлі спеціальної лампи та має такий самий природний вигляд, як і натуральний зуб.

Етапи встановлення фотополімерної пломби

Як і при встановленні будь-якого вида пломб, фотополімери встановлюють тільки після видалення пошкоджених тканин:

  • лікар наносить на ділянку під майбутню пломбу травильний гель (ортофосфорну кислоту), щоби розкрити мікропори зуба;
  • змиває гель та підсушує зуб;
  • за допомоги мікробраш (маленькі пластикові палички, які нагадують лопатки) наносить спеціальний лак, який забезпечує необхідну адгезію пломби та зуба;
  • коригує форму пломби та засвітлює фотолампою.

Після встановлення фотополімерної пломби стоматолог видаляє зайві частини, формує горбки на жувальних зубах, коригує та шліфує форму, щоби пацієнт не відчував дискомфорту при надкушуванні.

Чи боляче ставити пломбу?

Процес встановлення фотополімерів абсолютно безболісний. Біль може виникнути лише до встановлення пломби, коли стоматолог видаляє нерівності та карієс, використовуючи бормашину. У таких випадках стоматолог готує зуб до встановлення пломби під локальною анестезією (звісно, за відсутності алергічних реакцій на знеболення, але і для таких випадків у нас є рішення).

Запишіться на прийом

Під час консультації лікар оцінить стан ротової порожнини і призначить лікування, яке підходить саме вам!

Чому болить зуб після встановлення фотополімерної пломби?

Нерідко після встановлення пломби пацієнти скаржаться на дискомфорт чи «ниття» зуба. Причин може бути кілька. Може боліти місце ін’єкції в першу добу чи сам зуб через пересушування дентину.

Біль через пересушування під час промивання чи протравлювання виникає з причини різкого перерозподілу та надмірного виділення рідини дентину. Такий біль зазвичай минає протягом тижня, після того як кількість рідини нормалізується.

Якщо біль не минає, то необхідно записатися до лікаря повторно.

Болить зуб під пломбою

Якщо пломбу встановили нещодавно, а зуб під нею знову болить, то це може бути наслідком повторного розвитку карієсу.

Не слід довго тягти — записуйтеся до лікаря, а він уже визначить причину болю та вилікує зуб.

Альтернатива пломбуванню — встановлення керамічної вкладки

Керамічні вкладки використовуються при реставрації та маскуванні відколів на зубі. Вкладки більш стійкі до зовнішнього впливу, з часом не змінюють кольору, як фотополімери, та практично не відрізняються за кольором від природної емалі.

Їх виготовляють із цирконію чи фарфору, тому вони витримують великі механічні навантаження і, на відміну від пломб, стираються поступово разом із тканиною здорових зубів. Середній термін служби таких керамічних вкладок — 10 років.

У нас на сайті є сторінка, присвячена керамічним вкладкам.

Установка фотополімерних пломб у Києві: ціни та режим роботи

Якщо у вас випала пломба чи відколовся шматок зуба, рекомендуємо не відкладати відвідування лікаря.

Стоматологи D. Ante працюють і у вихідні (за попереднім записом), тому не очікуйте початку нового тижня: терміново телефонуйте та записуйтеся.

стоматолог Шабріна Анна Олегівна

Анна Шабріна
Стоматолог-терапевт

«Краще відновити зуб пломбою відразу, поки руйнування незначні»

Саме слово «пломба» стало загальним для методології лікування карієсу завдяки найпопулярнішому в певний період пломбувальному матеріалу — свинцю (лат.plumbum).

Така ж історія з часом відбулася зі словами «ксерокс», «памперс», «джип», «вазелін» та «фломастер».

Запис на прийом в D.Ante