D.Ante > Лікування зубів (терапія) > Фотополімерна пломба
Фотополімерна пломба — найкращий спосіб відновити зруйновані карієсом зуби. Пломби довговічні, зносостійкі, швидко встановлюються і, найголовніше, — практично не помітні у ротовій порожнині (лікар підбирає колір пломби під колір зуба).
Пломби бувають двох видів: цементні та фотополімерні.
Цементні пломби стоматолог формує замішуванням цементного розчину, який після встановлення самостійно застигає протягом кількох хвилин.
Цементні пломби рідко використовуються, оскільки вони «програють» фотополімерам у стійкості, довговічності та естетичним властивостям. Їх встановлюють, наприклад, коли необхідно зберегти ушкоджений карієсом зуб мудрості (як опору для встановлення протеза), а до ураженої зони недостатньо доступу для встановлення фотополімера.
Альтернатива цементу — фотополімерна пломба, виготовляється зі спеціального світлополімерного матеріалу, який застигає при світлі спеціальної лампи та має такий самий природний вигляд, як і натуральний зуб.
Як і при встановленні будь-якого вида пломб, фотополімери встановлюють тільки після видалення пошкоджених тканин:
Після встановлення фотополімерної пломби стоматолог видаляє зайві частини, формує горбки на жувальних зубах, коригує та шліфує форму, щоби пацієнт не відчував дискомфорту при надкушуванні.
Процес встановлення фотополімерів абсолютно безболісний. Біль може виникнути лише до встановлення пломби, коли стоматолог видаляє нерівності та карієс, використовуючи бормашину. У таких випадках стоматолог готує зуб до встановлення пломби під локальною анестезією (звісно, за відсутності алергічних реакцій на знеболення, але і для таких випадків у нас є рішення).
Нерідко після встановлення пломби пацієнти скаржаться на дискомфорт чи «ниття» зуба. Причин може бути кілька. Може боліти місце ін’єкції в першу добу чи сам зуб через пересушування дентину.
Біль через пересушування під час промивання чи протравлювання виникає з причини різкого перерозподілу та надмірного виділення рідини дентину. Такий біль зазвичай минає протягом тижня, після того як кількість рідини нормалізується.
Якщо біль не минає, то необхідно записатися до лікаря повторно.
Якщо пломбу встановили нещодавно, а зуб під нею знову болить, то це може бути наслідком повторного розвитку карієсу.
Не слід довго тягти — записуйтеся до лікаря, а він уже визначить причину болю та вилікує зуб.
Керамічні вкладки використовуються при реставрації та маскуванні відколів на зубі. Вкладки більш стійкі до зовнішнього впливу, з часом не змінюють кольору, як фотополімери, та практично не відрізняються за кольором від природної емалі.
Їх виготовляють із цирконію чи фарфору, тому вони витримують великі механічні навантаження і, на відміну від пломб, стираються поступово разом із тканиною здорових зубів. Середній термін служби таких керамічних вкладок — 10 років.
У нас на сайті є сторінка, присвячена керамічним вкладкам.
Відколовся шматочок зуба?
Ми проконсультуємо, яким способом його краще відновити
Якщо у вас випала пломба або відколовся шматочок зуба, рекомендуємо не відкладати візит до стоматолога, щоб не допустити подальше його руйнування. До того ж, вартість пломби в Києві буде нижче, якщо потрібно відновити невелику частину зуба.
Стоматологи D. Ante працюють і у вихідні (за попереднім записом), тому не очікуйте початку нового тижня: терміново телефонуйте та записуйтеся.
Анна Шабріна
Стоматолог-терапевт
«Краще відновити зуб пломбою відразу, поки руйнування незначні»
Саме слово «пломба» стало загальним для методології лікування карієсу завдяки найпопулярнішому в певний період пломбувальному матеріалу — свинцю (лат.plumbum).
Така ж історія з часом відбулася зі словами «ксерокс», «памперс», «джип», «вазелін» та «фломастер».
Зателефонуйте за одним із номерів,
напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ, вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх (код парадного “68” – натиснути одночасно)
Зателефонуйте за одним із номерів, напишіть повідомлення в чаті справа
або
Адреса стоматології D.ANTE
на Олімпійській
м. Київ,
вул. Антоновича (Горького) 47,
2-й поверх
(код парадного «68» —натиснути одночасно)